Válka trpaslíků

Válka trpaslíků https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103752/bmid_valka-trpasliku-VHt-103752.jpg 4 382 31

Trpaslíci série

Trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí a dvojčata Boindil a Boëndal zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích – zabijáků trpaslíků – spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje. Jenže za hranicemi Skryté země se objevil nový nepřítel. Neznámý a neporazitelný. Božští avataři přinášejí naprostou zkázu a jistou smrt. Ruka trpaslíka, elfa ani člověka je nedokáže zničit. Blíží se opravdový konec Skryté země?... celý text

vlkodlaq
16.07.2015 2 z 5

Znatelný pokles oproti prvnímu dílu. Vyumělkovaný příběh značně kolísá čitelností, příliš mnoho dějových linií a jmen jen zhoršuje přehled a o to míň mě to vtahuje do děje. Předvídatelné části nudí, ty neočekávané jsou jaksi proti tomu, co by člověk chtěl číst. Dočíst do konce jsem se musel chvílemi nutit. Národy (ať už lidé, trpaslíci, elfové, alfové nebo skřeti) jsou v podstatě tupá stáda neustále meloucí o tom, co ten či onen bůh chce či nechce, naprosto postrádají jakoukoli svobodnou vůli, jsou k prasknutí plní předsudků a zajetých klišé, už mi v knize chybí (možná jen zatím) nějaký náznak, že to tak má být i v našem světě a náboženským podtónem mi to nepřijde až tak odlišné od chyby tisku s názvem strážná věž. Nebýt tohohle pomateného žvatlání, hlášek a průpovídek úplně mimo mísu a logiku, bylo by to velmi příjemné čtení.

Možná se ještě pustím do třetího dílu, ale nic jiného od Heitze už jednoznačně ne, evidentně je silně věřící a tuhle svoji ''vlastnost'' předává v upravené podobě i do své tvorby, která je díky tomu mnohem méně stravitelná (a docela leží v žaludku).

dexeded
17.10.2014 1 z 5

Je mi líto, první díl jsem přečetla a líbil se mi. Ale tenhle mě jaksi nechytl ...tedy ani nedočteno.

lanusinka
06.06.2014 4 z 5

Nějak jsem se nemohla do téhle knihy začíst. Ne že by nebyl příběh zajímavý, ale chybělo mu to "něco," co vás přinutí číst za každou cenu až do pozdních hodin v posteli pod dekou. Co se mi hodně líbilo bylo postavení velkého epického příběhu Tungdila proti příběhu Andokai a Narmory, kde šlo sérii naschválů a pomsty, která vyústila v tragédii v ten pro postavy nejhorší možný okamžik...

marapavelka
15.05.2014 2 z 5

Tak tohle mě moc nebavilo.

Telly
19.04.2014 5 z 5

Super knížka. Rozhodně doporučuji přečíst.

DreamR
06.01.2014 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal a opět se jedná o výborné čtení.

puplik
12.09.2013 5 z 5

Výborné pokračování. Úžasná knihy

koksoza
11.07.2013 5 z 5

Tak mám přečteno a to jedním dechem za necelých 20 hodin. Zatím si taky stojím za tím, že první díl byl vynikající a tento je trochu slabší.

Krišot
23.04.2013 4 z 5

Druhý díl mé oblíbené série se nese ve stejném duchu jako první. Hrdinové jsou hrdinští, zbraně ostré jak rukavice Freddyho Kruegera a ve Skryté zemi je pořád co objevovat. Akorát si musím trochu postěžovat na volbu záporáků (avatarů). Nee, že by mi nějak moc vadili, ale vedle Lot-Ionana z prvního dílu mi připadají trochu málo bad ass.

Pernak
11.01.2011 5 z 5

Druhý díl fantasy o trpaslících je opět skvěle napsaný příběh, který se čte skoro sám.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Celá série má bohužel sestupnou tendenci, co se kvality týče. Druhý díl nebyl ani zdaleka tak dobrý, jako první.

trpaslíci

Markus Heitz