Válka trpaslíků

Válka trpaslíků https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103752/bmid_valka-trpasliku-VHt-103752.jpg 4 382 31

Trpaslíci série

Trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí a dvojčata Boindil a Boëndal zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích – zabijáků trpaslíků – spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje. Jenže za hranicemi Skryté země se objevil nový nepřítel. Neznámý a neporazitelný. Božští avataři přinášejí naprostou zkázu a jistou smrt. Ruka trpaslíka, elfa ani člověka je nedokáže zničit. Blíží se opravdový konec Skryté země?... celý text

JohnMiller
03.05.2023 4 z 5

Druhá časť trpaslíkov mi prišla o niečo slabšia. Mal som pocit akoby autor v prvom diele vystrieľal všetok potenciál a tu sa vo svojom svete tak trocha zakuklil. Je to stále dobré čítanie, postavy ktoré bavili v prvej časti bavia aj teraz, no už som z toho nebol tak nadšený ako z prvej časti. Hodnotenie 3.5*.

špulo
07.05.2022 4 z 5

Tu som mal pocit, že si autor už našiel svoj štýl a smer. Neprekračuje mantinely, nehľadá totálnu originalitu. Vytvára epický príbeh, zo žánrových ingrediencií mieša klasický gulášik a aj tá topornosť prvej knihy sa vytratila. Tu si tie 4 hviezdičky už naozaj zaslúži...

Predator3313
29.01.2021 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Pokračování přímo navazující na první knihu.
Tentokrát si Tungdil musel poradit skoro celou knihu bez Ohnivé čepele a taky to šlo, ale jsem rád, že ji má Z5, protože bez ní to není ono :D

Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Jsem nadšen,víc není co k tomu psát

Ma-ra
30.09.2019 5 z 5

Markus Heitz opet nezklamal a tentokrat pripravil dalsi pribeh plny zvratu, necekanych spojenectvi a tezkych rozhodnuti. Hlavni hrdina se skvele vyviji. Za me lepsi a predevsim originalnejsi pribeh, jak prvni kniha. Konecne se setkame se se vsemi trpasliky (Treti, Svobodni). Rozhodne mohu jen doporucit. 5/5 Postavy Neuveritelny Rodario a Boïndil jsou jeste brilantnejsi, jak v prvnim dile.

Ni-ka
09.07.2019 5 z 5

Zase skvělá kniha. Dobre sa to čítá, napínavý dej. myslím že mám novu oblubenu knižní sérii :-)

Agrim
09.06.2019 5 z 5

Dobře se to čte.pribeh úžasný

Gari89
06.05.2019 5 z 5

Povedené pokračování prvního dílu. Za mě 5* a brzy další díl :)

Charlie119
24.02.2019 5 z 5

V jedné chvíli jsem musel skutečně smeknout nad rozmanitostí situací, do níž se postavy dostaly. Zřejmě ještě lepší, než první díl "Trpaslíci".

Pája20
29.07.2018 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Tungdila Zlatorukého čekalo velké dobrodružství. Opět mě do děje pohltil už jen prolog. Musím uznat že se v ději stalo opět velké množství tragedii a strastí hlavních hrdinů. A strádala i Skrytá země ale díky udatnosti Dětí kováře opět zavládl mír. Uvidíme co se bude dít dál .

RyonMathrin
06.03.2018 4 z 5

Báječné pokračování prvního dílu držící se vysoce nastavené laťky. Boindil opět hláškuje, trpaslíci jsou pořád tvrdí bojovníci, paráda. Velmi se mi líbila zápletka týkající se rozhádaných trpasličích klanů. Děj byl velmi spletitý, ale o to zajímavější. Plno akce, dějových zvratů, nápaditých míst pro příběh… opět zasloužených 5*.
(A nejlepší je Rodario ! )

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Pokračování Trpaslíku stejně dobré jak první díl. Za mě plný počet hvězd. Já na tuhle sérii nedám dopustit . Pokud se někomu líbil Tolkien tak se mu bude líbit i tohle. Ještě bych k tomu přidal Alfy , aby Skrytá zem byla komplet.

Miro.slav
08.10.2017 5 z 5

Nôd’onn je mrtvý. Mŕtva zem zastavená. No trpaslíci nemajú možnosť oddychu. Blíži sa totiž nepriateľ oveľa horší - božskí avatari, ktorí síce ničia všetko zlo, no ich mágia zároveň ničí aj samotnú Skrytú zem. Títo vyfintení svetlonosi však narazili na trpaslíkov a tí si nenechajú brnkať po nose. Eoîl a avatari dostanú poriadne na p... držku (škoda len, že Boëndal Páka sa už viac v príbehoch neobjaví). Aj po druhýkrát nám Markus Heitz naservíroval knihu plnú dynamiky a poriadnej akcie. Samozrejme odporúčam.

frantisek6180
09.08.2017 5 z 5

Podle mě obzvláště vydařená kniha ze světa trpaslíků, moje nejoblíbenější, škoda jen, že děj nabírá grády až po tolika stranách ;-)

Palorizek85
01.07.2017 5 z 5

Brilantní, napínavé, fascinující. Víte jak máte někdy strach z pokračování? Tady ho mít nemusíte. Pokud se Vám první díl líbil, druhý si zamilujete a na konci i slzu uroníte. Mohu jen doporučit.

Camparos
20.03.2017 5 z 5

Skvěle napsané pokračování Tungdila a jeho přátel při další záchraně Skryté země. Velmi dobře se kniha čte. Pokud se vám líbil první díl, určitě neváhejte a přečtěte si to!

Hellrampage
17.01.2017 5 z 5

Epické, hrdinské, smutné, zábavné a môžete si domyslieť ešte ďalšie vlastnosti tejto trpasličej knihy. Druhý diel je lepší a ďaleko komplikovanejší s množstvom detailov (aj keď niektoré detaily autorovi ušli) a predišiel prvý diel o veľký kus. Na konci knihy sa okrem Tungdila a ostatných nebudete hambiť za slzy ani vy...

"Prvních deset patří mně, aby bylo všem jasný."
"Chovej se slušně, nebo tě rozsekám jako petržel."
Boïndil Dvojčepel zvaný též jako Pruďas :-)

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Výborný příběh, strašně mě bavil

Skupa
22.09.2016 5 z 5

Ja taky nechápu negativní názory začal jsem číst v pondělí a ve čtvrtek jsem více jak za polovinou stejně čtivé ne li víc jak první díl.Podobné fantasy jsem ještě nečetl velmi mě to nadchlo o dost více než Ulldart a ten mě taky bavil :-)

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Jsem malinko překvapená s komentářů níže, podle mě je to jedna s nejlepší fantasy knihy. Podle mého je Heitz německý génius. Všechny díly máji svojí laťku, která upadá jen sem tam. Všem nadšencům Tolkiena doporučuji.

trpaslíci

Markus Heitz