Válka s Mloky

Válka s Mloky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36155/valka-s-mloky-36155.jpg 4 4100 469

Toto dílo se pohybuje mezi novinovým žánrem a uměleckou fikcí; souvislost s oblastí publicisticky potvrzuje reportážní dokumentárností, uvolněnou kompozicí, fejetonním přiřazováním jednotlivých motivů - do sféry fikce proniká zejména obsažným, mnohoznačným, hyperbolizujícím obrazem mloků. Srůst těchto dvou poloh umožnil Čapkovi dosáhnout velké šíře záběru, celistvosti a obecné platnosti jakoby všeobsáhlého pohledu na buržoazní svět. V tomto obrazu nejdříve převažuje tón humoristický, postupně však přibývá prvků ostře satirických: jimi Čapek stále hlouběji odhaluje a zesměšňuje problematické společenské vztahy.... celý text

mimamo
30.11.-0001 5 z 5

I přes to, že jsem po přečtení Povídek z jedné i druhé kapsy čekal něco trochu jiného mě kniha velice zaujala. Tragikou tehdejší (ale i dnešní) společnosti. Zobrazením Čapkova názoru na cokoliv a úžasným symbolem mloků, neboli vzestupu tehdejšího fašismu.

Kniha s mnoha velkými myšlenkami, které někdy musíte hledat, někdy vás bijí do očí. 5*

bakterie_
30.11.-0001 5 z 5

Jednou snad přečtu znovu... krásná kniha...

messi@h
30.11.-0001

Nedokázal jsem to dočíst. Na mě přiliš rozvláčné, bezdějové, utopené ve snaze o co největší zdání autenticity.

Jíťa
30.11.-0001 3 z 5

Čapkovi prostě na chuť nikdy nepřijdu, ať dělám, co dělám. Válka s mloky je sice jedna z těch stravitelnějších knih, přesto necítím, že by mi to něco dalo. No, aspoň máme jistotu, že až přijde nějaká katastrofa, Čechy vydrží až do konce:)))

Shermanka
30.11.-0001 5 z 5

Tahle knížka mě hodně chytla:) jako další Čapkovy knihy :)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Čapek patří k mým nejoblíbenějším autorům.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Pokud vás oslovila Válka s mloky vřele doporučuji Až promluví delfín - Robert Merle.

Lili
30.11.-0001 3 z 5

„Lidi jsou taky jeden rod, člověče. A vidíš, nevadí jim to; jeden rod, a oč o všechno bojují! Už ani ne o místo, kde by žili, ale o moc, o prestiž, o vliv, o slávu, o trhy a vím já oč ještě!“

Válku s Mloky napsal Karel Čapek roku 1935 (dokončil ji 27. září) a otiskl nejprve v Lidových novinách v 93 pokračováních od 21. září 1935 do 12. ledna 1936.
Knižně vyšlo dílo poprvé již v únoru 1936.

sir Premious
30.11.-0001 5 z 5

Je to skvělá knížka,kterou jsem četl zatím pouze jednou a je tomu docela dávno.
Ale stačí trochu zavzpomínat a hned dostávám chuť jí vyhrabat a znovu si jí přečíst.
Věřte,že vás to chytne! Doporučuji!!!