V bílém plášti

V bílém plášti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439259/bmid_v-bilem-plasti-mu2-439259.jpeg 4 339 103

Svorníkem povídkové sbírky jedněch z nejlepších českých autorů současnosti jsou postavy mužů a žen v bílých pláštích, na jejichž práci závisí naše zdraví a mnohdy i život. Sedm příběhů z prostředí nemocnic, sanitek i zubařských ordinací, ve kterých na nemoci, přicházející stáří, naděje, životní prohry i náročnost lékařského povolání nahlížíme očima doktorů, zdravotních sester, ale i samotných pacientů i jejich příbuzných.... celý text

kalinkacz
31.05.2020 4 z 5

Nejsem povídkový člověk, ale tohle bylo jednoduše skvělé! Sbírku jsem poslouchala jako audioknihu a nemohu než doporučit... Originální náměty, vtipné scény i super myšlenky... Za mě osobně nejlepší povídka od Petry Dvořákové a Ireny Hejdové, ale i ostatní jsou opravdu skvělé... Tato kniha rozhodně stojí za pozornost a já doufám, že bude hodně vidět!

Babouš
27.05.2020 4 z 5

Skvělá sbírka. Pro mě je první povídka - ta od Petry Soukupové - paradoxně nejslabší, ale zbytek knížky to bohatě vynahrazuje. Nejlepší povídka je pro mě ta nostalgicky zubařská od Mornštajnové a zasněžená Markéty Hejkalové. Samozřejmě až na lékařské prostředí je každá jiná a to je podle mě to kouzlo. Každý si tam najde tu svou. Jenom škoda, že jich tam není víc!

Laza27
27.05.2020 5 z 5

Nejsem fanoušek povídkového žánru, ale tohle je fakt "velký skvělý"!
Jsem nadšená a vděčná, jaké máme úžasné spisovatele. Tahle série antologií mě fakt baví. A doporučuji i audio verzi.