Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-ztx-428786.png 4 2066 575

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Folk med ångest , 2019

111moni
06.12.2020 5 z 5

Netuším, proč kniha Fredrika Backmana zařazuje do humoru, ještě hůře do komedie. Všechny, co jsem zatím četla, včetně této v sobě nesou určitou hloubku a humor je jen součástí příběhu. Kniha, která rozhodně není o tom, že rozesměje, spíše donutí zamyslet , že v tom všem nejsme sami. Všichni máme své ...

Anasa
06.12.2020 5 z 5

Asi pět. Ne, že bych se chechtala nahlas, označení bláznivá komedie mi úplně nesedne. Prostě milé, vtipné, úsměvné. Sbírka bizarních lidiček, která i vyvolávala úsměv, ale častěji překvapující postřeh: Tak v tom nejsem sama? Tohle cítí i jiní? Pod tou protivnou slupkou se skrývá citlivý, zranitelný člověk? Někdy vyslovené moudro bylo moc do očí bijící, ale odpuštěno. Jindy mi totiž vyhovovalo, ponouklo k zastavení. A tentokrát se mi líbily šťastné konce!

garf
03.12.2020 5 z 5

Lehce potrhle, ale Backman proste veri v lidi, v zasade je to stejne pozitivni knizka jako Ove.

Nerissa
30.11.2020 5 z 5

Krásné, dojemné, vtipné, milé... Budu muset přečíst ještě jednou, abych si knihu totálně vychutnala, protože začátek je dost zamotaný :).

lucakuca
29.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Začátek měl skvěle našlápnuto, zamrzel mě konec. Šup šup šup, rychle uklidit za dveřmi je tchyně. Proč to tak zkrouhl? Každýmu věnoval stránku? Taková škoda! Klidně bych s ostatními prožila dalších třebas 109 stránek :-)

milpri
27.11.2020 5 z 5

Velice zábavná kniha a k zamyšlení...Výborně se četla, jsem překvapena a těším se, až si přečtu ostatní autorovy knihy.

Arsi007
25.11.2020 3 z 5

Pokud jste někdy od autora už něco četli tak i zde se můžete těšit na typický Backmanův humor. Konkrétně zde bych ale dala mnohem raději přednost divadelní hře, na kterou by byla kniha jako dělaná.

Ironický humor, střet tří generací i různých sociálních poměrů, tajemství a překvapující rozuzlení. To vše mi dává příjemných 75%. Bohužel mi zde chybělo víc napětí. Ale to bylo spíš způsobeno mým momentálním nastavením.

IG: @hanybooks

Manifest blech
25.11.2020 5 z 5

Tolik emocí, krásný styl, nečekaný průběh.

ŠárkaStrnadová
23.11.2020 5 z 5

Krásné. Fredrik ve své skvělé formě. Pro milovníky dnů zcela bez počasí.

Erys
23.11.2020 2 z 5

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Kniha má spousty dobře mířených myšlenek, které ve mně na chvíli něco zanechaly. Postavy mě štvaly snad všechny, přišlo mi to hodně nucené a všichni dost jakoby přehrávali. Kniha by mohla být dobrou předlohou pro film nebo sitcom.

kate333
22.11.2020 3 z 5

Tak mě bohužel kniha vůbec nenadchla :(... Nedostávaly se ke mě ty pocity, které jsem u Backmanovýh knih vždy měla; a to dojetí, smích a příjemné mrazení z příběhu. Ale je pravda, že knihu jsem poslouchala v audio verzi a ne úplně mi sedla interpretace od p. Brouska. Nepopírám, že by se mi ve čtené formě líbila víc.

Svobik1977
17.11.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od Backmana. Úžasná, krásná, pohlazení po duši i smích skrze slzy.

Alisce
17.11.2020 5 z 5

Vždycky tak nějak zapomenu, jak krásně Backman píše. Tento autor má obrovský talent a zatím z žádné jeho knihy nejsem zklamaná. V jednu chvíli se nahlas smějete a za 10 minut máte slzy v očích. Poutově a hlavně zábavně napsané. Trochu zmatek a zároveň promyšlené do detailu.

Téma úzkostí je mi velmi blízké, jsem ráda, že se s tím autor nebál vyjít na veřejnost. Snad se ta lidskost úplně ve světě nevytratí..

Anniee
16.11.2020 5 z 5

Šest hvězdiček z pěti. Tak moc jsem se snad nikdy nedojala ani v reálným životě, natož u knihy. Původně jsem jen chtěla vložit větu z knihy, ale protože na ni padly téměř všechny moje lepíky, nedovedla jsem vybrat.

Ještě jsem se snad “nepotkala” se spisovatelem s takovýmhle citem. Citem k jazyku, ke slovu, ke člověku, k lidstvu. S citem pro humor, pro hloubku, pro příběh. Se spisovatelem, co by ve mně probudil touhu obejmout sama sebe, každou babičku a bankéřku, každého lupiče a policajta a vlastně celej svět. Co by ve mně něco sevřel a zároveň povolil a uvolnil.

Prosím, přečtěte si to.

JáraTym
14.11.2020 5 z 5

Nejlepší humorná detektivka všech dob.

KristynaL
14.11.2020 5 z 5

Krásná kniha plná laskavých myšlenek.

Bubo19
12.11.2020 5 z 5

U knihy je napsáno bláznivá komedie, no bláznivý příběh to je, ale komedie zrovna moc ne. Je to laskavý příběh lidí, kteří se náhodou sejdou. Je to příběh o tom, že každý se snaží dělat vše, jak nejlépe umí, ale ne vždy se to podaří. Je to příběh o spoustě pochyb v našich každodenních životech. Je neuvěřitelné, kolik pravdivých myšlenek o životě v knize je. Chtěla jsem si psát citáty, ale zjistila jsem, že bych opsala půl knihy. Klobouk dolů...

Alinore
11.11.2020 5 z 5

Ačkoliv je to už pár měsíců, co jsem knihu četla, stále mě hřeje u srdce, když si vzpomenu na některé pasáže. Je to opravdu hezká kniha, občas vtipná, občas dojemná a rozhodně krásná.

vevu.
11.11.2020 4 z 5

Vše podstatné zde již bylo řečeno.
Backman je pro mě vždy sázka na jistotu, ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Místy už byl příběh na mě překombinovaný a autor tlačil na pilu, ale budiž mu to odpuštěno. Obdivuji, jak dokáže lehkou rukou psát o složitějších a hlubších sférách lidské osobnosti.

Kifa
05.11.2020 5 z 5

Frederik Backman to znovu dokázal a potvrdil roli mého oblíbeného autora. Úzkosti opět skvěle pracují s postavami, v tomhle je Backman jedinečný. Jako čtenář člověk nemá problém se vžít do jakékoliv postavy knihy, protože všechny jsou krásně lidské. Všechny si nesou nějakou svou úzkost a ať se chovají jakkoliv, mají k tomu svůj důvod. Svou motivaci, která když se ji dozvíte často změní váš pohled na tu kterou postavu. Backman ukazuje, že nemáme dát na první pohled, že to, když člověk dělá něco "špatného" nemusí znamenat, že je špatný člověk, možná je jen ve špatný čas na špatném místě, možná je dohnán okolnostmi, možná se s ním život nemazlí. Pokud ho blíže neznáme, nikdo z nás neví, co má za sebou a kdo jsme abychom lidi soudili podle prvního dojmu. Druhá věc, kterou na knize nesmírně cením je to, jak dokáže zaujmout na relativně minimalistickém ději. Ten, který se tu odehrává minimalistický je, ale je krásně zamotaný a propletený, hlavně v prvních dvou třetinách knihy naprostá paráda. Trochu mě mrzí až poslední poslední třetina knihy, kdy už toho zamotání bylo trochu moc a tomu závěrečnému vybruslování už chyběla počáteční elegance. Přesto jsem ve finále velmi spokojen, protože tohle není příběh o mostu, o loupeži, o blbcích ... tohle je příběh o lidech

humor švédská literatura tajemství

Fredrik Backman
švédská, 1981
2014  92%Muž jménem Ove
2017  89%Medvědín
2020  87%Úzkosti a jejich lidé
2015  84%Babička pozdravuje a omlouvá se
2016  87%Tady byla Britt-Marie

Kniha Úzkosti a jejich lidé je v

Přečtených2 692x
Chystám se číst1 030x