Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-ztx-428786.png 4 2069 576

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Folk med ångest , 2019

Kexina
21.05.2021 5 z 5

Asi si budu muset zvyknout, že u knih tohoto autora většinu času protáčím oči, jak je ten příběh (i postavy) pitomý, ale stejně se těším na každou další stránku.
Opět báječná oddechovka, jen konec na mě moc melodramatický.

A ta poslední stránka kontaktů je zajímavý nápad.

papeha
18.05.2021 4 z 5

Ráda čtu tohoto autora, ale tahle kniha je trochu jiná. Chvíli máte pocit, že se budete smát, potom ale začnete přemýšlet nad životem hrdinů i svým. Na jedné straně bláznivý příběh, na druhé spousta emocí s filozofickými úvahami. Pro mě to bylo příjemné čtení.

kusma
18.05.2021 5 z 5

Backman prostě umí. Umí se hrabat v lidské duši, krásně popsat strachy, lásku, ať mezi partnery tak k dětem a rodičům. Ano, jde vždy po citlivé stránce člověka, ale kdo si něco takocého v sobě nenese? Kniha není o smíchu, párkrát se člověk usměje, to ano. Ale spíš je dojatý, i slza ukápne. Při a po čtení na mne spíš padla melancholie až smutek. Je to kniha, která musí sednout do nálady. Protože je to plné silných emocí... každopádně si od tohoto spisovatele opět dám chvilku pauzu. Ale to neznamená, že se na další knihu netěším.

MirkaProk
17.05.2021 3 z 5

Tato kniha byla pro mne trochu zklamání. Rozhodně Backman napsal spoustu lepších knih. Spoustu čtenářů tu píše, že je kniha vtipná, tak mě naopak přišla dost smutná. Fredrik Backman patří mezi mé oblíbené autory, ale tuhle knihu už nikdy číst znovu nebudu.

pocketka
16.05.2021 5 z 5

Vůbec nevím, co ke knize napsat. Zakoupila jsem si ji díky dokonalé obálce, aniž bych věděla, co od ní čekat. Ani teď, po dočtení, to netuším. Mám dát jednu hvězdu? Mám jich dát pět? Humor? Smích? Žádný. Čtu rychle, chci začít číst něco jiného, ale odložit ji nemohu. Nebaví mě, ale přesto je tak plná emocí, že občas zapomenu dýchat a na hrudi se mi něco svírá. Odpad? Mistrovské dílo? Nevím. Co vím je, že mi dlouho zůstane v paměti a nebudu ani za pár týdnů či měsíců muset přemýšlet, o čem to vlastně bylo, jak se občas u některých knih stává.

Dani25
15.05.2021 3 z 5

Kniha sa číta dobre, občas vtipné, občas smutné, ale celkový dojem čo sa týka emócií nie je taký, aký som očakávala. A mená otca a syna sa mi plietli, často som sa musela zamýšľať ktorý je ktorý :)

Veru.Viti
11.05.2021 5 z 5

Tohle mě tak bavilo! Humor Fredrika Backmana zbožňuju asi stejně, jako jeho smysl vložit do humorných příběhů lidskost, hlubokou myšlenku o celém životě a ještě něco navíc. Čtení mě bavilo od začátku do konce. Za mě jednoznačně plný počet a už teď se těším na další knihu tohoto pana Autora.

te-ssiinka3905
11.05.2021 3 z 5

Knížka má nadhled, člověk se nad ní zasměje, zapřemýšlí a najde se v ní... vadilo mi trošku jak to bylo divně psané... prostě taková milá knížka, ale žádný wow efekt, nejhorší je zapamatovat si kdo je syn a kdo otec z policistů, blbý jména jim dal autor

SBH
05.05.2021 5 z 5

Tak jo. Nějak jsem nevěděla, jak začít, tak jsem si znovu přečetla anotaci. Což normálně nedělám a vím proč. Nevím, k jaké knize ta anotace měla být, ale s touto neměla nic společného. Potměšilého multimilionáře v ní opravdu nenajdete. Sorry jako.
Co v ní najdete? Spoustu skvělého humoru. Tolik jsem se nenasmála už dlouho. Poměrně spletitý příběh vyprávěný napřeskáčku. Jelikož se však děj neutápí v popisech, tak se mi všechny linie podařilo udržet. Zápletka mě chytla za srdce a pointa ohromila.
Čeho zase bylo nadměrně, byly filosofické úvahy o smyslu života. Ano, všechny postavy se octly na křižovatce (při prohlídce bytu ke koupi), žádná neměla lehký osud, taky mi nějaká ta slza ukápla, ale silné emoce dokázal text vyvolat i bez hlubokomyslných rozborů. Takže za tyhle bláboly ubírám jednu hvězdu.
Ačkoli abych byla spravedlivá, nejméně jednu navíc bych měla přidat za celkové vyznění – naději a optimismus jsem potřebovala jako sůl.
Takže za pět, vřele doporučuji a běžím si pro e-verzi do čtečky, abych mohla tento klenot nosit stále s sebou.

Bleskovýčtenář
02.05.2021 3 z 5

Zamilovala jsem si autorovy knihy Muž jménem Ove a Babička pozdravuje a omlouvá se. I když byla tahle kniha také plná humoru, smutku, a především blbců, na ty dvě předtím to nemá :)

Surikata369
29.04.2021 5 z 5

Teda, to byla ale praštěná kniha, až mě to překvapilo, od autora jsem dosud nic nečetla. Skvělý typ humoru, ale zároveň dost moudrosti, až jsem někdy koukala. Jak kdyby si poznámky autor na tuto knihu dělal po celý život :) Fakt osvěžující zážitek, doporučuji.

Vladii
28.04.2021 3 z 5

Nadšená z Medvědína jsem se těšila i na tuto knihu. Asi do poloviny jsem si ale říkala, co to je za "blbost"... Ty výslechy mi přišly absurdní. Nějak mi asi tenhle styl humoru a nadsázky nesedí. Nicméně kniha se četla opravdu rychle a když se začalo všechno propojovat a rozplétat, tak mě začala bavit. A zajímalo mě, jak to všechno dopadne, takže jsem ji dočetla do konce. Určitě v knize byly hezké a silné momenty a příběh byl plný nečekaných zvratů.

TeraBla
25.04.2021 4 z 5

Mám ráda příběhy o cizích rozmanitých lidech, kteří se seznámí v neobvyklé situaci a vzniknou neobvyklá přátelství se šťastným koncem. Autor opět dokázal do příběhu vkomponovat psychologii, životní příběhy a vztahy. Na můj vkus tam bylo až moc věcí týkajících se dětí (ale jsem teď v nějakém citlivém rozpoložení). Dobře se to četlo, bylo to vážné i vtipné, citlivé i upřímně bolestivé.

Hynais
19.04.2021 4 z 5

Příběhy z Medvědína mě bavily o něco více než tato kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na nadsázku ve velice vyhraněných životních situacích a také na množství postava příběhů s nimi spojených... Ale Backmanovo sociální soucítění a jeho snaha hledat za lidskými skutky a pohnutkami člověka a jeho těžkosti je tak neuvěřitelně ryzí, že to přečtení nakonec stálo za to!

JanuldaN
18.04.2021 5 z 5

Hořkosladké čtení - plno humoru, vtipu i řada vážných a smutných momentů. Dobře vystavěný děj. Je až neuvěřitelné, jak dokázal autor postavy mezi sebou proplést.

nicoolka25
17.04.2021 4 z 5

kniha se četla dobře

lanaquila
11.04.2021 5 z 5

Knížka mi zaujala názvem a obálkou a při přečtení popisku jsem si řekla, že to zní fakt dobře. A taky že jo! Přečteno neskutečnou rychlostí, až mi to bylo líto. Knížka je skvěle čtivě napsaná, první vtipů, zvratů, hezkých i smutných momentů. Řekla bych, že každý si v některé z postav najde trochu sebe a svých blízkých.

Velmi mi bavil způsob, jakým je kniha napsaná. Těším se, až se k ní v budoucnu zase vrátím :)

Ellen16
09.04.2021 2 z 5

Kniha není špatná, ale nějak mě nebavila natolik, abych ji vzhledem k tomu, že má skoro 400 stran dočetla, když mi vlastně bylo jedno, jak to dopadne. Občas jsou tam opravdu trefné okamžiky ze života, občas je to vtipné, ale celkově mě to moc neslovilo a nechci se do čtení nutit.

Polík
06.04.2021

Tento spisovatel je fantastický, každá jeho kniha doslova pohladí po duši. Na jednu stranu Vás naprosto dojme k slzám, jelikož je plná citu, různých druhů lásky a bolesti. A na druhou stranu Vás dokážete naprosto pobavit a rozveselit.

Durancie
04.04.2021 3 z 5

Příjemná crazy komedie s překvapivým množstvím životních mouder.

humor švédská literatura tajemství

Fredrik Backman