Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185908/uzasny-mauric-a-jeho-vzdelani-hlodavci-185908.jpg 4 599 63

Mauric, kocour s kožichem plným lupů, který ví, kdy a jak chytit příležitost za vlasy, si zařídil skvělé živobytí. Má jednoho hloupého kluka jako pištce a vlastní krysí pohromu - krysy, které jsou podivně inteligentní. Tak vzdělané, že na ně už Mauric nedokáže myslet jako na "oběd". Každý zná příběh o krysách a krysaři - a tak jim lidé dávají spoustu peněz... Dokud se nepokusí provést svůj trik v zapadlém městečku daleko v Überwaldu, kde tahle dokonale připravená finta najednou nevyjde. Někdo tady totiž hraje na jinou notu. Ve sklepech čeká něco velmi, opravdu velmi ošklivého... Krysy se musí naučit nové slovo. Zlo.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Amazing Maurice and his Educated Rodents , 2001

iv.86
24.12.2015 3 z 5

Pěkná fantasy, ale raději se vracím k Zeměploše. Možná je to o zvyku.

Kattie
21.11.2015 5 z 5

Úžasná - zatím moje nejoblíbenější Pratchettovka a možná i kniha vůbec :)

Hedwik
06.11.2015 5 z 5

Terry Pratchett mě rozhodně baví. Pokud máte špatnou náladu vezměte si ke kávě Terryho. Je náramné jak jsou knihy různorodé, vtipné, dvojsmyslné a inteligentní. Propojuje světy příběhů fantastična a dokáže se poprat s mnoha styly a tématy. Jak já toto miluji. Chytré kočky a krysy...? Jasně, třeba už mezi námi jsou a pěkně se nám smějí :)

vlkodlaq
12.06.2015 5 z 5

Ne nadarmo tuto knihu někteří označují za jednu z nejlepších Pratchettovek. Tady to ještě není zeměplocha, jak ji známe z knih pozdějších, i když náznaky tu už jsou. Hlavní hrdinové jsou tak sympatičtí, že to snad víc ani nejde a i když je kniha místy lehce zmatená, čtivo je to kvalitní a povětšinou strhující. Nejvíce mě asi bavila jména, která si krysátka dala a v závěru slza skoro ukápla nad dojemným (svým způsobem) osudem Maurice. Mnoho (i lepších) knih mohu považovat za velmi předvídatelné, tuto v žádném případě. Zasloužených 80%.

Alee
04.02.2015 3 z 5

Je to šílené, vtipné i donutí k zamyšlení. Není to nejlepší Pratchettův počin a najdou se i hluchá místa, ale na oddech je to vhodné, pokud máte rádi mišmaš složený z nepředvídatelných krys s osobností. Rozhodně to není pohádka pro děti, ale také to nebyl přímo šálek mé kávy, nicméně to nevylučuje fakt, že je to dobrá knížka.

Alee
04.02.2015 3 z 5

Je to šílené, vtipné i donutí k zamyšlení. Není to nejlepší Pratchettův počin a najdou se i hluchá místa, ale na oddech je to vhodné, pokud máte rádi mišmaš složený z nepředvídatelných krys s osobností. Rozhodně to není pohádka pro děti.

Eridan
10.07.2014 4 z 5

Vše, co očekáváte od Pratchetta je zde: zajímavá zápletka, neotřelé až zřeštěné charaktery, občasné zvraty a hlavně kopec humoru! Enjoy!

Alchymik
20.05.2014 5 z 5

Knížku jsem četl již před lety, ale i přesto si z ní dodnes pamatuji některé vtípky. Moc se mi líbila. Nakonec jsem jí pro radost věnoval kamarádce.

kusma
16.02.2014 3 z 5

Příběh to není špatný. Ale něco mi tam prostě chybělo... V porovnání s jeho ostatními knihami mi přijde tento Pratchett průměrný...

KKK
02.12.2013 4 z 5

Já po tom šáhla asi omylem,že to zkusím,ale...Zatím čtu,ale u teď se těším,až si zalezu a budu pokračovat....Já jsem naprosto nespolehlivej!Já jsem kočka!....Jen ty části,kde jsou krysy nacpané v klecích a tak blbě končí mi nějak vadily a to nejsem jejich fanda:(

AnneEyre
17.11.2013 4 z 5

I když mi v knize něco málo chybělo, musím uznat, že je velmi čtivá, člověk se u ní zasměje, jindy mu maličko běhá mráz po zádech, neví, co se stane. Ale pořád ještě je to oddechová četba, kterou jsem tolik potřebovala. Po tom, na co jsem zvyklá, možná až moc jednoduchá, ale to knize ani nemohu vyčítat.

Nujeglo
26.09.2013 5 z 5

Líbila se mi ,moc :)

BooksLucyKing
12.09.2013 5 z 5

Já se divím, že mě ještě překvapuje co všechno je Terry schopný vymyslet, ale ono to jinak nejde. Úžasný příběh a hrozně zábavný. Mluvící krysi si získaly moje symptie a Zlomyslena byla prostě dokonalá :D

Askarinka
22.08.2013 5 z 5

Úžasná a vtipná knížka, celou dobu jsem se válela smíchy:-) Opět jeden velice originální kousek z dílny báječného autora...

Verrrunka
07.08.2013 5 z 5

Výborné, výborné, výborné! Takhle už jsem se dlouho nezasmála. Měla jsem trochu strach, protože to není přímo ze série Zeměplocha. Ale krysy, které se naučí číst a jména si dávají podle obalů konzerv at., které jsou jejich denní četbou, mě naprosto odrovnaly. Pro ukázku- Ďábelský guláš, Černý přeliv, Šunkoflek… Rozhodně doporučuji, nechybí napětí, humor ani trochu vzdělaní v oboru krys a krysařů.

Weiler
18.07.2013 5 z 5

Někde jsem se dočetl, že je Mauric Pratchettův pokus o dětskou literaturu, ale teda těžko říct, kterej kluk nebo holka by tohle mohli číst a neztratit se na prvních stránkách. V záplavě krys jsem měl zpočátku Ďábelský Guláš, ale jde hlavně o ty myšlenky a povahu zmíněné postavy. I Mauric je správnej prototyp antihrdiny a přišlo mi celkem těžký si ho neoblíbit, Zlomyslena byl nádherně střelenej prvek. Mauricova knížka je mezi Pratchetty takovou spíše jednohubkou, nicméně rozhodně nemůže uškodit mezi všemi těmi výtečnými hlavními chody.

yueh24
09.05.2013 5 z 5

Obvykle mi knihy od Pratchetta, které nejsou zeměplošské, připadají kapku horší, Maurice ale přiřazuji na úroveň nejlepších dílů Zeměplochy. Tenhle příbeh mi sedl se vším všudy.

helmiczka
21.02.2013 1 z 5

Po asi 70 stranách som stratil akúkoľvek motiváciu čítať ďalej. Príbeh tam síce je, ale krysie rozhovory sú utrpením. Rozhovory kocúra so Zlomyslenou sú utrpením. Ani jedna postava mi nie je symaptická. Krysy sú mi ukradnuté. Dajte mi nejaký dôvod, prečo by som mal pokračovať.

Okrem "Je to predsa Pratchettovka, automaticky 5*"

lanusinka
05.12.2012 2 z 5

Přečetla jsem asi jenom stovku stránek a odložila... Na můj vkus moc filozofování a ani ty vtipy nebyly moc vtipné... A Zlomyslena byla na zabití, fakt nesympatická postava...

barina
29.10.2012 5 z 5

Z dálky kniha vypadá jako pohádka o kočičce a jejích kamarádkách myškách, ale je plná zajímavých myšlenek o vztahu zvířete a člověka - o tom, jak s námi naše kočky manipulují a krysy nám čurají do mouky a o tom, jak si lidé i přesto myslí, že jsou pány veškeré zvířeny.

kočky zfilmováno parodie krysy

Terry Pratchett