Malí bohové

Malí bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464/bmid_mali-bohove-e5l-464.png 5 1238 114

Bruta je vyvolený. Jeho Bůh k němu promluvil, i když se momentálně nacházel ve vtělení želvy. Bruta je prostý mladík, neumí číst. neumí psát. Umí vypěstovat skvělé melouny. Jeho potřeby jsou velmi skrovné. Chce svrhnout mocnou a zkorumpovanou církev. Chce zabránit strašlivé náboženské válce. Chce zabránit bezpráví páchanému na filozofovi, který se odvážil tvrdit, že oproti všem církevním dogmatům Zeměplocha skutečně putuje vesmírem na hřbetě obrovské želvy, nejvíc by si však Bruta přál, aby si jeho Bůh místo něj vyvolil někoho jiného. Dotisk r. 2001, 2007... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Small Gods , 1992

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Jedna z mých oblíbených Pratchettovek, která je výjimečná svým filosoficko-nábožensko-kritickým přesahem.

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Jeden z více intelektuálně náročných dílů… Ale samozřejmě báječný :-) Kdybych se alespoň v základech neorinetovala ve filozofii, asi bych si knihu tolik neužila.

BooksLucyKing
12.06.2013 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu na rozpacích, ale nakonec se z toho vyklubal další bezvadný zeměplošský příběh. A Bruta a Om byli prostě dokonalá dvojka a ostatní postavy to vše krásně dokreslovali.

yueh24
09.05.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších zeměplošských knih, ne-li moje favoritka. Celou knihu jsem se ohromně bavil.

Atík
31.01.2013 5 z 5

velmi dobre sde cetla a taky byla velmi vtipná. Nejlepší scéna je dětský popis želvy :)

inikori
27.12.2012 5 z 5

Tady je o náboženství a víře úplně všechno a ještě se u toho parádně pobavíte.

gomaki
26.09.2012 5 z 5

Kniha Malí Bohové v sobě ukrývá víc, než jen náboženství a lidi kolem. Tahle kniha nám odhaluje, co je církev zač a co se může stát s vírou v rukou špatných lidí ... a vlastně i to, že Bůh nemá žádnou moc, pokud na něj lidé upřímně nevěří.

Nejsem člověk co věří v Boha, neuznávám církev jako takovou, ale přesto věřím - víra a naděje, to je to co nás drží nad vodou, když něco nevyjde. A přesně tohle se nachází v této knize od sira Terryho, s vírou dokáže člověk i netušené věci :)

vhumanik
26.05.2012 5 z 5

Ve jménu Oma si to koukejte přečíst! ;)

Kapik
01.04.2012 5 z 5

Moc jsem toho od pana Pratchetta zatím nečetl (8-10 knih), ale tuto knihu bych rozhodně zařadil mezi ty nejlepší.

Oter
28.09.2011 4 z 5

Krásné dílo o tom, jak je důležité něčemu či v někoho věřit :D

st.me
22.09.2011 4 z 5

Tento zeměplošský příběh se tentokrát točí kolem náboženství a víry v bohy. Měla jsem trochu strach, jestli mě to bude bavit a byla jsem příjemně překvapená, jen jsem se u této knížky nezasmála tolik jako u jiných děl Pana P.

pepahn
17.06.2011 5 z 5

Jedno z nejlepších děl páně Pratchetta se zabývá tématikou náboženství z jeho poněkud svérázného pohledu, aneb když v něco věříte, tak to existuje. Na což tak trochu doplatí dřív mocný bůh Om, když jediným jeho věřícím zůstane poněkud zpomalený zahradník.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Doporučuju jako sebeobranu před náp(b)orem sekt :-) Jak pravdivé a ještě se pobavíte!

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Om, Om... To je tak, když se ze silného boha najednou stane želva, která si uvědomí svůj božský původ až, když letí z výšky několikatisetmetrové výšky. Příběh perfektně shrnuje působení církve na obyčejný mozek.

Zeměplocha humor

Terry Pratchett