Underground

Underground https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436924/bmid_underground-Pp3-436924.jpg 4 668 159

Underground série

Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek.... celý text

vorenus
12.07.2020 4 z 5

Jako vždy knihomolské orgie. Může snad Kotleta napsat špatnou knihu? Vyloučeno! Mělo to koule, jako zeměkoule!

E.lisabeth
04.07.2020 4 z 5

Klasicka Kotletovka, uz bych tomu nejradsi dala 3 hvezdy, ale kdyz by nekdo tenhle kousek cetl jako jednu z prvnich Frantovo knih, tak by byl nejspis spokojenej. Proto nechavam latku na 4 hvezdach, coz je ale v tomto pripade spise prumer.

tlllk
29.06.2020 3 z 5

Čo chýbalo na deji a dialógoch, skúšal tento krát dohnať pornografiou. Nie že by to bolo niečo nové, ale tento krát toho bolo moc a nasilu. Čítal som od neho aj lepšie kúsky.

Steew
26.06.2020 4 z 5

Povedená kniha, sice je to pořád klasická kotletovka, ale pořád velmi čtivá a zábavná. Některé hlášky v knize jsou skutečně nezapomenutelné jako: "V naší rodině se dbalo na tradice a měli jsme vždycky bramborový salát s kebabem." :D

biki
21.06.2020 5 z 5

Temný a nevábný obraz naší nepříliš vzdálené budoucnosti s řadou vtipných narážek na naši nedávnou minulost a současnost. Svět, ve kterém se lidé snaží přežít jak nejlépe umí, ale i v tom marasmu hledají něco, co by do jejich života vneslo trochu krásy. A vůbec nevadí, že je to prostřednictvím pokročilých technologií. Hlavní hrdina je na počátku vykreslen jako klasický žoldák, jenže jak se záhy ukáže, je stále ještě zatížen svědomím a smyslem pro čest. A že ho to také přivede do řady potíží při snaze splnit nový úkol, na který byl najat. Autor jako vždy nešetřil potoky krve a jiných tělních tekutin z mrtvol, z nichž si to až na pár výjimek většina poctivě zasloužila. Spousta akce, přestřelek, honiček a k tomu příslušný slovník ... I když i zde lze nalézt spoustu trefných a vtipných hlášek, zdá se mi, že s nimi autor trochu šetřil, což ale bylo jen ku prospěchu, stejně jako podstatně méně sexu. Stále je to Kotleta, ale trochu jiný, vážnější ... Ale stejně se mi to moc líbilo.

QEDS
18.06.2020 5 z 5

Jooooooo jsem si řek když jsem si knihu koupil. Neeeeeee jsem si řekl když jsem dočetl poslední stránku a věděl jsem, že budu muset zase nějakou dobu počkat než Kotleta opět napíše něco ze svého života (nebo budoucnosti? hm... že by pokračování?!). Franta má pořád svou jiskru, styl a v Underground nám předpovídá budoucnost. Praha jako z pořádného sci-fi, hrdina jak má být, neohrožený a prakticky nesmrtelný. Příběh pořádně odcejpá a nešetří se v něm zbraněmi. Pravda není tak propracovaný jako ve Spadu, ale tak to má být. Tahle kniha si evidentně na nic nehraje. Undeground je prostě pořádné porno pro milovníky knih od Kotlety!

Hzjena
18.06.2020 3 z 5

Kotleta/Kyša občas napíše pecku a občas vytrousí něco, co vím, že si už nikdy nepřečtu. Tato kniha je někde mezi. Je to takové nemastné, neslané. Něčeho je tam moc, něčeho zase málo a tak bych mohl pokračovat dlouho.

Nápad sice hezký ale, nedotažený. Hlavní hrdina mi k srdci nepřirostl ani za mák, děj mě nijak extra nezaujal a zápletka....o čem že to vlastně bylo? Asi tak.

Možná by tomu pomohl širší popis světa a postav. Více čtenáře seznámit s charaktery a klidně rozdělit knihu na dvě části. Ale takhle kniha proteče mezi prsty a nezanechá kýžený dojem. Škoda

Daisuke
15.06.2020 2 z 5

Opakovaný vtip není vtipem. Ač nerad, musím poznamenat, že se Kotleta nejspíš už úplně vyčerpal a teď už jede na výpary. Přišlo mi, že ve Spadu a dalších postapo knihách chytnul druhý dech, ale Underground už zase padá do starých kolejí. Hrdinové jsou buď neprůstřelní nebo snadno opravitelní, ženské postavy mají výrazovou škálu nafukovací panny, cyberpunková Praha navzdory dlouhosáhlým popisům nepůsobí přesvědčivě. Čte se to pořád dobře (jako jakýkoli jiný pulpový román), ale už dochází k únavě materiálu u autora i čtenáře.

DiLay
14.06.2020 5 z 5

No a je tu další Kotleťárna !!!
Nechápu, jak každá jeho kniha může být tak skvělá.
Čtivé jako vždy. Absolutně vůbec jsem se nenudila. Úžasný postapo a doufám že budou následovat další Takové knihy.
Ostrava opět na maděru. :D
A digisex? Nebudu tvrdit, že bych ho jako nezkusila. :D
5*/5* jako vždy.
PS: Strašně mě ale mrzí, že jsem si nedělala čárky za každého ču*áka. Zajímal by mě výsledek. :D

Tamten
10.06.2020 4 z 5

Zajímavé prostřední, ucházející děj a standardní čtivý styl. Jen je zajímavé sledovat, že nezávisle na tom, v jakém prostředí, době a žánru se děj odehrává, hlavní hrdina postupuje vždy stejně, používá stejně "zastaralé" metody a technologie a vždy mu to vychází. Ale i tak (nebo právě proto?) je to zábavné.

fes
06.06.2020 2 z 5

Vedle Válkotvůrců a Poutníka z Mohameda mne i tento titul utvrzuje v dojmu, jako by Kotletové byli dva, a jeden se poněkud nezaslouženě přihříval na slávě, umu a tudíž i financích toho druhého, toho originálního. Zajímavá koexistence. Toto dílko jen za dvě hvězdy.

Loxias
03.06.2020 4 z 5

Celkem zajimavy Kotleta. Cyberpunk mu docela sedl. Neni to zadny Neuromancer, ale to je asi v tomto pripade lepsi. I tak se tu kotleta snazi vytezit zajimave prostredi a popisuje spoustu detailu, ktere udrzuji pozornost.

groula
31.05.2020 3 z 5

No musím říct, že jsem již od Kotlety četl lepší kousky. Že začátku jsem se musel do čtení fakt nutit. Vůbec mě to nebavilo. Nakonec to nebylo tak špatný... Ale nějak sem to celý úplně nepochopil.....

Eyghon
27.05.2020 4 z 5

Je to takový Kotleta na dovolené. Akce dost, postapo svět je taky slušný a kdyby to napsal Venca Dalamánek je to super vynikající. Ovšem je to od Kotlety a ten se držel zpátky. Odpočinkové čtení na jedno, dvě odpoledne.

kokrokr
24.05.2020 4 z 5

Koupeno jako ekniha. Zajímavý příběh a dobře napsaný. Sám nevím proč, ale jiné autorovy knihy jsem četl s větším zaujetím. Není to ale špatné a já se dobře bavil. Je to tak trochu americká drsná škola S.D.Hammetta v moderním hávu.

HNEDOOCKA
22.05.2020 5 z 5

Trošku něco jiného, ale bavila

Tazz1
19.05.2020 5 z 5

Zajímavý koncept a velmi dobře po kotletovsku zpracovaný. Spousta hlášek a narážek na současnou dobu. První polovina se trochu táhla, ale potom se to rozjelo. No a doufám, že to nebyla poslední kniha s Petrem Vachtenem.

Enforcer
17.05.2020 5 z 5

Kotleta spisovatelsky stále zraje. Základní nápad může trochu připomenout Glukhovského Budoucnost, ale Underground je daleko lepší. Pobavila mě Reformovaná církev Pavla Novotného a věřím, že budou následovat další knihy z tohoto světa, který mi přijde zajímavější, než ten ze Spadu.

Jaruš7
16.05.2020

Audioverze - stud, nestud, nemohla jsem to vypnout - iritično coby splaškový gejzír na vývoj lidstva v extra formě.

8634
16.05.2020 4 z 5

Kniha byla ctiva, ale oproti ostatnim Kotletovym titulum mi prisla mene povedena. Cetla se o neco hure nez narez, ale co ocenuji je prostredi futuristicke Prahy. 4/5