Tsunami

Tsunami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516918/bmid_tsunami-646ce32c5837a.png 4 599 154

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.... celý text

josska
23.05.2023 5 z 5

Moje druhá kniha autorky a opět nadšení veliké...Thajsko,tsunami,rodinné vztahy,tajemství,moc mě to bavilo..já ji poslouchala a R.Krajčo,,,bonus navíc...Těším se na další knihy autorky,,byla jsem i na besedě a skvělé vtipné povídání,,,,

Clea3112
21.05.2023 4 z 5

Pro mě velmi příjemné literární překvapení. Různé časové linie, skládání příběhu do mozaiky, který se zdá téměř od začátku zřejmý (ačkoli to je omyl! Pointa je jinde a přichází až v poslední kapitole), vztahová pnutí, morální dilemata, načrtnuté otázky nejen pro zúčastněné příběhu..... to vše přináší román K.K. Babinské. Přečteno jedním dechem a i poté vám to bude ještě ležet v hlavě.

harena
18.05.2023 5 z 5

Moc příjemné a pěkné čtení. Je rok 2020 a chystá se oslava významných narozenin Emy, když tu se náhle na ni dostaví i nečekaný host a jako tsunami zaútočí vzpomínky na rok 2004, kdy všichni trávili krásnou dovolenou v Thajsku na Phuketu, kde mimo jiné také zažijí skutečnou tsunami. V knize je láska, nenávist, propletené vztahy i napětí adalší jako bonus je její výborná čtivost. Moc mě bavila, musím si přečíst i další spisovatelčiny knihy. Spokojenost.

katerina6763
18.05.2023 4 z 5

Kniha se moc dobře četla, příběh plynul. Je to takové odpočinkové čtení, i když příběh je opravdu vážný.

ek2157
11.05.2023 5 z 5

Moc ráda čtu knihy od této spisovatelky a vždy jedním dechem a vždy krásné čtení. Těším se na další..

katerina5544
29.04.2023 5 z 5

Pro mě velké překvapení a musím říct, ze se autorce klaním. Jsem čtenář, který vseobecne nemusí takové ty "vztahové" knihy, rozebíráni pocitů, zrady, nevěry atd atd. Nicméně jsem tady udělala výjimku a pane jo, jak mě kniha vtáhla a bavila! Slupla jsem ji jak jednohubku a dávám plný počet! Parádní!

Zlatinka.Emilly
27.04.2023 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, která překvapila svojí zápletkou. Jen ten konec, ten se mi nelíbil (myslím tím Robertovo rozhodnutí)

Máca216
22.04.2023 5 z 5

Super příběh, určitě si od autorky půjčím další knihu. Sice jsem konec příběhu odhadla už dlouho dopředu, ale nevadilo mi to. Dobře se to četlo.

Hanaluna
19.04.2023 5 z 5

Je to má první kniha od této autorky, kterou jsem pořídila na doporučení. Předčila má očekávání, skvěle se poslouchala, děj byl skvěle sestavený. Výborně plynul a poslechla jsem ji jedním dechem. Interpretace k tomu absolutně seděla a byl to doslova požitek.

Gugu
14.04.2023 5 z 5

Prostě, dobře se to četlo. Oddechovka s trochu předvídatelným dějem a zápletkou, ale neodložila jsem, dokud jsem nedočetla. Předpokládám, že kniha si neklade ambice aspirovat na cenu Magnesia Litera, takže pak svůj účel plní skvěle.

VladiKlaisner
14.04.2023 4 z 5

Karin je mi tak nějak sympatická a proto jsem sáhla po jedné z jejích knih.
Bylo to odpočinkové čtení se spletí milostného mnohoúhelníku, dobře propracované, nikde zbytečná vata ani přeslazená romantika. Do poloviny jsem se těšila na tu obrovskou vlnu, ale největší tornádo nastalo až v samém závěru.

PetraBery
14.04.2023 4 z 5

Ema slaví kulaté narozeniny a s návštěvou hosta, se kterým nikdo nepočítal, vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která mohou změnit budoucnost všech. Název knihy plně odpovídá, tsunami v této rodině zanechalo nesmazatelné stopy.

Lka
13.04.2023 5 z 5

Audiokniha :
Moc hezky napsaná kniha o vztazích v jedné rodině. Poslech v podání Krajča byl super. Od knihy jsem moc nečekala, ale příjemně mě překvapila a určitě se vrhnu na další knihy autorky.

Nuttelka
13.04.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Asi zatím nejlepší kniha od Karin. Rodinný propletenec, který vyústí v odhalení pravdy až po mnoha letech. Tak nějak jsem tušila, jak se to bude ubírat a jaká je pravda, ale to vůbec nevadí. Je to docela psycho žít v těchto nejistotách skoro celý život.
No a Richard, ten to opravdu umí, jeho hlas vás vtáhne od prvního slova a poslech je naprosto skvělý :-)

BohyněKuchyně
12.04.2023 5 z 5

Napíšu to naprosto upřímně. Před Tsuniami jsem od Karin K. Babinské nic nečetla a od Tsunami jsem nic moc nečekala. O to větší bylo moje překvapení a nadšení. Knížku jsem zhltla jedním dechem. Měla jsem ji přečtenou myslím za dva dny, na dovolené. Nemohla jsem se odtrhnout. Jde o rodinný vztahový propletenec, který se odehrává v současnosti, ale i před mnoha lety v minulosti, v Thajsku, kam přišla v roce 2004 vlna tsunami. Postupně se rozplétají a odhalují vztahy manželů, sourozenců, rodičů a dětí. Odhalují se tajemství a čtenář se raduje, jak důmyslně to Karin vymyslela. Bavilo mě to moc!

Emily82
10.04.2023 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, jak dobře se četla. Možná i proto, že jsem neměla velké očekávání. Přečteno za dva dny, nic náročného.

ela1972
04.04.2023 4 z 5

Mne kniha příjemně překvapila a určitě si přečtu ostatní autorčiny knihy.

Petucelli
03.04.2023

Karin byla a nakonec i stále je zárukou dobrého čtení.
Tsunami byla pro mě kniha, ze které jsem byla lehce v rozpacích, ale nakonec nezklamala.
Začátek se tahnul, asi od půlky jsem už tusila o co půjde, ale nakonec mě konec stejne překvapil.
Myslim, ze autorka umí dokonale skvele propracované postavy, zápletky a náročná témata s určitou lehkosti.

DeninkaK
30.03.2023 2 z 5

Neurazí, nenadchne.

simona g.
26.03.2023 4 z 5

Takže... Nejdříve jsem si docela dlouho říkala, jak je možné, že má kniha tak dobré hodnocení? Začátek se mi fakt táhl, ne a ne se to rozjet. Ale! Pak to přišlo a četlo se to fajn. Cca první stovka stran horší prokousávání se, ale zbytek už letěl, takže prvotní horší nájezd odpuštěn a jo, spokojenost, doporučuji přečíst.