Tsunami

Tsunami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516918/bmid_tsunami-646ce32c5837a.png 4 597 154

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.... celý text

olca1983
03.08.2023 5 z 5

Tak to bylo tsunami! Tsunami citů, tsunami emocí, tsunami nešťastných zamilovaní, ale hlavně tsunami lží a tsunami pokrytectví! Nechtěla bych být součástí téhle rodiny plné lží a tajemstvích.
Kniha je napsaná bravurně a já se od ní nemohla odtrhnout! Mimo Karinino spisovatelského umu obdivuji i nápad na umístění a načasování děje knihy.

jerisno
03.08.2023 4 z 5

Knihu Karin Krajčo Babinské mi doporučila manželka, které se docela líbila. Protože jsem zrovna neměl ke čtení nic svého, nechal jsem se v letních vedrech i já spláchnout vlnou Tsunami.
Příběh je napsán poutavě a napínavě. Paní Karin umí děj dramaticky zhustit, ale i odpočinkově popustit otěže. Je s podivem, jak zašmodrchané, zauzlované, spletité a složité mohou být někdy vztahy v jedné rodině. Dramatická cizokrajná koncovka jenom celé napětí a dusno spolehlivě odšpuntovala. Konec lehce překvapivý, ale ledacos jsem tušil již během četby.
Jde o mé první setkání s dramatickou tvorbou Karin Babinské a musím uznat, že tato pohledná mladá dáma "umí".
Pochválit musím i napohled příjemnou a graficky jednoduchou a čistou knižní obálku.
Přiděluji 4 hvězdné vlny.

Daenerys
25.07.2023 3 z 5

Dalo se, ale místy už mi to přišlo moc přitažené za vlasy, ty vztahové propletence. Na dovču na pláž dobré.

LenkaKa
21.07.2023 4 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorky a mám je ráda. Příběh má spád. Někdy mě to už zavání "telenovelou". Je ale pravda, že v životě se dějí věci, které předčí i kdejakou telenovelu. :)

PaníLenka
19.07.2023 4 z 5

Pro mne velmi příjemné překvapení, příběh, kdy není nic, jak se na první pohled zdá. Přečteno za dvě letní odpoledne, přesně v duchu mých představ o ideální dovolené - sedět ve stínu a nechat se pohltit vyprávěním

pige
16.07.2023 3 z 5

Prvotně mně vadí pojmenování knížky.
Celou dobu jsem čekala, kdy konečně udeří tsunami, stane se nějaký zvrat, všechno se pokazí.
Achjo.
Taková škoda!!!

Krásný příběh o tom, jak mnohdy žijeme povrchní životy, spokojeně si rochníme v povrchním blahobytu, přestože pravé hodnoty jsou někde naprosto jinde.

Baví mě, jak si autorka hraje s postavami. Každá má nějaké to svoje tajemství.
A nejvíce jich měla prudérní matka dvou dívek. Jenže... Pravda byla úplně někde jinde.
Nakonec ten, kdo byl celou dobu přehlížený, "odchází" středem.

Od příběhu jsem neočekávala nic extra.
Prostě oddechovka.
Přesto ve mně osudy hlavní hrdinů stále rezonují.

Kabuky
13.07.2023 5 z 5

Velmi zajímavé čtení.

Lienilda
12.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě nebude poslední. Skvěle popsaný příběh o jedné rodině a tajemstvích, které postupně vyplouvají na povrch. Přesně tak to mám ráda.

Přečetla jsem za pouhé 2 dny, což se mi nestalo už hodně dlouho. Na druhou stranu, děti jsou na prázdninách, takže místo všech naplánovaných věcí co budu dělat, jsem jen četla a četla :)

Eva0057
03.07.2023 5 z 5

Moc se mi líbí, jak paní Babinská píše. Příběh byl čtivý, uvěřitelný, postavy dobře vykresleny. O maličko víc se mi líbily Hvězdy na cestě. Těším se na další příběh od autorky.

sahha
27.06.2023 5 z 5

Má první knížka od autorky a jsem nadšená. Velmi dobře se mi četla, příběh byl výborný a celé to dávalo smysl. Co více si přát? Už se těším, až si přečtu další

Valdora
25.06.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila a konec byl překvapivý. Těším se na další knihu od autorky, sehnala jsem Hvězdy na cestě.

Lucka_čte
22.06.2023 5 z 5

O knize jsem předem vůbec nic nevěděla, jen jsem ji zahlídla zařazenou ve čtenářské výzvě a náhodou mi ji paní knihovnice nabídla a tak jsem si řekla, proč ne. Byla jsem velmi mile překvapená, nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za den.

libuna60
18.06.2023 4 z 5

Hodně jsem o této knize slyšela i k knihovně byla na delší dobu vypůjčena. Dočkala jsem se. Má velmi pěkný obal a nevím, zda je to můj dojem, ale srdíčko je v barvách naší vlajky. Kniha se četla dobře, je čtivě napsána, ale od poloviny jsem předvídala vztah, který vznikl mezi jedněmi z hlavních hrdinů a v podvědomí měla obavy, aby to neprasklo. Nějak jsem tomu vztahu nepřála :-(. Některý děj byl předvidatelný, ale nevadilo mi to. Konec děje této knihy mi přišel překombinovaný a trochu mě zklamal. I tak si přečtu další knihu, kterou jsem si od Karin půjčila, a to Hvězdy na cestě, jsem už na ni zvědavá :-)

Katerina015
10.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Paní Babinská píše naprosto skvěle, moc se těším na její další počin. Čtení jsem si moc užila.

Mon.CouCou
10.06.2023 5 z 5

Karin Krajčo Babinskou netřeba představovat :-)
Sleduji její práci nejen na sociálních sítí a nejednou mě uměla rozesmát.
U knihy Tsunami jsem však byla lehce skeptická. Jak už název napovídá, nebylo to pro mě moc lákavé téma ke čtení a chvíli jsem se k tomu přemlouvala.
Kniha je rozdělena do tří částí.
Jde o příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy mnohem komplikovanější. Ema po mnoho let skrývá tajemství, díky kterému ji neustále pronásledují výčitky svědomí. Postupně se vše rozplétá a na konci přijde bravurní rozřešení.
"Láska a nenávist jsou dvě strany jedné mince."
Z knihy o mezilidských vztazích jsem nakonec byla spokojena. Možná by mě i zlákalo poslechnout si audioknihu namluvenou Richardem.
Ještě vyzdvihnu obálku, na které se mi líbí to srdíčko s vlnou-samotná obálka by mě totiž nezlákala, ale toto tam dokonale zapadlo. :-)
Doporučuji.

prochajda
07.06.2023 5 z 5

Nádhera, krásný příběh, skvěle napsáno. Z knihy jsem opravdu nadšená a mile překvapená, určitě si přečtu i další.

Kami33
05.06.2023 5 z 5

Sama jsem byla překvapena, jak se to skvěle četlo. Jen ten konec mi úplně nesedl.

Karoll_ina
05.06.2023 5 z 5

Tentokrát mi kniha sedla velmi dobře, zajímavý námět se zapeklitým osudem... Konec byl rychlý a překvapivý, ale zase celkem šťastný.

vanilka231
30.05.2023 5 z 5

Moje první kniha autorky a musím říct klobouk dolů. Krásně se to četlo, nádherný i když zároveň smutný příběh. Už teď se těším na další knížky autorky.

Zoulinda
27.05.2023 5 z 5

Tak to byla nádhera, čtivé, přečteno jedním dechem, nechybělo napětí, zápletka, prostě super...