Tsunami

Tsunami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516918/bmid_tsunami-646ce32c5837a.png 4 599 599

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.... celý text

emamat
03.10.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto knihu objevila na základě níže uvedených hodnocení. A vlastně i autorku. Opravdu mistrovsky vykreslené postavy. Určitě se pustím do další její knihy.

Kaja1
26.09.2023 4 z 5

Tak nějak nevím, co napsat. Je mi z toho smutno. Co ta Ema byla za matku? Knihu jsem přečetla za jeden den, nedalo mi to, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. A ten konec byla opravdu síla. Tak zmařený život.

1casper
24.09.2023 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, přiznám se, že jsem se jí bála. Nečtu knihy od "umělců", čekám jen rychlokvašky a povrchnost.

Ale tahle teda předčila očekávání. Četla se úplně sama.
Děj se odehrává kolem rodiny Emy, která bude slavit kuleté narozeniny. Její manžel chtěl rovnou oslavit kulaté výročí jejich svatby a to rovnou v Thajsku v roce 2004, kdy tam opravdu zasáhla vlna tsunami. Ale nejedná se tu jen o živel.....tsunami zasáhla i jejich rodinu.
Postavy jsou hezky zpracované, děj utíká a nutí vás číst dál a dál.
Konec jsem tušila, ale nijak mi to nevadilo....až na Roberta, tam jsem to nečekala. Nechci spojlerovat, to ať si každý přečte sám.
Po delší době je to pro mě hodně čtivá kniha.

stehlicek
21.09.2023 5 z 5

Miluju knihy, které musím číst tak dlouho, dokud se nedostanu ke konci. Tuhle jsem slupla jako malinu. Troufám si tvrdit, že jde o jednu z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Bravo, Karin!

Klára90
15.09.2023 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé, zajímavý děj. Kniha mě moc bavila

saruse
12.09.2023 4 z 5

Velmi překvapující, souhlasím do puntíku s komentářem SirenKa. :-) Dobré čtení, za dva dny hotovo, protože jsem byla nedočkavá na každou další kapitolu. O překvapivé dějové zvraty nebyla nouze po celou dobu, ale že zásadní překvapení nastane i na posledních dvou stranách, to bych neřekla a už jsem jen zůstala s otevřenou pusou. Doporučuji!

Morgenka
10.09.2023 4 z 5

Pohodové čtení. Příběh mě bavil.

hzd
05.09.2023 5 z 5

Super knížka. Příběh mě moc bavil. Tentokrát jsem poslouchala jako audioknihu a v podání Richarda Krajča jako vypravěče jsem se dějem nechala opravdu unášet jako na vlnách. Děkuji a moc doporučuji.

Lenka541
03.09.2023 5 z 5

Tato knížka se mi dostala do rukou zcela náhodou. Zajímavé čtení, nelehké osudy, děj místy napínavý ,různě propletený,no jako oddychovka mě to tedy nepřišlo .

SirenKa
02.09.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorkou, čekala jsem nevím proč mnohem povrchnější čtení. A jsem velmi mile překvapena hloubkou celého příběhu. Jsem ráda, že jsem se nebála knihu přibalit k moři :-)

kuttnerovka
02.09.2023 5 z 5

Moc příjemné, pěkné čtení. Mělo to nápad, vtáhl od začátku do děje. Hezky napsané. Autorku mám s každou její další knihou čím dál raději

Blanka586
02.09.2023 5 z 5

Karin Krajčo Babinská píše skvěle. Mile mě překvapila. Její knížky jsou perfektní. Dostala jsem je všechny od mé dcery, moc děkuji. Těším se na další.

marketa7
24.08.2023 4 z 5

Ke knížce mne zavedla zvědavost a čtení to bylo nadmíru příjemné. Děj napínavý, propletený, nic nebylo, jak vypadalo, až do konce velmi čtivý. Skvělá oddechovka.

LaCoccinelle
22.08.2023 4 z 5

Čtivé, svižný děj, ale trochu předvídatelné. Tak od poloviny knížky už se dalo tušit, co bude následovat.

Hanuja
21.08.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příjemné čtení přímo ze života. Snad každý z nás zažil v přeneseném slova smyslu své tsunami. Nemusí ani jezdit do Thajska. Záleží vždy na nás jak se s nástrahami osudu porovnat. Je asi lepší nevzpomínat na minulost, která již nejde změnit, nemyslet na budoucnost a prostě statečně přijmout současnost. Takhle žili postavy tohoto románu. Žili tady a teď.

Toňula
18.08.2023 4 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení - autorka s citem pro detail i hloubku lidských vztahů líčí příběh rodiny, kterou zasáhlo a ovlivnilo tsunami a to nejen to skutečné..

L.Helena
18.08.2023 5 z 5

Audiokniha
Moc se mi to líbilo. Až tak, že vlastně ani nevím, co k tomu dodat.

kikies
14.08.2023 5 z 5

Poutavé, propletené, napínavé, dynamické, překvapivé, zajímavě provázané se skutečnými událostmi. Velice čtivé, jedna postava zajímavější než druhá... no prostě pecka! :-)

knihoLenka82
08.08.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si nedávno dala závazek přečíst víc knížek od českých autorů, protože jinak bych tenhle titul nejspíš minula. A přitom je to fakt skvělá kniha. Přečetla jsem ji přes víkend a vřele doporučuju.

LucyA7
05.08.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že poprvé jsem knihu po pár kapitolách odložila - netrefili se dobře správné chvíle. Asi čtení o očekávaném úderu tsunami nebylo to pravé na dovolenou u moře. Vrátila jsem se k ní po pár týdnech a naprosto mě uchvátila. Přečetla jsem jí velmi rychle, doslova jsem nemohla přestat číst. Vykreslení zamotaných vztahů mezi jednotlivými postavami, které ukrývají před ostatními, bylo opravdu mistrovské. Postupně odhalovaná tajemství, která jsou vzápětí opět pečlivě ukrytá. Doporučuji k přečtení, příběh mi ještě dlouho rezonoval v hlavě.