Diamantový dvor

Diamantový dvor https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321821/bmid_diamantovy-dvor-sbx-321821.jpg 4 390 98

Podľahnite čaru prepychových palácov a nekonečného bohatstva v príbehu mladej šľachtičnej Adelaide, ktorá sa musí vydávať za slúžku, aby unikla vopred dohodnutému manželstvu. Ak to však chce dokázať, musí vstúpiť na Diamantový dvor, čo však nie je len obyčajná škola, kde sa mladé chudobné dievčatá učia spôsobom vysokopostavených dám, ktorým sú súdení bohatí a mocní manželia. Adelaide vo svojej príprave, samozrejme, exceluje, a dokonca sa jej podarí pred všetkými utajiť svoj skutočný pôvod. Pred všetkými, až na Cedrica, syna zámožného majiteľa Diamantového dvora. Aj Cedric však skrýva mnohé tajomstvá. No potom Adelaide padne do oka mocnému guvernérovi a hrozí, že Cedricove a Adelaidine tajomstvá vyplávajú vo svetle ich vzájomnej príťažlivosti na povrch. Ak podľahnú láske, hrozí im škandál obrovských rozmerov, poškvrnenie povesti Diamantového dvora a zaľúbencov čaká život vydedencov kdesi na kraji obývaného sveta...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Glittering Court , 2016

Arianne
24.01.2017 3 z 5

Musim rict, ze to bylo celkem slusne. Obejit nutnost drzet se presne historie tim, ze prejmenuju Anglii a Ameriku, je trochu klise, ale proc ne. O historickou presnost tu nejde. Prestoze pribeh je to tuctovy a nijak moc originalni, napsano je to pekne, dej nikde nevazne. Najdeme tu tak akorat akce, prostredi se neustale meni, takze to nenudi a tak se pohodlne dostaneme ke krasne predvidatelnemu konci.

Lokina
23.01.2017 5 z 5

Hezké překvapení, nic jsem neočekávala, jelikož to bylo mé první setkání s autorkou, ale tahle kniha se mi velice líbila. K postavám nemám, co bych vytkla, strašně jsem si oblíbila Tamsin a doufám, že se v dalším díle určitě objeví :-) Prostředí připomínající Divoký západ ještě knize dodávalo tu správnou atmosféru. Kniha se takřka četla sama. Za mě palec hore ;-)

jamča
23.01.2017

Mě bohužel tento příběh moc nezaujal. Občas to bylo zajímavé, někdy napínavé, ale jenom občas. V knize šlo v podstatě hlavně o moto „Láska překoná vše" jakž se taky stalo. Ne, že by to nebylo ve většině knihách stejné, ale... Já ji neshazuji. Měla to krásně napsané a procítěné, ale nemělo to TO, co mě chytí a nepustí mě až do konce. Proto dávám 3 hvězdičky.

ikul
23.01.2017 5 z 5

Hezký čtivý příběh psaný příjemným jazykem, určitě se budu těšit na další dobrodružství Adelaide a Cedrika. Vzhledem k tomu, že to byla pro mne první knížka od Richelle Mead, dávám jí pět hvězdiček.

trynitrix
20.01.2017 4 z 5

Opět nový úžasný příběh od Richlle Mead, když jsem trnula tím co se opět hrdinům přihodí a jak se situace bude vyvíjet, většinou jsem děj nepředvídala :-D Jak jinak láska až za hrob jsem zvědavá na další ;-)
Jinak dávám o hvězdu míň nebylo to pro mě 100% jako VA , PP a Sukuba to byla moje srdcovka :-D

esussi
18.01.2017 3 z 5

To průměrné hodnocení mě u R. Mead hrozně mrzí, ale celou dobu čtení jsem se nemohla ubránit pocitu, že autorka kopíruje Selekci. A bohužel ještě dost neobratně.

Barbra06
15.01.2017 4 z 5

Tak mě to překvapilo a to mile. Nejen proto, že se to nepodobalo jiným sériím autorky (k tomu má bohužel spoustu autorů sklon), ale navíc se to vše odehrávalo v originálním prostředí. Líbila se mi myšlenka osidlování Nového světa a našla se tam všemožná škála postav a charakterů, což bylo taky fajn. Autorku mám ráda a za tohle jí docela chválím, že se vrhla zase trochu do jiných vod.

IrennCasman
10.01.2017 5 z 5

Tohle je teprve umění. Zamilovala jsem si každou knihu, kterou jsem od Richelle četla. A sérií Vampýrská Akademie se nesmazatelně zapsala do mého srdce. Zpočátku jsem se knihu bála vůbec otevřít, neboť jsem již četla pár knih na stejné téma, ale teď, když už znám celý příběh Adelaide a Cedrika, musím říci, že můj život by bez přečtení této úžasné a dechberoucí knihy, postrádal jakési vzrušení. Knihy jsou mou vášní, mou útěchou a mým bezpečným úkrytem, kam utíkám, když už pro mě v reálném světě není místo. Až teď jsem si uvědomila, že přesně tohle jsem celý ten dlouhý čas postrádala. Ten pocit naprosté svobody a vzrušení, který zažívám pouze na dvou místech. Ve světě knih a v Jeho srdci. A proto mi tento příběh byl tak blízký. Dokonale jsem se vžila do hlavní postavy Adelaide. Cítila jsem s ní jakési spojení. Udělala spoustu těžkých a zásadních rozhodnutí, ale já vím, že bych se sama nerozhodla jinak. Byla to bojovnice. Vzdala se veškerého luxusu a bohatství, ve kterém ji celý život vychovávali a vydala se vstříc naprostému neznámu. Vzdala se úplně všeho jen, aby mohla být s mužem, kterého tolik milovala a on jí to oplatil stejnou měnou. Dokonalé souznění dvou srdcí, duší ale i těl. Tohle nebyl jen tak ledajaký příběh, tohle byla naprostá a ohromná bouře, která vás dokázala dokonale strhnout s sebou a zcela vás pohltit. Bravo, Richelle.

Kris@
09.01.2017 3 z 5

Richelle Mead se zlepšuje, pozvolna, ale jistě. Její knihy si ráda přečtu, protože mě její pokroky baví sledovat. V této knize si ukousla ještě příliš velký krajíc - nesedl jí jiný svět ani doba. Bohužel. Bylo to nelogické a nucené. Hlavní postava mě rozčilovala a žádné mé sympatie nevybojovala. Nicméně nápad to není špatný a jsem ráda, že se děj ubíral trochu nevšedním směrem. Věřím, že je to jedna z lepších brakových knih a spoustu čtenářek jistě potěší.

Co mě ale rozčílilo nejvíc byly chyby v textu!!! Nevím, kdo za to může, ale ještě víc to pokazilo celkový dojem. To je vážně tak těžké si tyhle věci ohlídat?! (Nikdo není neomylný, ale co je moc, je moc)

Aires
09.01.2017 4 z 5

Zajímavá a čtivá knížka, ale kde jsou ty doby VA, kdy jsem knihy od Richelle přímo hltala...
Třpytný dvůr se jí rozhodně povedl více než Neslyšno, hlavní hrdinka sympatická, prostředí lákavé a mužský hrdina je k sežrání. Ale bylo to krapet překombinované. K dobré knize by stačila i jen polovina děje. Neustále mi to připomínalo jinak okecanou pouť do Nového světa- Adorie/ Ameriky, za lovem zlata...
Ale i tak to bylo příjemné čtení :)

ala.mihalikova
07.01.2017 5 z 5

To byl neuvěřitelný zážitek. Autorka mě opět přesvědčila, že nemá problém s tím, čtenáře zaujmout, překvapit, šokovat a pobavit. Hlavní postavy jsem si zamilovala a bavil mě příběh mezi nimi. To napětí a romantika. Četla jsem to jedním dechem. Na knížce jsem nenašla nic, co bych jí mohla vytknout. Byl to úžasný příběh a já jsem z něj totálně unešená.

Ni_kita
06.01.2017 5 z 5

Myslela jsem si že Třpytný dvůr mě nebude bavit, a také jsem si myslela že bude úplně o něčem jiném. Já jsem se snad v životě tolik nespletla! Moje první kniha od Richelle mě rozhodně navnadila i na ty ostatní, protože tohle, to byla absolutní bomba! A musím říct že tedy obzvlášť ke konci to stojí za to... :D Rozhodně doporučuji!

luciefeix
01.01.2017 3 z 5

čekala sem více , zdlouhavé ale nápad dobrý

IvankaM
30.12.2016 5 z 5

Ve 4:25 zavírám knihu. Opět další dílo naprosto talentované spisovatelky, které mi nedalo spát.

1259
09.12.2016 5 z 5

Velmi povedená knížka. Sice jsem jí ze začátku moc nefandila, ale pak se vše ukázalo velmi zajímavé a já se do ní naplno ponořila. Těším se velmi na její pokračování.

adela3429
24.11.2016 4 z 5

Já jsem spokojená. Od Richelle bych zkrátka přečetla i telefonní seznam :) Jasně, nebyla to žádná akčňárna, na které jsme u ní zvyklí, ale čtivé to bylo moc. Ostatně jako vždycky.

hrubik
14.11.2016 3 z 5

Moc jsem se na novou knihu od Richelle těšila, protože je to moje oblíbená autorka a píše prostě božsky! I tahle její knížka byla dobře napsaná, ale božská bohužel nebyla. Pro mě trošku zklamání, čekala jsem větší pecku, na jakou jsem u autorky zvyklá, to napětí na konci každé kapitoly, které vás donutí hned se pustit do kapitoly další, tam prostě nebylo, a ačkoli pár napínavých momentů jsem v knize našla, tak ta husí kůže mi zde tentokrát chyběla...

Nicola.k.
13.11.2016 5 z 5

Naprostá pecka!!! Knížka mě dostala jak dějem, tak i postavami, které mi byly sympatické a vcítila jsem do nich. Pro mě to byla první kniha od autorky, ale už se nemůžu dočkat na další díl, který vím, že mě nezklame. Velmi doporučuji a myslím, že se to bude líbit čtenářům, kterým se líbila Selekce. 5 Hvězdiček.