Diamantový dvor

Diamantový dvor https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321821/bmid_diamantovy-dvor-sbx-321821.jpg 4 390 98

Podľahnite čaru prepychových palácov a nekonečného bohatstva v príbehu mladej šľachtičnej Adelaide, ktorá sa musí vydávať za slúžku, aby unikla vopred dohodnutému manželstvu. Ak to však chce dokázať, musí vstúpiť na Diamantový dvor, čo však nie je len obyčajná škola, kde sa mladé chudobné dievčatá učia spôsobom vysokopostavených dám, ktorým sú súdení bohatí a mocní manželia. Adelaide vo svojej príprave, samozrejme, exceluje, a dokonca sa jej podarí pred všetkými utajiť svoj skutočný pôvod. Pred všetkými, až na Cedrica, syna zámožného majiteľa Diamantového dvora. Aj Cedric však skrýva mnohé tajomstvá. No potom Adelaide padne do oka mocnému guvernérovi a hrozí, že Cedricove a Adelaidine tajomstvá vyplávajú vo svetle ich vzájomnej príťažlivosti na povrch. Ak podľahnú láske, hrozí im škandál obrovských rozmerov, poškvrnenie povesti Diamantového dvora a zaľúbencov čaká život vydedencov kdesi na kraji obývaného sveta...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Glittering Court , 2016

Šárík001
19.05.2017 4 z 5

Richelle Mead je jedna z mých oblíbených autorek. Zamilovala jsem si její příběhy a styl psaní, ale u této knihy jsem byla mírně zklamaná. Na vině však není autorka, ale má nepozornost. Předpokládala jsem, že Třpytný dvůr bude jedno z fantasy děl, ale není tomu tak. Zřejmě jsem byla ovlivněna faktem, že všechny ostatní knihy od Richelle Mead jsou právě fantasy, tak jsem předpokládala, že takový bude Třpytný dvůr, nicméně se v tomto případě jedná o román. Musím ale říci, že mne děj vtáhl do sebe. V některých částech se mi rozbušilo srdce a ve čtení jsem musela dost často pokračovat, i když už bylo velmi pozdě. Velmi se mi líbil popis prostředí a praktický základ. Bylo vidět, že má autorka prostudovány potřebné věci - kdy, jak, co, proč. Trochu mne mrzelo, že na konci nebyly události úplně vysvětleny, nicméně předpokládám, že tyto informace nejspíše budeme moci najít v dalších knihách ze série.

PandaGirl
17.05.2017 4 z 5

Ač na VA to prostě nemá, tak i tak se mi to dost líbilo. Měla jsem pocit, že se tam neustále něco děje. Líbil se mi ten vytvořený svět - měl vlastní politiku, náboženství, historii a tohle všechno se čtenář dozvídá. Bohužel mě postavy nedokázaly dostatečně oslovit, i když jsem si myslela, že Cedrika budu mít hodně ráda. Tak mi zase tolik k srdci nepřirostl. Ale líbilo se mi to a těším se na další osudy téhle dvojce.

SeverusSnape
13.05.2017 5 z 5

Je to milé,oddechové a skvěle se čte.Dějové zvraty mne moc neuchvátili (s porovnáním s VA),ale přesto to byla nádherná kniha.Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická,ale ani se mi vyloženě neprotivila.

Marry123
10.05.2017 4 z 5

I přezevšechno skřípání na začátku se mi kniha moc líbila :) Asi jsem po sérii Vampýrské akademie čekala víc než bylo zdrávo (proto 4 hvězdičky), ale nakonec sem nebyla nijak zklamaná :) určitě si další díly nenechám ujít, protože kdo ví co se ještě může semlít že :).

ciaram
16.04.2017 3 z 5

Píšu komentář až po delší pauze po dočtení. Já knižně pozřu skoro vše, takže i toto jsem přelouskala celé, protože, co si budeme nalhávat, Mead umí psát čtivě. Jenže jak píše Nelly - zrovna tento příběh je obyčejný - průměrný. Stále jsem čekala, že se něco stane, ale ono ne. Jako by VA a Třpytný dvůr psaly dvě rozdílné autorky. U autorky jsem prostě zvyklá na vyšší standard a hlavně originalitu (VA i Neslyšno).
Tady mě navíc dost štvala skutečnost, že autorka vzala téma kolonizace USA (od plavby přes moře, "nákup nevěst", rýžování zlata, boje s domorodci, "puritáni" atd. ) a aby se mohla dopustit historických lapsů, tak území, domorodce (btw. jeden národ silně připomíná Skoty) i náboženské skupiny, pojmenovala dle vlastní fantazie (to byla snad jediná chvíle, kdy svou fantazii v této knize využila). Prostě jsem čekala něco jiného, než čeho se mi dostalo.

BarkaS
16.04.2017 4 z 5

Dějové zvraty přitažené za vlasy trochu ubraly Třpytnému dvoru na lesku. Přesto se jedná o velmi slušný a čtivý příběh. Těším se na další díly.

Nelly
12.04.2017 3 z 5

Jedním slovem - obyčejné. Nemám ráda sladké dívčí románky. Nemám ráda knihy o kolonistech a osadnících. Nemám ráda knihy, kde nepřijde žádný nečekaný zvrat. Bohužel toto vše v sobě Třpytný dvůr má. Myslím, že Mead umí mnohem, mnohem lépe (viz její VA a PP). Ani by pro mne nemusely být další díly, ale protože jsem poctivec, asi je přelouskám...

BarkaS
11.04.2017 4 z 5

Zatím velmi příjemné a hlavně čtivé. Snad se to nerozplizne, jak je u tohoto žánru zvykem.

E.lisabeth
05.04.2017 4 z 5

No....čekala jsem trošku něco jiného, vzhledem k tomu, že Třpytný dvůr spoustu lidí přirovnávalo k Selekci, takže jsem se toho trošku bála. O to větší pro mě byla kniha překvapení. Nebyla to pecka, ale moc mě to bavilo, i když se celkem dalo čekat jak to dopadne a někdy ve 3/4 mi došlo, že se nám příběh nějak uzavírá a co teda bude v těch dalších dílech? Nějak jsem to nezkoumala, ale předpokládám, že další dvě knihy budou o Tamsin a Miře a na to se moc těším. Oddechové příjemné čtení.

Vendulik
28.03.2017 5 z 5

Už se nemůžu dočkat dalšího dílů. Příběh měl všechno co má mít. Napětí, lásku a spád. Doporučují k přečtení.

Richelle
05.03.2017 5 z 5

Strašně moc jsem si tu knihu oblíbila. Psaná tak krásně a zajímavě! Bohužel jsem tu knihu přečetla až moc rychle, jak je mím stylem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Richelle Mead me opět mile překvapila a za to děkuji.

lisreading
18.02.2017 4 z 5

Myslím, že Richelle nezklamala. Dostala se mi do rukou oddechová četba, kterou jsem očekávala. Děj se ke konci zrychlil a po dočtení jsem měla ten pocit *chci další díl*
Pokud jste fanoušky Vampýrské akademie, neváhejte a čtěte.

Adris
12.02.2017 3 z 5

Taktéž, lepší průměr. Ale o malinko:). Pěkné čtení pro fanoušky Selekce (zpočátku) a dívčích románů obecně. Dost akce tam bylo. Nenudila!

adelaska
12.02.2017 3 z 5

Hodnotím průměrně. Nenadchne, ale ani vyloženě neurazí.

Charmedka
11.02.2017 4 z 5

Richelle Mead vytvořila zas úplně nový svět, tentokrát ale bez jakýkoliv nadpřirozených bytostí, magie, zkrátka žádné fantasy. Třpytný dvůr je spíše dívčí román plný krásných šatů, šperků, vybraného chování a hledání ideální partie.

Samira
11.02.2017 5 z 5

Maximální spokojenost, ač jsem nic jiného od své veliké oblíbenkyně nečekala, stejně jsem byla hodně mile překvapena. Nebudu plýtvat slovy nad faktem, že autorka umí psát, či jak je stále o krok před čtenářem a už vůbec nad tím jak je celek neskutečně čtivý. Důvodů proč mne počátek nové série natolik uhranul je hned několik. Od skvělých, odvážných a charakterních, ale i některých bezpáteřních postav, po samotné prostředí a nastíněný svět, který ač se odehrává v neznámém čase, propojuje realitu konvencí staré doby, dobrodružství a reálie kolonismu, politiky při zakládání nových světů, vizí a snů a především velké místy nelehké lásky.
Kniha je svým způsobem uzavřena, další díl bude ze stejného prostředí, ale s jinou ústřední hrdinkou. Adelaide byla místy odvážná až moc, ale všechno této maskované hraběnce odpustíte, neboť si vás kniha jako celek získá a nepustí.
Doufám, že se dalšího dílu dočkáme i u nás, moc bych si ho přála.

Doporučuji!

Veeria
03.02.2017 4 z 5

Richelle je moje srdcovka, tudíž jsem se nebála, že by se mi kniha nelíbila. A líbila se mi, moc! Je čtivá, poutavá a příběh je velice napínavý a místy překvapivý. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, především Cedrik a Mira. :) Určitě doporučuji, byť u mě vítězí Vampýrská akademie a Pokrevní pouta. :)

sabanka
02.02.2017 5 z 5

Nepopsatelný ! Já vůbec nemám, co vytknout a to mě třeba taková Vampýrská akademie vůbec nechytla....

lenakf
29.01.2017 4 z 5

Další povedený kousek od mé oblíbené autorky :) Děj rychle ubíhal, četlo se to dobře, akorát bych některé pasáže zkrátila a nebo vynechala úplně- párkrát se mi stalo, že jsem nějakou tu kapitolu rychle proletěla, jenom abych se dostala k zajímavějším pasážím :) ale jinak palec nahoru a těším se na další díl- doufám že vyjde brzy!!

stepka3765
24.01.2017 5 z 5

Skvělý začátek série. Od autorky jsem četla sérii Vampýrská akademie a ta se mi moc líbila. U téhle knížky autorka opět nezklamala!