Diamantový dvor

Diamantový dvor https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321821/bmid_diamantovy-dvor-sbx-321821.jpg 4 390 98

Podľahnite čaru prepychových palácov a nekonečného bohatstva v príbehu mladej šľachtičnej Adelaide, ktorá sa musí vydávať za slúžku, aby unikla vopred dohodnutému manželstvu. Ak to však chce dokázať, musí vstúpiť na Diamantový dvor, čo však nie je len obyčajná škola, kde sa mladé chudobné dievčatá učia spôsobom vysokopostavených dám, ktorým sú súdení bohatí a mocní manželia. Adelaide vo svojej príprave, samozrejme, exceluje, a dokonca sa jej podarí pred všetkými utajiť svoj skutočný pôvod. Pred všetkými, až na Cedrica, syna zámožného majiteľa Diamantového dvora. Aj Cedric však skrýva mnohé tajomstvá. No potom Adelaide padne do oka mocnému guvernérovi a hrozí, že Cedricove a Adelaidine tajomstvá vyplávajú vo svetle ich vzájomnej príťažlivosti na povrch. Ak podľahnú láske, hrozí im škandál obrovských rozmerov, poškvrnenie povesti Diamantového dvora a zaľúbencov čaká život vydedencov kdesi na kraji obývaného sveta...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Glittering Court , 2016

KateiBookLover
27.05.2018 5 z 5

Skvělý!!!!! Knížku jsem četla v každé volné chvíly a přečetla ji v podstatě jedním dechem. Moc se mi to líbilo a nemůžu se dočkat až budu mít druhý díl. Strašně se mi líbil vztah mezi Cedrikem a Elisabeth (Adelaide) po celou dobu příběhu.

deedulka
20.05.2018 4 z 5

Další povedená série Richelle Mead. Do jedné knihy stihla vměstnat osudy vysoké šlechty, osidlování nových oblastí i rýžování zlata. Naše šlechtična je odvážné děvče a nebojí se prchnout ze zajištěné budoucnosti vstříc dobrodružství a novým možnostem.

BojácnéKuře
17.05.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Vůbec jsem si nemyslela, že to bude nějaká trapná romantika s nudnou zápletkou, přece jen je to od Richelle Mead a ta to umí opravdu skvěle (Už jsem se stihla přesvědčit u Vampýrské Akademie). Moc se mi líbil nápad Třpytného dvora a světa kolem něj, autorka si opět dala záležet. Mnohem víc se mi ale líbilo, jak se hlavní postava vyvíjela. Adelaide překonávala samu sebe, poznala, jaké to je, když se o sebe musí postarat sama, aniž by jí někdo pomáhal. Uchvátila mě její láska k Cedrikovi. Styl, jakým to autorka popsala, byl neuvěřitelný.

Lorej
06.04.2018 3 z 5

Začátek byl bombastický a měl velký potenciál. Příběh se mohl různě vyvíjet. Čekala jsem, že Adelaide pobude ve Třpytném dvoře více času, prožije víc věcí.
Druhá půlka knihy se mi už tolik nelíbila. Docela se vlekla, nebyla tam žádná (pro mě) zajímavá zápletka, ale i přes to jsem knihu dočetla, protože jsem byla zvědavá na konec.
Druhý díl si s velkou pravděpodobností nepřečtu. Autorka dokázala částmi psát dost chytlavě, ale pořád tomu něco chybělo.

Lucka8
24.03.2018 1 z 5

Knížka se mi ohromně líbila a doporučuji i další díl.

Suou
08.01.2018 4 z 5

Príjemné prekvapenie ... čakal som nudnú romantickú jednohupku... Ale bolo to napínavé čítanie o zlate a bolo vidno že si autorka zobrala námet z kolonizovania Ameriky.

RoseDadas
06.12.2017 4 z 5

Co se týče stylu psaní, tak po této stránce je kniha velmi čtivá a autorka rozhodně umí vykreslovat scény zajímavě, a především plynule bez sáhodlouhých popisů, takže kniha (až na pár pasáží) nenudí. Svět, který je zde představen je neotřelý, přesto v mnohém podobný tomu našemu. Máme zde významné rody, šlechtice, náboženské uctívače, kolonie a zlatokopy a mnoho dalších. V knize se neděje nic nadpřirozeného, jde čistě jen o dobrodružný román a milostnou linkou. Autorka v knize rozehrává nebezpečnou hru plnou úplatků, intrik, politiky a společenských sporů. Nebojí se také nakousnout téma rasismu a víry.

Ewik
17.11.2017 5 z 5

Jsem velmi spokojená. Na první pohled poznáte, že se jedná o počin zkušené autorky. Svět, který stvořila je fascinující, komplexně promyšlený a s každou postavou si krásně pohrála, aby jí vtiskla osobitost, která ji rozvíjí dál.
Autorka nám ukazuje nelehkou dobu osidlování nových kolonií, politická pletichaření, honosné plesy vyšších vrstev a boje o místo pod sluncem, svobodu a lásku. Nejvíce mě uchvátilo to odvážné dobrodružství naší mladé hraběnky, která jde vstříc neznámému osudu, překonává nelehké překážky, ale odměnou jí je hluboká láska a věrná přátelství. Přesně to mám v knihách ráda.
Třpytný dvůr je sám o sobě zajímavý, má neotřelý námět a moc se mi líbí myšlenka rovných šancí ve společenských poměrech. I z chudé dívky může být vzdělaná a zábavná mladá dáma.

Jedinou připomínku bych měla akorát k obálce a fontu nadpisu. Působí dost uměle skoro až nepatřičně.

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Kde začať? Otrasná obálka. Ale fakt, že otrasná. Hlava v ružiach, veď to ani nijako nesúvisí s dejom! Mali radšej ukázať šaty... Jediné, čo je na dievčati ako tak pekne trblietavé (diamantové), je jej náhrdelník. Ani oči, ani výraz ma neberie.
Neviem, či je to autorkou, alebo korektúrou, ale Grant je raz Grand, myslím, že elektrinu nepoznajú, ale medzi ich telami to veselo elektricky iskrilo. Občas sú tam divné slovné spojenia a kostrbaté vety.
A teraz ten šok. Je to romantický príbeh! Aristokracia! Pekné šaty! Tajná láska! Intrigy! Ja(!) som čítala romantiku (z toho som teda v šoku, ale to mám za to, že si neprečítam anotácie).
Ide o román, kde sa zmiešalo viac príbehov dohromady - pár vybraných dievčat sa vyškolí a ponúkne/predá v krajine za morom ako pôvabné, vzdelané manželky pre novú aristokraciu, nachádzajú sa tu dobrí piráti a pôvodní obyvatelia, o ktorých sa v pokračovaniach asi ešte dozvieme viac (a zatiaľ tí divosi podľa opisu pripomínajú Škótov ), veľa vysvetľovania sa týka obchodovania s dievčatami a s pozemkami a celé to finančné pozadie je nuda, ale vydržte to, lebo to má súvis s dejom. Hlavná hrdinka je šľachtičná, ktorá chce ujsť pred dohodnutým sobášom do inej krajiny, a nechať sa tam predať ako nevesta s tým, že si môže v podstate vybrať chlapíka, ale ak si nevyberie, kupliari nedostanú svoj vklad a ona skončí v chudobinci. A samozrejme, zamiluje sa do niekoho úplne iného. Prvá časť je nuda na n-tú, lebo sa tam dievčatá školia v tom, ako byť na úrovni. Škola pre princezné to nie je, ale dobehnúť výchovu, akú dostávajú šľachtičné za rok, je takmer nemožné. Potom nasleduje plavba, popis ponúk a plesov a potom romantika v divočine. Tam to miestami pripomínalo Domček v prérii a Medeného jazdca súčasne. A aby toho nebolo málo, akčné je to ku koncu oveľa viac, dievčina sa prekonáva, doslova je to hrdinka.
Asi by to mohlo osloviť všetkých, čo milujú historické romance. Čiže ja nie som cieľová skupina. A vlastne, keby to vyšlo ako brožovaná malá knižka do kabelky, nesiahla by som po nej, to ma len Slovart nalákal na Diamantový dvor (tie písmená sú na obálke vystupujúce, takže to pôsobí luxusne). Autorkine iné série boli o veľký kus lepšie.

Aríka
05.10.2017 3 z 5

Zajímavá kniha, nicméně myslím si, že autorka má větší potenciál. Kniha je bez velkých pochyb velmi čtivá, poutavá a celý nápad je velmi originální. Autorka je známá pro svoje série Sukuba, Vampýrská akademie a Pokrevní pouta. Celá kniha je dle mého názoru moc uspěchaná a místy jsou si nějaký úsek musela přečíst vícekrát, abych pochopila oč jde (možná to je překladem). Knihu doporučuji, ale myslím, že autorka má lepší knihy.

Fizulka71
01.10.2017 4 z 5

Výborná kniha. Drsnější verze Selekce, o hodně drsnější. Hodně mi ji to připomínalo, ale ve finále jí to ještě překonalo. Autorka umně vměstnala na cca 500 stran neuvěřitelné množství děje, zápletek a zvratů. Po dlouhe době opravdu dobrá kniha s tak trochu jiným námětem. Za mě palec nahoru. Užijte si čtení!

Nicki
29.09.2017 3 z 5

Kolonizace, sexualita, identita, povinnost versus přání, náboženství, společenské vrstvy a mnoho dalších. Kniha je plná myšlenek, ale přijde mi, jako by ani jedna nebyla pořádně uchopena. Ale stejně jako jiné knihy této autorky, se i tato kniha četla téměř sama. Jen mě nedokázala vtáhnout do děje tak hluboko, jako se to povedlo jiným sériím.

LMFantasy
28.09.2017 3 z 5

Žiaľ, táto kniha ma sklamala. Richelle Mead čítam rada, ale s týmto mi do noty nezahrala... Nudné, bez väčšej akcie, dokonca ani námetom si ma nezískala, ale som taký ten druh, čo keď sériu začne, tak by ju rád aj dočítal, takže možno ma v druhej časti prekvapí...

kalimaskry
11.07.2017 5 z 5

R.Mead opět nezklamala. Poutavý příběh, čtivý a měl děj. Nicméně je škoda, že tam nebyl rozvinut víc osud dalších hrdinek. Nicméně je jasné, že to z důvodu toho, abychom se těšili na další díly. Podle mě by stačilo zahrnout vše do tohoto dílu.
Nicméně skvělá kniha!

lukino41
08.07.2017 5 z 5

Tohle teda bylo něco. Databáze knihu sice označuje jako dívčí, ale to mi rozhodně nezabránilo si ji přečíst, protože podle mě není žádná kniha klučičí nebo holčičí a přečíst si ji může každý. No a Richelle Mead mě rozhodně nezklamala, protože Třpytný dvůr je něco čím u mě její tvorba ještě povýšila. V celé knize rozhodně nehrozí, že byste se nudili, protože celý příběh ubíhá jak má, nikde není zbytečně a uměle natahován a strašně se mi zalíbili autorčiny krátké a výstižné popisy, které některým autorům pořád chybí v celkovém dojmu. Samozřejmě ale musím, jak už tady někdo psal, podotknout, že mi na konci knihy nebylo vše jasné ohledně osudu ostatních postav i ohledně toho, co v průběhu knihy dělaly apod. A pak je tu samozřejmě hrozba dalších dílů. Píšu to jako bych se toho strašně děsil, ale děsím se spíš změny hlavní postavy a pohledu vyprávění. Nikdy jsem neměl rád, když mi někdo změnil jen tak pohled vyprávění v dalším díle. Snad to ale překousnu a budu moci přečíst další díl.

KoizumiYuuki
04.06.2017

Příběh se mi líbil, přestože má kniha skoro 500 stran, neměla jsem při čtení pocit zbytečného protahování. Jediné, co mi ohledně příběhu vadilo, byly náznaky toho, co se dělo jiným dívkám, které nebyly dotažené. Ale jak jsem už zjistila, o tom budou další díly.
Ovšem co bych knize opravdu vytkla, tak jsou překlepy v překladu. Občas chybí písmeno, někdy je špatně rod... Korektor přeci není tak nedostupná služba!

mišule5
02.06.2017 3 z 5

Knížka mě docela zklamala, čekala jsem tam více zápletek a akce. U VA jsem se nemohla dočkat jak to dopadne, ale u Třpytného dvora jsem to vůbec nepociťovala. Hlavní postavy mi hned sedly a neměla jsem problém si je zapamatovat. Abych to zakončila- čekala jsem od této skvělé autorky víc.

Fanttastica
30.05.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Ikdyž hlavní hrdinka mi (nevím proč) nebyla sympatická.

Anny399
27.05.2017 5 z 5

Kniha ma uchvátila. Od začiatku do konca som sa od nej nemohla odtrhnúť :) Vrele odporúčam na krásny odych a spríjemnenie dňa.

kytka25
19.05.2017 5 z 5

Naprostá pecka!!! Knížka mě dostala jak dějem, tak i postavami, které mi byly sympatické a vcítila jsem do nich. Pro mě to byla první kniha od autorky, ale už se nemůžu dočkat na další díl, který vím, že mě nezklame. Velmi doporučuji a myslím, že se to bude líbit čtenářům, kterým se líbila Selekce. 5 Hvězdiček.