Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401060/bmid_tri-prani-1uR-401060.jpeg 4 1294 334

DEJ SI POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE TO VYPLNIT… Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

simviki
28.02.2017 3 z 5

"..tehdy brala budoucnost jako dlouhý švédský stůl plný exotických jídel, která čekají až si z nich vybrere. Tuhle kariéru nebo tamtu kariéru. Tohohle kluka nebo tamtoho. Manželství a děti ? Možná později- třeba jako dezert. Nevšimla si, že se talíře začaly sklízet tak brzy."

Některé citáty jsou prostě nádherné. Jinak mě ale tato kniha ze všech od L. Moraiarty zasáhla asi nejméně. Příběh trochu utahaný, trochu " americký", nebo teda australský :-) jak chcete, na naše malé středoevropské poměry poněkud vzdálený, i když v některém jednání postav samozřejmě můžete najít sebe i své známé.
A taky se dozvíte, co je to polyamorie :-) i když ,nevěděla jsem to do teďka , a taky jsem přežila :-)

Aileena
27.02.2017 3 z 5

Přiznávám, že touto knhou jsem se docela těžce prokousávala. Zdálo se mi, že se pořád nic neděje a nesedly mi komentáře "lidí z venčí". Prostě za mě: nic moc. Abych byla spravedlivá, četla jsem i mnohem horší, přesto hodnocení rozhodně ne víc, než za 3 hvězdy...

anibeni
26.02.2017 3 z 5

Asi jsem se na tu knihu těšila až moc, asi jsem od ní moc čekala, nicméně dočetla jsem jí jen proto, že jsem chtěla vědět, jak to vlastně dopadne... Škoda..

Lucik87
26.02.2017 2 z 5

Takové to tlachání o ničem. A navíc bez konce. Tak bez toho bychom se obešli, ne?

wooloong
25.02.2017 4 z 5

Moje třetí knížka téže autorky. Chybí tomu sice překvapivé rozuzlení (žádný wow efekt na konci nečekejte) jako v Manželově tajemství a není zde žádná záhada jako v Co Alice zapomněla, zato se to zde hemží dobře vykreslenými zajímavými postavami a jednoznačně sympatickou ústřední trojicí děvčat. (Pro mě zajímavých především proto, že s několika podobnými lidmi jsem se v životě setkala a popis na ně pasuje dokonale.) Opět se opakují některé motivy - úspěšná žena, trable s početím, rozchod, partnerské a rodinné problémy. Asi budu muset s další knížkou chvilku počkat, abych neměla pocit dejá vu.

akšuram37
21.02.2017 3 z 5

Těšila jsem se. A moc! Ale, ze začátku jsem se nemohla do knížky vůbec začíst, pořád sem čekala ... a ono nic nepřišlo ... knížku jsem přečetla, protože jsem chtěla vědět jak to s trojčaty dopadne, ale, ale, něco tomu prostě chybělo...

Četla jsem od Liane Sedmilhářky a ty byly naprosto super, chystám se i na Manželovo tajemství, tak uvidíme.

Werčíík
19.02.2017 3 z 5

Zatím 3. kniha od Moriarty a za mě ta nejslabší. Dočetla jsem jen proto , že jsem čekala něco extra na konci knihy , ale nic moc se nestalo.

Ester59
17.02.2017 2 z 5

Kniha mne zklamala, od velmi dobrého Manželova tajemství, přes nic moc Sedmilhářky a nyní naprosto pro mne nezajímavý příběh o ničem. Už se do další její knihy nebudu ani pouštět, rozhodně si ji už nekoupím.

Agatha84
13.02.2017 3 z 5

Pojetí knihy bylo skvělé-pohledy zúčastněných stran,prolínání dějových linií,interpretace "přihlížejících". Samotný děj mne však nezaujal.

Kočičáci
07.02.2017 5 z 5

"Zajímavým jevem u dvojčat a trojčat je jejich fyzické propojení. V tomhle směru však děvčata Kettleových pokulhávala. Je to koneckonců míněno tak, že člověk má bolest svého sourozence vnímat, ne se jí smát jako šílený....Kdepak, mezi děvčaty žádné fyzické propojení nebylo - po většinu času si nerozuměly, ani když spolu komunikovaly verbálně, z druhé strany stolu."

I přesto, že autorka několikrát v příběhu zmiňuje, že sestry Lyn, Cat a Gemma jsou každá úplně jiná a "zbraně odkládají ještě nabité, připravené na příště", tak já jsem to vnímala naprosto obráceně. Cítila jsem jejich pevný sesterský vztah, ochotu pomoc v těžkých časech, bezpodmínečnou lásku... jednoduše perfektní kniha!
Opět před autorkou smekám a těším se na její další počin.

PS: Trošku mě nadzvedávala ze židle australská (ne)výchova ratolestí...Maddie by asi nechtěla, abych byla její matka :-D

Elza_Nofka
06.02.2017 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Příjemně se četla, nezapírám, ale asi jsem čekala něco víc i když to neumím konkretizovat. Určitě se k ni pri nějakém, dlouhém, zimním večeru za nějaký čas vrátím.
Velmi se mi líbil začátek a pasáže mezi kapitolami, které byly vyprávěny z "třetí strany"

Siraelxy
06.02.2017 4 z 5

Musím uznat, že je trošku slabší než předchozí knihy. Mám pro Liane slabost, ale tady to bylo malinko nudné. Je to příběh uvěřitelný a opravdový, to Liane umí. Více. http://siraelxy.blogspot.cz/2017/01/liane-moriarty-tri-prani.html

bookcase
05.02.2017 5 z 5

Skvělé!! Liane Moriarty je úžasnou pozorovatelkou lidských osudů a umí je skvělé podat svým čtenářům. Bylo hodně zábavné i poučné číst o trojčatech a poznat blíž, jak to mezi sourozenci s tak těsnými vazbami chodí.

NikaMirka
04.02.2017 4 z 5

Asi zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla, a to jsem se na ni tak těšila. Kdybych ji četla jako první autorčino dílo, moc by mě nenadchla a do čtení další knihy bych se nevrhala s takovým nadšením. Bylo mi strašně líto Cat, a nesnášela jsem Gemmu za to, jaký zaujala k situaci postoj. Neunesla bych být součástí stížností na mou sestru, zatímco druhá s andělskou tváří by byla obtěžovaná chudinka. KURVA, vždyť v tom taky sehrála roli a velkou! Pro jednoho člověka neštěstí až moc, pro druhé až moc štěstí. A nejhorší na tom je, že život je takhle nefér! Někomu zasadí deset úderů za vteřinu, zatímco někomu ani jeden za celý rok, ještě mu připíše bonusové body! Chtěla jsem dát jen tři hvězdičky, ale když si čtu, kolik emocí to ve mně vzbudilo,zvyšuji na 4, protože zas tak bezduchá kniha nebyla.

Tercule
01.02.2017 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a pořád jsem ji odkládala. Konečně dočteno a celkem rychle, ale spíš proto, ze jsem to chtěla mít za sebou :) Neříkám, některé situace byly zajímavé a k zamyšlení, což posilil i fakt, že jsem ze 3 sester (ne trojčat) , ale v celku mě kniha nijak nenadchla.

niknikita
30.01.2017 4 z 5

Nevím proč jsem tentokrát četla jaksi ztěžka a se smíšenými pocity?
Jakoby tento příběh potřeboval trochu učesat.
Každopádně tahle sonda do sourozeneckých a rodinných vztahů a vazeb mi občas připomenula vlastní rodinu.

kečup60
27.01.2017 2 z 5

Po přečtení Manželovo tajemství jsem očekávala něco zajímavého, ale nedočkala jsem se. Dlouhé a nezajímavé.

Phewell
26.01.2017 2 z 5

Mě to teda nebavilo, nezačetla jsem se ani po 200 stranách. Nedočteno, třeba jindy. :)

anavi2009
26.01.2017 5 z 5

Možná i tím, že jsem knihu přečetla na jeden zátah, během jednoho dne, mi přišla trochu depkoidní, hlavně příběh jedné ze sester. Ale na druhou stranu takový je někdy život a autorka má skvělou schopnost ho popsat tak, jak je.
Miluju autorčin styl, kdy na začátku načrtne postavy a my postupně rozkrýváme, že to možná nebude úplně tak jak to na povrchu vypadá.
Jen v téhle knize bylo ze začátku těch postav moc, tak jsem se v nich trochu ztrácela (sestry, manželé, bývalé manželky, nevlastní dcera, matka i otec, kterým se říká jménem), nicméně můžu doporučit.

jane4352
25.01.2017 3 z 5

Bylo to čtivé, částečně i k zamyšlení, ale nikterak mě to neohromilo. Manželovo tajemství jsem četla jako první knihu autorky a zatím stále vede a tato kniha ji rozhodně nedožene. Jedna z těch knížek, které mě ničím neobohatí, které si přečtu a už se k ní nemám důvod vracet - neurazí, nenadchne...