Tři přání ekniha

Tři přání obálka knihy
Mé hodnocení:

DEJ SI POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE TO VYPLNIT… Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401060/tri-prani-1uR-401060.jpeg 3.81095
Romány, Pro ženy
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)

Three Wishes, 2003

Kniha Tři přání

Nikychlupova

Příběh byl dobrý, nenudila jsem se, ale nejlepší ne, četla jsem lepší.

novina

Ze začátku jsem se nemohla do příběhu začíst, ale pak jsem četla jedním dechem. Konec byl očekávaný, ale i tak dávám 4*

Nimunka

Přemýšlím, o čem vlastně příběh byl? Stále jsem čekala, co bude a ono pořád nic.... Prostě hodně lehké čtení na odpočinek.

Nunynka

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nějak jsem nechápala o čem,že kniha má být. Ale od půlky už mě kniha bavila a na konci jsem byla ráda,že jsem ji neodložila.

Ocásek

Do knížky jsem se pouštěla s téměř nulovým očekáváním, ale i tak jsem byla zklamaná.
Hlavní hrdinky, trojčata Lyn, Cat a Gemma, mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Lyn je manželka, matka a úspěšná podnikatelka, která se snaží mít celý svůj život pod kontrolou. Cat se snaží nepřijít o vysněné dítě a svého manžela Dana a Gemma naopak nemá co ztratit, protože nemá ani děti, ani manžela, a dokonce ani bydlení nebo pořádnou práci.
Největším problémem byl pro mě styl psaní autorky, který mi vůbec nesedl. Ze začátku jsem se šíleně ztrácela v časových rovinách a knížka mě nebavila. Říkala jsem si, že kdybych knížku nečetla ve štafetě, tak ji asi ani nedočtu. Zhruba od poloviny se mi knížka začala číst lépe, ale pořád to nebylo ono. Děj se vlekl a občas jsem se přistihla, že přeskakuji odstavce, abych už byla konečně na konci.
Tři přání je údajně prvotinou autorky, tak uvidím jestli se rozhodnu dát Liane Moriarty ještě druhou šanci. Každopádně mě Tři přání velmi zklamaly a nedoporučila bych je. Ale holkám, které četly knížku přede mnou se líbily, takže zkuste a uvidíte. Sto lidí, sto chutí, vždyť to znáte.

Sixtinka144

Když jsem četla začátek knihy, říkala jsem si, že to bude katastrofa. Byla jsem zhrozená z tý vidličky a vůbec :D Jenže pak začal příběh a já si ho začala užívat. Autorka umí rozhodně psát, a líbilo se mi, že tam řešila dost závažná témata, které se můžou stát každému z nás. Domací násilí, o kterém nikdo ani netuší, potracení miminka, záchvaty paniky, nevěra... Je toho tady opravdu dost, a autorka to pojala podle mě perfektně. A i přes tyto vážná témata jsem se u knihy neskutečně nasmála. Postavy si uměli udělat srandu sami ze sebe, i když byli na pokraji sil. Od knihy jsem nic nečekala a možná proto, jsem z toho teď tak nadšená. Příběh rozhodně doporučuji a myslím, že je kniha schopná i někomu se stejným problémem pomoci.

julythreemosen
11.12.2020

Moc hezky napsaná kniha, nebylo to sice nic extra přeborného a wow, ale četlo se mi to zkrátka dobře a po dlouhé době jsem se ke knize vracela ráda a nemusela jsem se do toho nutit, takže za mě velké plus, prostě mi hodně sedla do nálady. Samozřejmě na Sedmilhářky to nemá, ale to asi nebude mít (od autorky) nic. Liane píše velmi dobře a myslím, že se časem dostanu k mnohem více jejím knihám. Sympatické postavy a uvěřitelné a ztotožnitelné osudy jsou dobrá kombinace na pár příjemně strávených večerů....

koki.veru
09.12.2020

Mně se knížka moc líbila. Mám ráda knížky od této autorky a tahle není výjimkou. Zajímavý příběh v podstatě ze života :)