Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401060/bmid_tri-prani-1uR-401060.jpeg 4 1296 1296

DEJ SI POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE TO VYPLNIT… Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

MarketysBrno
03.01.2017 5 z 5

Výborná knížka. Od samého začátku mě chytla a nepustila. Člověk se u ní zasměje i popláče. Určitě doporučuji. je to pohodové čtení.

Pavlnka
29.12.2016 5 z 5

Opět skvělá knížka, přečtená za jeden den. Autorka stále patří mezi mé oblíbené.

Mermaida
27.12.2016 3 z 5

Ačkoliv mě to mrzí, neboť jsem si spisovatelku velice oblíbila, tak tato kniha mě docela zklamala. Přestože tu není stovka postav, tak jsem se v ději a v orientaci postav dost ztrácela. Příběh na mě působil rozvláčně a možná zbytečně zdlouhavě. Sestry na mě působily hodně hekticky, ale zřejmě o to spisovatelce šlo :-) Ale mě to bohužel tentokrát vůbec nesedlo. Možná je to i obdobím. Ráda si zkusím knihu znovu otevřít v nějakém méně "stresovém" čase. A uvidím... Rozhodně, ale na autorce prozatím nezanevřu!

Peace
26.12.2016 5 z 5

"Dej si pozor, co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit."

Ze začátku mi trošku trvalo dostat se do děje, ale zmíněný nedostatek přičítám hlavně faktu, že jsem na knihu neměla moc času. Není dobré dávat si ve čtení tohoto příběhu delší pauzy, protože se vám pak postavy budou plést (vlastní zkušenost :o)
Po začtení však budete mít čest nahlédnout do velmi zajímavých životních osudů, v nichž není nouze o vtipné pasáže, ale i smutnější a přemýšlivější okamžiky.
Knihu doporučuji a nedočkavě vyhlížím upozornění na další vycházející titul od autorky.

1Annie
26.12.2016 3 z 5

Mám ráda Moriarty a její styl psaní, takže se mi kniha líbila. Je celkem čtivá, nutí člověka pokračovat ve čtení a určitě mě nenudila. Spisovatelka poutavě vypráví příběh z pohledu více lidí a je snadné s hlavními postavami sympatizovat. Na druhou stranu mi tentokrát chyběla nějaká zajímavější zápletka nebo aspoň propracovanější závěr, takže ve srovnání s Manželovým tajemstvím nebo Sedmilhářkami mě Tři přání zas až tolik nenadchly.

mariva
23.12.2016 2 z 5

První polovina knihy mě vůbec nebavila, nesouvislé útržky, které moc nedávaly smysl, uvažovala jsem, jestli mám vůbec číst dál. V druhé polovině už se to trochu zlepšilo a děj konečně začal dávat smysl, takže jsem knihu dočetla, ale čekala jsem něco víc.

Mini.Baby
17.12.2016 3 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, knihu jsem na dlouho odkládala a vysloveně se do ní nutila, ale občas tam byly vtipný pasáže, u kterých jsem se uchechtávala. V trojčatech jsem měla často chaos, ale s více postavami mám celkově problém, takže za sebe hodnotím toto dílo jako průměrné :)

putpuda
16.12.2016 4 z 5

Dnes jsem konečně dočetla - v tom předvánočním blázinci nestíhám... a možná právě proto je kniha příjemným zpestřením v tom shonu ;). Není to žádné drama, ale takový mile bláznivý příběh :D

U mě pořád vedou Sedmilhářky ;)

kosilka
12.12.2016 4 z 5

Kniha mě ze začátku stále rozesmívala, Liane Moriarty má opravdu dar psát vtipně a odlehčeně, což se mi moc líbí, ale postupem času jako bych nechápala, o čem vlastně kniha je. Připadalo mi, jako by se tam nic pořádného nedělo, stále jsem si říkala, kdy už tam dojde na nějaký děj, na nějaký zvrat, ústřední motiv, okolo kterého se bude kniha točit, ale nějak to nepřicházelo, proto jsem částí knihy prošla s troškou ztracenosti, lehké nudy. V jednotlivých kapitolách se také střídala přítomnost a minulost, což mému zmatenému dojmu také nijak nepomohlo. V průběhu čtení pak ale přišly části, které se mi líbily, které dostaly trošku švihu a dojem z knihy mi opět zlepšily. Každopádně celkově mi to přišlo takové trošičku o ničem. Pokud srovnám např. se Sedmilhářkami, přijde mi tato kniha rozhodně slabší. Stále jsem váhala, zda dát knize 3 nebo 4 hvězdičky, protože svůj dojem z knihy hodnotím tak na 3,5, ale kniha je rozhodně napsaná dobrým a obratným jazykem, což některé knihy nejsou, proto dávám 4*.

jana3099
12.12.2016 4 z 5

Hezká, čtivá.....příběh tří žen trojčat a jejich životy, navzájem se prolínající, dobře se čte, srozumitelná, ale nějaké vzrůšo nebo zápletku nelze hledat, oddychové čtení ;-)

MahulenaK
11.12.2016 4 z 5

Je znát, že je to autorčin první román, všechny její další mě chytly víc, ale i tak dávám 4 hvězdičky a těším se na další!

Evule81
09.12.2016 5 z 5

Velmi povedená kniha. Od všeho trochu- slzy i smích ☺

Květi62
09.12.2016 5 z 5

Již pátá knížka od této nově objevené autorky. A musím říci za sebe, že se mi její knížky moc líbí. Je to krásný příběh o sourozenecké soudržnosti, lásce a touze po štěstí. Příběh o sestrách, které vás dovádí k šílenství, ale které milujete, chápete a nedáte na ně dopustit. Kniha určitě stojí za přečtení

Globuska
30.11.2016 4 z 5

Liane Moriarty se k českým čtenářům dostala velmi blízko už svou knihou Manželovo tajemství. Způsob, jakým umí představit emoce, pocity i skryté myšlenky je prostě perfektní. Dalo by se říct, že píše odpočinkové knihy, u kterých se zasmějete. Ale je v nich mnohem víc. V případě Třech přání je to velmi silné rodinné pouto, které přes překážky osudu, ostatních lidí i hlavních aktérů nevyjímaje prostě vydrží. Směsice pocitů, které vyvolává, jsou přirozeně podané. K ničemu nenutí. Je jen na vás, jestli se necháte strhnout.

makke
28.11.2016 4 z 5

Zpočátku jsem byla na rozpacích, protože se mi nedařilo se do knihy řádně začíst, děj mi přišel rozbitý na tisíc kousků a tři hlavní postavy mi situaci nijak neulehčily. Nicméně postupně do sebe začalo vše zapadat a konec jsem přečetla jedním dechem.

Prateri
26.11.2016 4 z 5

Tři sestry, tři charaktery - jejich lásky, starosti, sourozenecké dohadování a na druhé straně nezištná pomoc a spolehlivost celé rodiny nám dává velice čtivý román. Někdy ve mně kniha vzbudila smutek, jindy jsem se přistihla, že se usmívám :-).

Pivísek
24.11.2016 3 z 5

Při srovnání s Manželovým tajemstvím mi tento kousek přišel slabší. Hodně postav, místy jsem se ztrácela a bohužel ani konec se mi nezdál bůhvíjak úchvatný... Za mě průměr.

KACABAK
20.11.2016 5 z 5

Další zajímavá kniha od Moriarty pro ženy (muži by asi číst nevydrželi). Tři sestry, které se narodily ve stejný den Vás budou po celou knihu neustále překvapovat. Začátek Vás seznámí s událostí, o které si povídá celé město, najednou se však vrátíte do minulosti a musíte zjistit, proč se ta "událost" stala.

Dousabel
19.11.2016 5 z 5

Prostě paráda! Tak jako vždy od Liane Moriarty. Zamilovala jsem si tento sesterský trojlístek a nejraději bych četla, dokud by Lyn, Gemma a Cat neoslavily přinejmenším devadesátku :D Po přečtení mi moc chybí a já si už jen představuju, jak žijí šťastně až do smrti. Moc povedené dílko.
Díky této knize jsem si zase uvědomila, jak neskonale jsem vděčná za svého milovaného bratra, ty sesterské vztahy jsou totiž o dost složitější... :o)

Šánka
15.11.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha o vztazích sourozeneckých i partnerských.
Příběh tří sester trojčat je krásným a silným propletencem jejich životů, a i když žádná z nich není dokonalá, přesto se celým příběhem prolíná ta všeobjímající sourozenecká láska, soudržnost a pochopení pro chyby těch druhých. L. Moriarty se povedlo napsat o vážných situacích v životě sester s příjemným humorem i nadsázkou a těžké chvíle odlehčit tak, že působí mnohdy komicky i dojemně.
Moc povedená a velmi optimistická kniha !