To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1584 410

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

Sazinek
15.07.2019 5 z 5

Začátek zvláštní, moc mě to nebavilo, ale potom se to rozjelo a resumé knihy je, že se mi líbila. Hubert mě stval, ale co už.

Caa
14.07.2019 3 z 5

Nevím, jak to ta Treštíková dělá, prestože vykreslí hlavní postavu tak, že je mi krajně nesympatická (já vím, že má Hanka psychické problémy, ale stejně mě štvala) kniha je natolik čtivá a díky detektivní zápletce i napínavá, že mě ani nenapadne ji zahodit. I když Hanka si mě nezískala, příběhy jednotlivých postav se mi líbily a oceňuju práci, kterou muselo dát poskládat je do fungujícího celku.

kristykristy
13.07.2019 5 z 5

Dle mého názorů nejpovedenější kniha od Třeštíkové. Trochu depresivní příběh ale krásně použitý jazyk.

otesánek
11.07.2019 5 z 5

Tragicky depresivní. Moje druhá kniha od autorky. Hance bych občas pořádně nafackovala ať se probere. Nad Hubertem se ve mě mísí lítost, soucit, pochopení vztek a v závěru docházím k odporu. Ano přeskakování dějových linií je chvílemi oříšek a orientovat se v hovorech též. I tak se knížka stává kvalitní položkou na mém seznamu přečtených. Konec....tak depresivně pozitivní ????

Matita310
28.06.2019 4 z 5

Pro mě asi nejslabší kniha od této spisovatelky, ale určitě stojí za přečtení. Konec jsem čekala trochu jiný.

LenkaKa
10.06.2019 4 z 5

Od autorky už jsem přečetla skoro všechno. Knihy se mi líbí, jak se to všechno proplétá a nakonec se to propojí.

jituliste
07.06.2019 4 z 5

Pro mě velmi silná kniha. Je v ní ukázáno, jak nás formují údálosti, které prožíváme. V knize bylo vykresleno několik postav a ikdyž mně jejich chování zpočáku přišlo divné, jak se jejich příběh rozkrýval, měla jsem pro každého mnohem větší pochopení, což by bylo hezké přenést i do běžného života. Kniha byla velmi čtivá, smutná, ale i takový někdy život je. A přestože v posledních řádcích došlo k tragédi, úplný závěr vyzněl pozitivně (alespoň pro mě).

Veroba
29.05.2019 2 z 5

Snažila jsem se, ale za mě zkrátka hodně negativní kniha, kterou jsem přes ten negativismus nemohla dočíst. Navíc mi byla hlavní hrdinka svým chováním krajně nesympatická.

Kiwisska
28.05.2019 2 z 5

Jak začít.. První stránky pro mě byly utrpením. Postupně jsem se začetla, ale nejsem si jistá, že se mi knížka líbila. Raději už ji nechci číst znova. Vyvolávala ve mně smutek, rozčarování.. Ne, víckrát rozhodně ne.

Radka1911
23.05.2019 3 z 5

Kniha je rozhodně čtivá, nicméně po jejím přečtení mám dost rozporuplné pocity. Životní prožitky všech postav jsou vesměs tragické, jejich následné chování pak tomu odpovídá. Ale - sedm hlavních postav a jednání všech více či méně nenormální - to na mne už bylo trochu moc. Ale vzhledem k tomu že styl psaní autorky se mi líbil, přečtu si od ní ještě něco dalšího.

pajkahej
22.05.2019 1 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože jsem si chtěla přečíst něco od této autorky, která je v současné době tolik čtená. Musím ale říct, že moc nechápu proč.

První polovina knihy by tam ani být nemusela, konec zase vybízel k pokračování. První dějová linie byla v půlce nahrazena jinou a zcela nevysvětlena, prostě to "vyšumělo".

Nejvíc mě na knize rozčilovaly ty příměry nevedoucí nikam a nesouvisející s dějem, akorát zbytečně rušily při čtení.

Pozitivní je, že se to dá alespoň dočíst do konce.

hapac
21.05.2019 3 z 5

Líbí se mi komentář Aiden888... extrémně depresivně vykreslený životní příběh. Jistě, nikdo nemá asi úplně růžový život, nicméně tahle autorka ho nedopřeje snad žádné z postav, které se v jejích knihách byť jen mihnou. Také mám po přečtení několika knih od R.T. takový pocit, zkrátka určitě čtivé, ale tak svírající.....

abcd191
17.05.2019 odpad!

prvoplánnový blábol. Třeštíková si hraje na psychologa, ale naštěstí je jenom psycholog amatér a neléčí opravdové lidi. to by napáchalo hodně škody. nejhůře je tam vykreslená postava Huberta. Chybí jí snad všechno. od motivace po plasticitu.

pige
14.05.2019 5 z 5

Moje prvotina od této autorky. Byla jsem naprosto unesená. Sice předvídatelný děj a závěr, ale četla jsem ji jedním dechem. Navíc, knížka ve mně dokázala vyvolat různé emoce. A co je víc?

Ethys
09.05.2019 4 z 5

Opět velmi rychle přečteno. Oproti bábovkam mu konec dával smysl.

terijans
07.05.2019 4 z 5

Místy se mi to neskutečně táhlo, od poloviny to ale mělo švih a četlo se skoro samo. Někdy mi styl jazyka a popis děje připomínal Lenku Lanczovou.

LisaEla
30.04.2019 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, měla spád, čtivá. Spolu s Osm asi nejlepší od RT.

Ouninka
25.04.2019 5 z 5

Jedním slovem skvělá, povedená....knížky od Radky Třeštíkové jsou prostě plné neskutečné energie a zamyšlení.....mě se To prší moře hrozně moc líbilo, ostatně jako všechny její knížky. Už se nemůžu dočkat dalšího výtvoru...Radku Třeštíkovou prostě můžu - za mě je to s Patrikem Hartlem, Alenou Mornštajnovou a Pavlem Hénikem nej nej spisovatelka :) !!!

Apolena32
18.04.2019 odpad!

Autorku neznám, první kniha...a poslední. Jsem benevolentní žánrově nevyhrazený čtenář, kniha tvořená z několika dějových linek nevedoucí nikam je ztráta času, s omluvou k autorce. Čtivé, nepopírám, přečteno za dva dny. Děj - nelze si vyprofilovat postavu, ke které si získáte kladný ani záporný vztah a která vás pohltí, vtáhne do příběhu. Na konci si řeknete, že jediné, co tam nebylo je dějová linka s nevyléčitelnou nemocí, jinak tam zažijte na pá stránkách vše. Přehánět, šokovat. Jde to i jinak...a líp

Marfinka
17.04.2019 5 z 5

Tahle knížka se mi od autorky líbila nejvíce. Četla jsem jí jedním dechem.