To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1584 410

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

danielavachova
29.10.2019 2 z 5

Toto je moje druhá kniha od paní Třeštíkovè a už ji přicházím na chuť,určitě lepší než Dobře mi tak,kniha mi ale přišla zase taková smutná.

EvikU.
11.10.2019 4 z 5

Myslím si, že je to hezky vykreslený psychologický román. Něco v knize bylo až vulgární, ale stránky ubejvaly a chtěla jsem vědět jak to bude dál.

Někdy až trochu moc náhod, na to už jsme u této spisovatelky zvyklý. Tímto mám přečtené všechny knihy od RT. Jsem moc zvědavá s čím přijde příště.

Iva B.
08.10.2019 1 z 5

K současným českým autorům jsem si zatím bohužel cestu nenašla. Miluju klasiku, ale co se teď vydává, tomu asi prostě nerozumím a nedokážu to ocenit jako ostatní. Sáhla jsem teda po Třeštíkové a asi po 20-30 stranách jsem věděla, že tohle prostě ani náhodou nedočtu. Proste mi to přišlo jako blábol o ničem #mujnazor ???? Takže jsem to prolistovala, abych se dopátrala k nějaké zajímavé pasáži (nenašla jsem) a tím končí moje pouť po českých autorech, zase na chvíli...
Já si u čtení dávám voraz, relax a nechce se mi to rozebírat po stránce filozoficko psychologické ????.

renca5386
04.10.2019 2 z 5

Hrozně depresivní kniha

Madla70
01.10.2019 3 z 5

Opět mne autorka nezklamala, ačkoli jsem již věděla, co očekávat, stejně jsem ji doporučila mým kamarádkám.

andrea7459
27.09.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, smutná i úsměvná a dobře se četla

hana2288
20.09.2019

Prvních 50 stránek knihy bylo fakt hrozných. Tolik negativity hned v začátku. Ale pak se mi kniha zalíbila a nešlo se od ní odtrhnout :-)

jana1306
14.09.2019 3 z 5

Po recenzich zde jsem brala knihu s obavami, ale nakonec se mi kniha libila a patri pro me mezi ty zdarilejsi od autorky:) Opravdu velmi skvele vystihla pocity vsech postav, takze oznaceni psychologickeho romanu sedi;) Kdyz se odprostim od deje, naprosto me fascinoval styl psani, vsechna prirovnani a libilo se mi preskakovani deje mezi minulosti a soucastnosti;)

LeSk
12.09.2019 5 z 5

Kniha, která mě vtáhla do děje od první stránky. Velice smutný příběh, leč takový je i bohužel život. Kniha vede k zamyšlení, doporučuji k přečtení.

Kashi
27.08.2019 1 z 5

Kniha mě jednoduše nebavila. Zkoušela jsem dočíst do konce, ale nakonec jsem to vzdala. Je to zdlouhavé, plné pocitů, které by mi měly být blízké, ale nejsou.

Šura
22.08.2019 4 z 5

Třeštíková mě baví. V knize pro mě jednoznačně převažovaly klady nad zápory. Je tam rozhodně několik věcí přitažených za vlasy, ale bavil a dojímal mě exkurz do niter členů jedné rodiny. Postava Huberta byla trochu psycho, ale ostatní postavy, situace byly velmi uvěřitelné, ba dokonce mi něco silně připomínaly. Motiv ježibaby mi trochu připomínal babičku z knihy od Soukupové, Nejlepší pro všechny. Divná, ale zásadová babka, která pozitivně působí na své vnouče.

Kačaba79
17.08.2019 2 z 5

Do této knihy jsem se nemohla hodně dlouho začíst. Byla to první knížka od autorky a vím, že další nevyhledám. Jak přeskakoval děj do minulosti a z pohledu jiných osob mi dělal problémy. Kdyby to bylo ohraničené kapitolami, bylo by to lepší. Bylo mi líto Zory a Huberta, Hanka mi byla nesympatická a až ke konci knížky jsem ji dokázala pochopit a líbil se mi její návrat do života. Dobré k zamyšlení a určité postřehy jsem si z toho odnesla a doufám, že vztah mých dcer se mnou bude jiný.

janka3232
02.08.2019 odpad!

Za mě nejslabší kniha autorky. Pro mě nečtivá až nudná, plná blábolivých metafor o ničem.

sahunka
31.07.2019 3 z 5

Komentovat tuto knihu je pro mě dost těžké. Co můžu jednoznačně říci, že knihy Bábovky a Osm mě bavily více. Tuhle knihu jsem sice přečetla během 4 večerů, mnohdy jsem se nemohla odtrhnout, ale jsem z ní trochu zklamaná. Hlavní postavy mi byly nesympatické. Líbilo se mi objasnění Hubertovy minulosti, kdy se člověk přistihne, že je mu toho "psychopata" vlastně líto. Také mi trochu vadilo až moc přehnané přeskakování dějových linek, jindy to knihu zpestří, jenže tady bylo někdy těžké rozpoznat o kom se vlastně mluví a z jaké doby.

Aaloha
25.07.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, kniha mi připadala nudná. Pak se příběh rozeběhl, ale jinak hlavní postava nesympatická, vše kolem jen samé tragédie a negativa. Shrnu to, že se mi kniha nelíbila.

allyce
22.07.2019 5 z 5

Jsem unešena a již dnes vím, že si knihu jistě jednou přečtu znovu. Tak nádherně popsané pocity, projevy, chování, myšlení, žití, nežití, závislost, láska, zmar, naděje všech hlavních postav, až dech přechází. Paní Třeštíková píše srdcem, její věty jsou dokonalé, uvěřila jsem jí každé slovo. Vynikající psychologický román.

Ivka_77
22.07.2019 5 z 5

Knížka se mi četla dobře. Příběh mi přišel trochu depresivní a hlavní hrdinka krajně nesympatická, ale i tak byla kniha čtivá. Pro mě lepší než Osm.

Pet13
20.07.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je to třetí kniha od autorky (Bábovky a Osm) a musím říct, že byla zatím nejlepší. Hance jsem fandila, i když občas byla na facku. Líto mi bylo Zory. A Hubert? ...No comment.

bosorka78
20.07.2019 5 z 5

Do knihy jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Krásná sonda do života jedné rodiny a do myšlenek hlavních postav,kdy pochopíte proč se chovají jak se chovají. Hance jsem fandila,aby se dostala z dlouhé, táhnoucí deprese,aby pochopila,že život za to stojí a naštěstí to pochopila.

jajcak
18.07.2019 4 z 5

Stejně jako Dobře mi tak dost smutné. Huberta mi bylo líto, než jsem zjistila, co udělal. Nicméně, někdy mi ty zápletky a propojené osudy postav už přijdou trochu překombinované. Ale zase ne jako v Osm, tam jsem se při čtení kolikrát nechytala, kdo je kdo.