To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424870/bmid_to-nejlepsi-v-nas-dzJ-424870.png 4 1668 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív… Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, dost možná jejich vztah nenávratně zničí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

All Your Perfects , 2018

Klaton
30.03.2023 5 z 5

Za mě krásně zpracované tema, čtivě napsané a hlavně krásná ukazka jak malo stačí ke zničení i záchraně manželství... Knihu určitě doporučuji

Lidka
24.03.2023 5 z 5

Ta kniha mne oslovila. Nepatřím sice věkem do cílové skupiny, ani jsem nikdy podobný problém neřešila, ale člověk pochopí jaké to pro lidi co tím prochází musí být těžké . Taky se mi líbilo , že kniha ukazuje i jakousi cestu , jak se s touto situací vypořádat, je tedy i jistou inspirací . Hezky vykreslené prožitky a pocity postav. A závěrečné stránky ? Tak ty mne doslova pohltily.
P.S. A pokud máte před svatbou, pořiďte si krabičku. Proč.? No, uvidíte sami.

Artep071
19.03.2023 4 z 5

Za mě docela povedený příběh který vyvol spoustu různorodých emocí .. četlo se to velmi dobře .

Zuzka_Zuu
11.03.2023 5 z 5

Příběh plný nehynoucí lásky v manželství i před ním. Pár se snaží vypořádat se s těžkostmi během jejich společného života a snaží se dostat se z "krize", která zasáhla jejich vztah a žene ho do záhuby. Jde o vztah plný pochopení a toleranci vůči protějšku a zároveň k pochopení citů toho druhého. Kdyby spolu o všem více mluvili a neskrývali svoje pocity navzájem před sebou, došlo by na truhličku až po pětadvaceti letech manželství.
Za mě povedená knížka, došlo mi, že nejde jen o to brát, ale také stejnou měrou dávat nazpátek, protože člověk v tom manželství přeci jen není sám :) Doporučuji

Warty
20.02.2023 2 z 5

Tohle není můj šálek kávy. Celý příběh je dost nerealistický a přeslazený. Těžko se věří, že by i sebelepší chlap zůstal s někým, kdo se k němu choval jako Quinn. Celkově to pro mě byla dost nesympatická postava.

Verunka926
19.02.2023 3 z 5

Od této knihy jsem asi čekala něco víc a oproti autorčiným jiným knihám mě ani tolik nezasáhla.

Mirďa83
18.02.2023 5 z 5

Ze začátku mně kniha moc nebavila. Chvíli jsem četla a pak na chvíli vždy odložila. Zacetla jsem se až za půlkou. Nakonec z toho vzešel tak krásný příběh. Muž tak moc milující svojí ženu. Takové krásné vyznání lásky až jsem chvílemi slzela.

Majulle
18.02.2023 5 z 5

Jako čtenářka thrillerů a detektivek která se na nový rok rozhodla dát šanci i románům a historii jsem nadšená. Je to můj první román od této spisovatelky a top. V příběhu se prolíná minulost a součastnost, nechybí napětí , ale také to může být těžké čtení pro ženu která má problém s otěhotněním. V knize se totiž popisuje problém početí. Je to velmi silný ale krásný příběh. Určitě vyhledám další knihu od autorky. :)

kniznistranky
12.02.2023 5 z 5

Zamilovaný pár, který se potká v tu nejhorší chvíli a nejhorší den, který by si dovedli představit. A nejhorší den je zároveň i tím nejlepším, co je mohlo potkat.

288 stran čisté deprese. Začíná to šťastně i smutně a celou dobu se to štěstí a smutek v kapitolách střídá. Od Colleen člověk může čekat jen dvě věci: kopu emocí a silné životní příběhy. Ani teď tomu nebylo jinak. Myslím, že pointu a smysl tohohle příběhu pochopí naplno jen málo lidí. Některých se může téma v knize dotýkat a číst tak těžko, že by knihu ani číst neměli. Jiní se budou nejspíš nudit a říkat si, proč s tímhle ztrácejí čas.

Téma neplodnosti, které v této knize Colleen zpracovává, je tolik citlivé, že je mi až nepříjemné jakkoli hodnotit věrohodnost textu nebo popsané emoce. Zoufalství i naděje hlavních hrdinů jsou chvílemi náročnější na zpracování a i když se tam vlastně po dějové stránce zase tolik věcí neděje, emocemi je to nabité k prasknutí. Cílem knihy dle mého bylo upozornit na toto téma a nějakým způsobem zprostředkovat čtenářům náhled do života a vztahu manželského páru, který se snaží o dítě tak moc, až ztrácejí jeden druhého i každý sám sebe.

Tahle kniha Colleen Hoover je asi jediná, kterou bych doporučila opravdu jen malé hrstce čtenářů, kteří nebudou očekávat moc děje a moc romantiky. Spíš budou chtít nahlédnout do psychiky hlavních hrdinů a snažit se díky nim pochopit to, jak citlivé může být téma těhotenství a kolik věcí může ve vztahu ovlivnit, když nepřichází.

kytarka
12.02.2023 3 z 5

Za mě je to zatím slabší kniha od Colleene. Neříkám, že by byla slabší, ale mě moc nesedí téma těhotenství a snahy o dítě.

kopeceli
12.02.2023 2 z 5

Tolik chvály jsem na autorku přečetla, až jsem uvěřila, že by mohlo být dobré něco od ní přečíst. Zvolila jsem špatně. Tato kniha pro mne není. Pochybuji, že by tato kniha byla oblíbená, kdyby neobsahovala velice konkrétní popisy milování.
Nicméně poskládat příběh umí, takže dvě hvězdy.

Šárka88
11.02.2023 5 z 5

Příběh plný emocí, kdo nezažije nepochopí. Někdo vidí Quinn jako sobeckou ženskou vůči Grahamovi, aby dosáhla výsledku. Někdo vidí Grahama jako netaktního zmetka vůči Quinn. Při čtení se ve mně pocity míchaly jak v mixeru a viděla Grahama v tom druhém světle, on jako sobec vůči ní. V dopisech se vše vysvětli a přitom stačilo si promluvit o svých pocitech a bylo jich mi líto obou. Také jsem ve výsledku spokojená jak to vše dopadlo.

PájaHája
03.02.2023 4 z 5

Slušná dávka emocí.

barcamilujecist
21.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Jak se jmenuje? Andrea. Věta, která mi úplně změnila pohled na Grahama. Knížka byla super, Quinn mi bylo strašně líto v průběhu knížky. Kniha ukazuje, že manželství nejsou vždycky procházka růžovou zahradou, ale ve výsledku jsem spokojená jak to dopadlo

Vlašule
15.01.2023 4 z 5

Ach, Colleen, ty to se mnou umíš! Její knihy jsou pro mne oddychovka na inteligentní úrovni s emočníma šupama :) děkuji za toto téma a nezbývá než dodat: kdo nezažil nepochopí...

ZHrdinka
14.01.2023 4 z 5

Mne to prislo ze zacatku takovy fakt divny. Vsichni meli SMUTNY oci. Boze, jeste jednou uslysim smutny oci, pohled, vyraz, namalovala bych jim na xicht usmev. Chapu zamer spisovatelky, jen me tento styl moc nenadchl. Jinak jako celek hodnotim dobre, je videt, ze se spisovatelka nad nahodama a detailama zamyslela.

P3_tis
01.01.2023 5 z 5

Druhá kniha, kterou od autorky čtu a začínám být silně přesvědčena, že je chci ve své knihovně všechny :-)

Tahle kniha vás chytne za srdce. Není to klasický milostný příběh, přesto je plný lásky a porozumění, které cítíte z každé stránky. Zároveň je i plný bolesti a vy chtě nechtě pláčete spolu s hlavními hrdiny.

Colleen se zde pustila do opravdu velmi těžkého a bolestivého tématu. Přesto mám pocit, že by lidem, kteří si prochází něčím podobným, dodala naději… tahle kniha ve mně bude dlouho rezonovat.

B18r
24.12.2022 5 z 5

U málo knížek mi ukápne slza a tady se podařilo. Silný příběh a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Angie.D
23.12.2022 5 z 5

Hodnotím 4.5*, ale zaokrúhľujem nahor :)

Po dočítaní tejto knihy som musela spracovať svoje myšlienky a emócie.
Toto je kniha, ktorá vás nenechá chladnými, zaryje sa vám do duše, emočne vás vyšťaví a donúti sa zamýšľať nad vzťahmi a zmyslom života. Perfektne ukazuje ako dôležitá je komunikácia medzi partnermi.
Ako aj všetky ostatné knihy od Colleen, písané je to skvelým štýlom, číta sa to ľahko napriek ťažkej téme a je to plné super myšlienok a citátov.

Príbeh je krásny a smutný zároveň. Páči sa mi, že je rozdelený na kapitoly "Vtedy" a "Teraz" a postupne sa odkrýva príbeh Quinn a Grahama.
Časť Vtedy je extrémne sladká, romantická, šťastná.
Časť Teraz je extrémne smutná, zúfalá a ťažká.
Našťastie sa do situácie Quinn neviem úplne vžiť a dúfam, že sa ani nikdy nebudem musieť, no i tak som to s ňou (s nimi) celé prežívala a aj som si poplakala. Miestami mi však Q išla na nervy, ale aj to patrí k dobrému príbehu :) Naopak Graham... To je moja nová knižná láska.
Keby mám definovať dokonalého chlapa, je to Graham. Autorke sa podarilo vykresliť nereálne úžasného chlapa a napriek tomu realistického. Jeden z najlepších knižných hrdinov, akých som čítala.

Pol boda strhávam za to, že nie som presvedčená o správaní Quinn na konci knihy (ale so samotným koncom som veľmi spokojná :) ).

Určite odporúčam romantickým dušiam, ktoré majú radi srdcervúce príbehy s ťažšími osudmi hrdinov.

Viky007
21.12.2022 5 z 5

Moje první setkání s Colleen Hooverovou a rozhodně ne poslední. Knížka se zabývá celkem vážným tématem, a to neplodností. Hlavní hrdinové rozhodně neměli na růžích ustláno, takže jsem jim fandila a doufala, že všechno dobře dopadne. Jen dvě věci mi nepřišly moc uvěřitelné. Tou první je charakter Grahama, který byl prostě až moc dokonalý. Kde se takoví chlapi hledají? Tím druhým bodem je konec příběhu. Byla jsem ráda, že to tak skončilo, ale že by se vše spravilo zničehonic? Nevěřím. Těším se však na další příběh, určitě to bude stát za to.