To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1668 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

terezarath
20.04.2022 4 z 5

Po vší té chvále, kterou jsem na knihy od Colleen slyšela, jsem asi očekávala větší bombu. Jasně, bylo to smutný, ořvala jsem to a ne jen jednou, ale chtěla jsem od toho příběhu asi něco víc. Quinn mi bylo líto, ale zároveň mi byla tak strašně nesympatická a Graham byl až neuvěřitelně pohádkovej.

MiraRunaway
20.04.2022 3 z 5

Moc se omlouvám za pouhé tři hvězdy. Věřím, že pro romantické duše je paní Hooverová bohyně. Dojemný příběh o vztahu dvou lidí, který je bohužel schovaný za mnoho a mnoho stránek plných muchlovaček a intimností. Nemůžu si odpustit přirovnání postavy Grahama k jednorožci. Třeba existuje.... :)

anna7852
18.04.2022 5 z 5

Z téhle knihy me zamrazilo,nedokážu si představit čím si Quinn procházela,ale nevím proč bylo mi víc líto Grahama,kvůli němu jsem při čtení plakala.
Uff byla to zase smršť pocitů.
Každopádně bych potřebovala dát pauzu od čtení abych dohnala spánek,jen nevim,zda budu tak silná abych odolala nepustit se do další knihy:)

Knihom_olka_
17.04.2022 5 z 5

Tahle autorka mě opravdu zabíjí s každou knihou, ale neumím si už představit život bez ní.
Opět tady byl velice silný příběh. A jak se kapitoly střídaly mezi minulostí a přítomností, tak se taky střídaly mé emoce. Prvně jsem se smála, a potom zase brečela. A tak to bylo až do samého konce.
Nedokážu si ani představit, že tento příběh není pravdivý, protože jak by to jenom mohlo být smyšlené, když mi to zlomilo srdce?
Neumím ani popsat, jak moc jsem se do Grahama zamilovala. Myslím, že každý si zaslouží někoho jako je on.
A přestože mě někdy chování hlavní hrdinky dovádělo k šílenství, věděla jsem, že je to přesně tak, jak to má být.
Líbil se mi zkrátka začátek, prostředek i konec.
Kniha byla neuvěřitelně čtivá a nesla v sobě spoustu skvělých myšlenek.

„Může vůbec bůh věřit ve mě?“ Graham

Prostě jsem Colleen zase věřila a ona mě ani na moment nezklamala. Jenom mi zlomila srdce...
Neměnila bych ani slovo. Zkrátka dechberoucí.

KatyM.
12.04.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha se silným příběhem a velmi častým tématem v mnoha párech. Neplodnost je obrovská zkouška vztahu, který většinou takový psychický nápor nevydrží. Střídají se dvě časové roviny. První část je o začátku vztahu, kdy je vše růžové, v druhé se řeší manželská krize. Hlavní postavy naprosto sympatické a opravdové se všemi svými chybami. Doporučuji.

Domčik
11.04.2022 5 z 5

Nemám slov. Kniha je naprosto skvělá. Tolik pocitů, které ve mě vyvolala, jsem dlouho (možná nikdy) u knihy neměla. Moje srdce se chvíli radovalo, pak bylo roztříštěno na kousky, aby jej pak na konci zase poslepovala. Nečekala jsem, že někdy budu takhle z nikdy úplně psychicky vyřízená. Líbilo se mi i prolínání Tehdy a Teď, krásně příběh vykreslil. Ale mám radost za konec, nevím, co bych dělala, kdyby to skončilo jinak. Jinak ale určitě doporučuji!!

Laf
09.04.2022 5 z 5

Autorka zase zaválela. Pokaždé si vybere takové nelehké téma, které pak hodí na papír a vyjde z toho krásný příběh. Tady mi dokonce přišly pocity a myšlenky postav tak dobře napsané, že jsem se do nich dokázala vžít a prožívala jejich strastiplnou cestu s nimi. Ač mi teda trochu vadily kapitoly rozdělené na "teď" a "tehdy", protože vždycky skončila kapitola tak "napínavě", ale na druhou stranu, kdyby kniha byla klasicky dějově koncipována, tak by celý příběh vyzněl jinak a možná né tak dobře. Celkově byla kniha super a mohu jen a jen doporučit.

anndrra
07.04.2022 5 z 5

Co říct. Tohle je byla typická CoHO. Člověk se dojímá, brečí, směje a čte a čte a najednou je ráno

RoseDadas
05.04.2022 4 z 5

4,5*
Colleen Hoover je v žánru New Adult jako ryba ve vodě, její příběhy obvykle otevřou stavidla a proudům slz nic nebrání. U této knihy jsem sice slzu neuronila, ale chybělo opravdu málo. Zato jsem při čtení pociťovala úzkost, bolest a bezvýchodnost. Komunikace je naprostý základ, tak jak je možné, že se mezi lidmi čím dál tím víc vytrácí? Člověk také velmi často naráží na střet očekávání s realitou. Život není peříčko, ale je třeba si ho zpříjemňovat, co nejvíc to jde.

To nejlepší v nás je dalším skvělým počinem, má však velkou konkurenci v ostatních autorčiných knihách. Přijde mi škoda, že nebyly některé kapitoly vyprávěny z Grahamovy perspektivy, jednostrannost příběhu nabízí pouze jednu pravdu. Navíc Quinn byla místy dost nesnesitelná, hledala štěstí, a přitom ho po celou dobu měla vždy po svém boku. U Grahama jsem musela obdivovat jeho trpělivost, s níž vše snášel.

Nejen tuto knihu, ale i celou autorčinu tvorbu všem vřele doporučuji. V naprosté většině se jedná o sázku na jistotu.

JaneH
03.04.2022 3 z 5

Hezká oddechovka se silným příběhem. Občas mi celý děj ale přišel trošku naivní. Zejména co se poslední třetiny knihy týče.

lidunka1
30.03.2022 2 z 5

Kniha se mi četla dobře. Postava Grahama byla pro mě málo uvěřitelná. Mám dojem, že takto muž nepřemýšlí. Na nedostatek otevřené komunikace už zašlo mnoho vztahů. A taky tam bylo až příliš sexu. Jako kdyby život byl samé mazlení a líbání.

Pajic21
17.03.2022 2 z 5

Tahle kniha bohužel nebyla můj šálek kávy. Pasáže “tehdy” mohly být za mě mnohem kratší a hlavní tema příběhu více propracované. Takto mě to bohužel nudilo a celkově působilo spíše jako červená knihovna. Hvězdičky dávám především za nápad zpracovat tak silné téma.

Kuxka
16.03.2022 5 z 5

To bylo krásný. Víc se mi líbily ty části, kde byli mladí, ale zároveň bylo super, že už to není nějaký příběh o puberťácích, ale o dospělých. U ,,teď" jsem byla velkou většinu smutná, ale, možná malý spoiler, dopadlo to tak, že jsem se mohla i upřímně usmívat. Prostě Colleen píše skvěle. Doporučuji!

whiolet
27.02.2022 3 z 5

"Pořád jsem to já, jen jsem už jiná verze svého já. " A s tímhle se jednoznačně ztotožňuji, jelikož i já jsem v desetiletém vztahu a samozřejmě sem tam prožívám dny kdy to vzdám já, a věřím, že jsou i dny, kdy to chce vzdát on ale ještě nepřišel ten den, kdy bychom se na tom vzdávani shodli oba :)
Děkuji za poutavé čtení, děkuji za myšlenky, které někdy máme všichni jen se je bojíme říct nahlas, a děkuji za přečtení příběhu, který ve mně něco zanechal.
Jenže, nemohu se zbavit dojmu, že autorka má lepší knihy, které mě emočně roztrhaly na kusy, které se mi zavrtaly do duše.

Gemma88
15.02.2022 4 z 5

Líbí se mi knížky, které mi něco dají, které ve mně zůstanou i když je dočtu. Tohle byla jedna z nich, životní příběhy nemají jenom šťastné konce..

Vivetkav
15.02.2022 4 z 5

Opět krásné počtení... Její psaní miluji vždy čtu čtu a čtu a nemůžu přestat.. má kouzlo vtáhnout okamžitě do děje ať je to o čemkoliv. A myslím že to nejsou jen nějaké romantické románky, jsou to věci ze života a někdy pěkně peprné smutné a zoufalé, ale to je život není to jen procházka růžovou zahradou. Pro mě krásné uvědomění jak je třeba o vztah stále pečovat, být upřímný a neuhýbat

Drahuska12
08.02.2022 3 z 5

Upřímně moc nevím jaká slova k této knize napsat.
Téma, které autorka do tohoto příběhu dala je opravdu srdcervoucí a sama se raději nechci ani zamýšlet jaká bolest to musí být a zda se to nemůže stát i mě.
Bohužel, stává se to. A moc se o tom nemluví. Což díky Collen, ze jste o tomhle tématu napsala.
ALE... Bohužel mě kniha nějakým způsobem zlomila, tím ne hezkým způsobem, kdy si říkáte jo tak dopadlo to dobře i když jsem si přála jiný konec, paráda, jedem dál.. Ale po docteni si z toho odnáším poněkud zvláštní úzkost a snad i čtecí krizi.
Když už jen dodám měla jsem mnohem raději časově linky teď, časovou linku tehdy jsem kolikrát chtěla přeskočit.
Collen píše poutave, čtivě a proto Vám samozřejmě doporučuji knihu zkusit, ale bohužel pro mě to tentokrát byl krok vedle.

Ivka14
07.02.2022 4 z 5

Kniha mi ležela na poličce od té doby, co jsem si ji koupila a upřímně nevím, čeho jsem se bála. Možná mě zarazily témata, které se v knize objevují.

Colleen mě, jako vždy vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Postavy byly krásně popsané a celkově jejich vztah byl pohádkový až nakonec nebyl. Quinn měla sen, že bude matkou a bude mít děti, ale osud ji to nedopřál a dlouholetý vztah s Grahamem se rozpadá. Autorka popsala problémy, kterými se určitě zaobírá mnoha párů.

Knihu doporučuji. I pár slz mi u ní ukáplo.

(Nechci srovnávat její ostatní knihy, ale tohle byla pro mě asi nejslabší kniha od ní, ale i tak jsem si ji moc užila a už se těším až si přečtu její nově vydanou knihu.)

Micandy
28.01.2022 3 z 5

Tohle byla moje první kniha od autorky, no čekala jsem vyšší laťku, na to jak je opěvovaná. Něco jako wau! Ale vadila mi neustále se opakující slova , jak moc Graham miluje, miluje, miluje Quinn pomalu na každé straně knihy. Grahamovi jsem fandila víc než Quinn. Určitě zkusím i jiné knihy od autorky, ale asi to nebude úplně můj šálek kávy.

Radka1727
16.01.2022 5 z 5

Další silný příběh ........ Graham byl tak chápající, citlivý, skvělý a úžasný manžel, že jsem pochopila i jeho jediný "přešlap". Skvěle rozepsané pocity a myšlenkové pochody Quinn, Graham byl v tomhle ohledu trochu ve stínu, ale všechno bylo odhaleno v jeho dopisech na konci příběhu. Autorka dokáže vystihnout emoce tak, že při čtení nejen ukápne slza, ale cítíme svírání na hrudníku ....

"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."