To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1669 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

snilek.holka
06.01.2022 5 z 5

Colleen to prostě umí. Některé její knihy jsou možná trochu slabší, ale ještě se mě nestalo aby mě její knihy nudili.
Tenhle příběh pro mě byl dost osobní, protože i já se potýkala s tímto problemem. O to častěji, jsem plakala, smála se a trápila se zároveň s hlavní hrdinkou. Je to nádherný příběh, odehrava se v něm tolik emocí. Určitě nelituji že jsem sáhla opět po této skvěle autorce

SumýšIrena
06.01.2022 4 z 5

Mnohem víc se mi líbil příběh TEĎ. Ač sama podobnou zkušenost nemám, dokázala jsem pochopit a vcítit se do Grahama i Quinn. Za příběh TEHDY ale ubírám jednu *.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle rozhodně není odpočinková četba. Je to něco reálného, pravdivého a především ze života. Takže se vás to neuvěřitelně dotýká. V tomto případě více, než v předešlé knize, kde se řešilo domácí násilí, neboť zde se potýkáme s neplodností a tohou po vlastním dítěti. A ať už chcete či nechcete, tak tohle vás částečně změní. Proto jsem s Quinn soucitila a Grahama jsem v některých případech obdivovala a v některých případech nenáviděla (Andrea). I když je Graham považován skoro všemi za dokonalého může, tak i on je na vině a ten jeho přešlap jsem mu jen tak neodpustila. Avšak jeho nápad s krabičkou a dopisy se mi moc líbil a zamlouval. Spoustě lidem vadila právě zmiňovaná Quinn - svým chováním jim lezla na nervy a z toho důvodu jí přáli jen to nejhorší. Ale když se zamyslíte, s čím se musela popasovat, tak mi jí bylo spíše líto, než abych jí úplně odsoudila. Přemýšlela jsem nad tím, jak by se člověk v její situaci zachoval, protože problém s neplodností tu je pořád a některé páry se s tím musejí vypořádat a každý k tomu přistupuje jinak a hlavně po svém. Nicméně si myslím, že je důležité, aby ti dva byli mezi sebou schopní komunikovat o svých pocitech či problémech. Což naši dva protagonisté zcela nezvládli.
Popravdě, kdybych to četla před lety, tak by to na mě tolik nezapůsobilo, jak právě teď.
"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

Kniho_holka
12.12.2021 3 z 5

Silné téma, hrdinové, tak lidští a sympatičtí, že jim zkrátka držíte pěsti a přejete happy end. I přes tyto klady, i přesto, že mě autorka opět dokázala naprosto rozsekat a já si v noci hezky poplakala do polštáře, nejsem z knihy tak nadšená, jak jsem čekala. Kapitoly skáčou mezi Tehdy a Teď. Zatímco kapitoly Teď jsou naprostá emoční bomba a budou ve mně ještě dlouho rezonovat, kapitoly Tehdy jsem kolikrát měla chuť přeskočit. Zejména proto, že jsem v nich našla jen to, co jsem četla snad stokrát.

Nikusha
06.12.2021 2 z 5

Pro určitou skupinu žen, které by se mohly s příběhem ztotožnit, určitě skvělá kniha nabitá emocemi. Pro mně šíleně přeslazená nuda. Jediné co mě zajímalo bylo, co je v té dřevěné krabičce. Neshazuju vážnost tématu, ale nebavilo mě to.

krevetka79
05.12.2021 5 z 5

Neskutečně silný příběh.
Velmi citlivé téma, které autorka výborně zpracovala.
Brečela jsem od půlky knihy jako želva.
Některé komentáře mě překvapují svou necitlivostí, ale asi se neumí vžít do pocitů Quinn.
Graham je úžasný manžel.

Nicolka77
01.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Má první knížka od autorky a hned jsem úplně nadšená.. tahle knizka ve mě vyvolala tak moc emocí.. dlouho jsem si u knihy takto nepobrecela..ty dopisy, ty nevyrcena slova , prostě geniální. Prostě jsem se zamilovala do děje, do knizky jako takové, do postav a doufám že další knizky budou stejně tak dobre jako tahle! :)

mirinda973
29.11.2021 3 z 5

Napsat to jiný autor asi by se mi to tak nelíbilo. Ale Colleen odpustím všechny ty sladkosti, dobré konce, nekonečné porozumění Gragama a celkovou nasládlost.
Ona prostě umí napsat příběh, který se svým tématem dotkne každého srdce...mého určitě.

knihovniceS
12.11.2021 4 z 5

To nejlepší v nás
Dočetla jsem další román této autorky. Colleen Hooverovou čtu ráda, tento román je laděn psychologicko – eroticky. Nejdříve mi vadilo u kapitol střídání „tehdy a teď“, ale zvykla jsem si.
Nečetla jsem jedním dechem, přesto mě děj vtahoval a měl něco do sebe. Příběh stojí za přečtení i zamyšlení. Není to na plný počet hvězd, ale doporučuji.

teriberi424
02.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Hořkosladký příběh zamilovaných lidí, kteří jsou přeci jen lidmi a dělají chyby :).
Já jsem nadšená, knihu jsem zvládla za dvě odpoledne. Napnutou mě drželo střídání časových linek “Teď“ a “Tehdy“. Určitě bych to přiřadila spíš na odpočinkové čtení (i když neplodnost a rozpad manželství není lehká věc), tak nějak to na mě prostě působí.

badliar_id
24.10.2021

*DNF*
Colleen naprosto miluju, ale tohle mi bohužel nesedlo. Nějak jsem se nedokázala pořádně začíst a kdybych pokračovala dál, dostala bych se akorát do čtecí krize a to jsem nemohla dopustit. Quinn jsem chápala, vážně ano.. vím, jak je těžké si tímhle procházet a fungovat normálně, ale její chování mi prostě vadilo. Graham mi sedl už od začátku a chtěla jsem číst dál kvůli němu, ale nemohla jsem.
Vážně mě to mrzí, protože jsem se na knihu hodně těšila :( ..
Budu ráda když mi třeba dá někdo vědět, jak to mezi nimi dopadlo atd..
Jsem ráda, že si to hodně lidí zamilovalo, protože CoHo je nejlepší a zaslouží si to..

janyska13
21.10.2021 5 z 5

Dojemné, osudové, ale i náročné čtení. Příběh Quinn a Grahama mě hodně pohltil hned od první stránky. Nejen styl psaní, ale hlavně dojemný příběh jejich lásky a osudu. Děj se odehrává jak Tehdy, tak Teď. Takže sledujeme nejen jejich začátek, ale i celkový příběh jejich vztahu až do nynějšího stavu manželství.
Colleen opět nezklamala. Tuto knihu jsem měla jako velký rest, protože si autorku hodně šetřím... A panebože pravém je považována za jednu z jejích nejlepších.

VercaV
15.10.2021 2 z 5

No, jsem z knihy docela v rozpacích. V první řadě mě moc nebavila, ale hodně mi toho dala.
Kapitoly "TEHDY" jsem více-méně přeskakovala a četla jen jejich rozhovory a mezi řádky. Jednoduše mě to nebavilo, kromě první kapitoly, kde se seznámili a té poslední.
Část "TEĎ" mě taktéž tolik nebavila, pro mě to bylo zbytečně moc roztáhnuté a rozebírané. Téměř po celou dobu sem čekala, že konec bude prostě happyend, a o to víc jsem byla překvapené skutečností, která nastala. Samotný konec mě dostal. Nejsilnější z celé knihy byla ta kapitola, kde si četli dopisy. Ta láska, kterou Graham celé ty roky dával Quinn byla nádherná. A jelikož jsem milovnící epilogů tak epilog byl na knize to nejlepší.
Jak říkám, knížka mě sice tolik nebavila ale hodně mi dala. Ta jejich láska, manželství, to že se to nemá vzdávat a mnoho dalších věcí, které byli řečeny (především Grahamem v jeho dopise) to mě dostalo a dohnalo k slzám. Kapitoly TEHDY byly plné lásky a vidiny krásné a růžové budoucnosti. Kapitoly TEĎ byly plné bolesti a reálného života, neopětované lásky a neštěstí. Jak říkám, poslední kapitola - dopisy od Grahama a epilog celou knihu zachránily.
Z knihy si obnáším mnoho a myslím, že nějakou dobu ji budu mít na paměti a že se k dopisům ještě vrátím a přečtu si vyznání lásky, abych si uvědomila jaké štěstí mám vedle sebe. Obzvlášť si zapamatuju jeden citát: "Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

nachtigalka
12.10.2021 5 z 5

Táto kniha bola vyšší "level", počas čítania som mala chuť ju odložiť a nedočítať ale oplatilo sa vydržať do konca. Zaujímavý príbeh, krásne myšlienky, nádherné a nie bežné vyznanie lásky. Malo by byť viac takých silných manželstiev ako bolo manželstvo Quinn a Grahama. A nedá mi necitovať pár krásnych riadkov z knihy.
"Niektorí ľudia si myslia, že v manželstve si treba užívať iba tie krásne dni. Milujú sa intenzívne a náruživo v období, keď je všetko ideálne, a dúfajú, že zlé časy nikdy neprídu. Sľubujem, že Ťa budem ľúbiť za búrky viac ako za slnečných dní....."
"V manželstve sme stratili mnoho zo seba samých, ale nikdy sme jeden druhého neprestali milovať. A to je jedna z vecí, ktorá mi dáva nádej, že my dvaja by sme dokázali ustáť aj hurikán najvyššej kategórie."
"Ak budeš neustále poukazovať na svoje nedostatky, všetky tvoje dokonalosti zostanú nepovšimnuté".

hlavajda93
11.10.2021 4 z 5

Knihy od Colleen patřily vždy mezi mé oblíbené, ale od knihy Námi to končí (i přes všeobecné nadšení) se mi zdá, že už její knihy trochu povadají, sice se pořád zabývají závažnými tématy, ale už to podle mě není tak strhující, že bych se nemohla od knihy odtrhnout.
Stejně tak tento příběh byl velmi poučný a ukazoval na důležitost komunikace, zajímavé střídání děje tehdy a teď a samozřejmě konec, zejména Grahamovy dopisy, byl nádherný, ale mezitím mi děj přišel zdlouhavý a nezáživný.

JaSl
10.10.2021 5 z 5

Bylo tak těžké číst ctuto knihu. Už po pár stránkách jsem si říkala jestli ji opravdu chci dočíst nebo ji prostě odložit. Kdo chce číst o možných, smutných stránkách v manželství když všechno není růžove jako v jiných románech. Tento příběh popisuje realitu, tvrdou realitu. Ale přes to všechno popisuje co v mnoha manželstvích chybí s dětimi nebo bez nich a to obrovskou nehynoucí lásku. Bože ty dopisy které napsal Graham Qinn byli tak nádherné a od srdce. Ještě nikdy mi u knihy neukapla ani slza, možná proto že se snažím číst v denním shonu ale tahle kniha se ani u mě neobešla bez slz. Jsem ráda že jsem ji dočetla až do konce a uvědomila si spoustu věcí. Samozřejmě jsem čekala že se nakonec těhotenství zadaři ale když se potom stala "věc" kdy už to nebylo fyzicky možné říkala jsem si vydrží to jejích láska ? Jejich láska by vydržela opravdu všechno na světě.

SilviiM
08.10.2021 5 z 5

Divím se, že jsem knihu přes slzy dočetla. Bohužel mě s hlavní hrdinkou pojí mnoho společného. Byl to silný příběh plný emocí a opravdových citů. Ale i velké beznaděje a spoustu trápení. Klobouk dolů, že paní spisovatelka zvolila toto téma.

crazyslunicko
03.10.2021 5 z 5

Neskutečná nálož emocí, lásky, citu, beznaděje... tohle všechno kniha obsahuje... To, že se dva lidé milují ještě neznamená, že spolu zůstanou navždy a šťastní. Nekonečná honba za dítětem a nenaplněná mateřská touha dokáže udělat pěknou neplechu. Tak od půlky knihy jsem jen plakala a nešlo to zastavit... jen pláč, pláč, pláč jako hlavní hrdinka. Pláč, když se nikdo nedívá, pláč ve sprše. Strašně mě to mrzelo, bolelo a prožívala jsem to s ní. Ta bolest nejde ničím vypudit. Prostě tam je a nejde se ji zbavit. Kdo nezažije, tak tohle nemůže pochopit.

"O co jsem přišel, zatímco jsi spala?"
"Zdálo se mi o nás."

"Ještěže uplyne celých pětadvacet let, než si tuhle básničku přečteš, protože jakmile budeme svoji, už tě z tohohle svazku nikdy nepustím. Jsem jako Hotel California Grahama můžeš milovat, kdykoli se ti zlíbí, ale nikdy nesmíš odejít."

"Doufám, že si vybereš tu cestu, která tě učiní šťastnější. I když to nebude volba, kterou bych byl schopen milovat, budu pořád milovat tebe. Ať už budu součástí tvého života, nebo ne. Zasloužíš si být šťastná víc než kdokoli, koho znám."

"Slibuji..."

kristyn3833
13.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Colleen bude navždy patřit mezi mé oblíbené autorky. A už zase mě dokázala dohnat k slzám. Nemohla jsem se odtrhnout, způsob psaní, kdy nás zaváděla do minulosti a zároveň přítomnosti přiměl mé oči jet stránku po stránce. Moje srdce krvácelo, moje oči brečely, ale nakonec se přeci jen vše v dobré obrátilo a já mohu s klidem v duši říct, že tohle je další kniha od Colleen, která ve mne zanechala stopu ️

Celým srdcem DOPORUČUJI!

Malíček
10.09.2021 3 z 5

Bohužel musím narovinu říct, že tohle jedna z mých nejméně oblíbených knih od Colleen Hooverové. A to knihy téhle autorky fakt miluju.
Celý příběh mi přišel takový nemastný, neslaný. Nedokázala jsem se do příběhu ponořit tak, jak bych chtěla a celkově jsem měla problém autorce soustu věcí uvěřit. Hlavní hrdinka mi přišla nesympatická a často otravná, což příběhu určitě nepřidalo na kráse.
Co se stylu psaní týče, tak ten mi u Colleen sedí a její knihy se čtou dobře, tahle není výjimkou. Obsahově je za mě To nejlepší v nás ale slabší.