To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1666 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

Aneleh
21.07.2022 4 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda dát všech pět hvězdiček nebo méně. Celkově mi to připomíná spíše červenou knihovnu. Tak dokonalý partner se snad nevidí, samé miluji tě a příliš mnoho sexu. Střídání teď a tehdy dobré, akorát to tehdy se až příliš táhlo a trochu až nudilo. Kvůli závažnému tématu a vyzdvižení důležitosti vzájemné komunikace v manželství bych dala plný počet, ovšem knihu bohužel kazí také gramatické překlepy a dokonce hrubé pravopisné chyby, např. str. 259: Zůstaneme v té samé pozici tak dlouho, až my oschnou slzy. To by prostě v kvalitní knize být nemělo.

_Brunetka_
21.07.2022 5 z 5

Colleen Hoover, má cenu ji tu obkecávat? Jako sice bych mohla, taky bych ji mohla uctívat jako bohyni, kterou ona bez debat je a vychvalovat ji do nebes. Proč to ale dělat sálodlouze? Zkrátka To nejlepší v nás je další v řadě z jejích úžasných knih. Opět vystavila neskutečně úžasný příběh s všedním a zároveň neobvyklým tématem, který ve vás probudí emoce již po přečtení prvních pár stran. Líbily se mi dvě dějové linky a hlavní hrdinové, kteří rozhodně nebyli perfektní. Romantiku Colleen taky umí vykreslit bravurně. Zkrátka tohle ANO,ANO a ještě jednou ANO. Pokud jste doteď od autorky nic nečetli, což doufám,že se jí nevyhýbá nikdo, běžte do toho. Děláte totiž setsakramentskou chybu. Jedny z nejlepších knih vůbec a každá vás zasáhne jinak, pokaždé to bude ale trefa přímo do srdce. Jako jo, u tohohle jsem si pobrečela, culila se, ale i zapřemýšlela nad pár věcmi,pokud vám to ještě nedošlo, za mě ještě jednou ANO!

adelazelenkova
18.07.2022 4 z 5

Další povedený příběh od Colleen. Kniha je rozdělena na dva příběhy - minulost a současnost. Za mě by mi stačil jen příběh ze současnosti. Ten z minulosti mi přišel takový nudnější, nic moc se tam nedělo. Nějaké popisné pasáže mi přišly až moc, proto jsem i přeskakovala řádky. Každopádně hodnotím knihu velmi pozitivně. Téma je opět silné, stojí za přemýšlení. Jsem ráda že v tomto případě se autorka držela logické roviny a neskončila příběh pohádkově. Hodně mi tato kniha připomíná Odvrácená tvář lásky, která je má nejoblíbenější. Hodnotím 4*.

zaba335
11.07.2022 5 z 5

Nedávno jsem četla takový citát: ,,Každý den najdi něco, co otřepe prach z tvé duše. Hudba, knížka nebo citát."
Vždycky si na něj vzpomenu, když dočtu knihu od Colleen Hoover, která se u mě stala nemalou závislosti.
To nejlepší v nás má ale jakýsi přesah, který nedokážu popsat. Nevím jak to Colleen dělá, ale vždycky mám pocit, že to není fikce. Mám pocit, že každý příběh, který napsala se opravdu někdy stal.
Což je umění a snem každého spisovatele.
Příběh Quinn a Grahama, tak jako všechny ostatní od Colleen, to už není třeba psát, mě zasáhl, slovy, dějem, pocity, reálností.
Je mi jasné, že s tím, s čím bojovaly postavy v knize, bojuje dennodenně spousty lidí. To dodává knize skutečnost.
Brečela jsem. Zase. Tak jako u většiny knih od Colleen Hoover.
Konec není sladký, není dokonalý, ale svým způsobem nádherný.
Zase přečteno za pár hodin.
Od Colleen by mi stačily i náhodné úvahy z jejího dne, a stejně bych hodnotila slovem božské.

uzivatel6305
10.07.2022 2 z 5

Moje čtvrtá kniha od autorky, která mě vždy nadchla, ale tentokrát zklamání. Kniha je nesmírně přeslazená. Začátek se mi líbil, ale od druhé půlky je na každé stránce asi desetkrát Miluji tě. Otrava. On neskutečný sympoš, bez chyby. Ona sobecká a přecitlivělá. Ta matka mě ovšem pobavila. Ale zase ten konec! Prostě slaďárna. Knížku nedoporučuji, ale autorku nepřestávám mít ráda a půjdu do další.

pat4157
09.07.2022 5 z 5

Tak tuto knihu jsem rozečetla a odložila, protože mi to připadlo příliš depresivní. Po čase jsem ji znovu otevřela a přečetla během jednoho dne. Byla velmi smutná, ale s krásným příběhem. Ne vždy jde v životě tak, jak si přejeme. Ale vždy se můžeme těšit z toho dobrého, co máme a nesoustředit se tak usilovně na to, co nemáme.

Holly.W
28.06.2022 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih, které jsem letos zatím četla. Krásný, dojemný příběh psaný ve dvou časových rovinách. V první je popsáno seznámení Grahama a Quinn a jak se do sebe postupně zamilovávali. Ve druhé časové rovině je řešeno nejen téma neplodnosti, ale také ztráta schopnosti komunikace v partnerství, což je problém velké spousty párů (znám i z vlastní zkušenosti). Graham byl pro mě sympaťák, Quinn mi byla sympatická o něco méně - byla schopna ohrozit svůj vztah kvůli touze po dítěti, ze které se postupně stala posedlost. Kam tato posedlost může vést, je psáno hodně realisticky.
Kniha nicméně pro mě byla uchvacující a nebyla jsem schopna se odtrhnout, jenom číst a číst a dozvědět se, jak to celé dopadne. I tím, že to bylo tak uvěřitelné a opravdové to ve mně nechalo hluboký dojem.

VeruHoráková
26.06.2022 4 z 5

Čtivá, reálná, smutná, místy ale přeslazená. Tak bych popsala tuto knihu. V příběhu se střídaly kapitoly Tehdy a Teď a mě osobně více zajímal spíše pohled z přítomnosti, kde Quinn a Graham řešili své problémy, než pohled z minulosti, který byl často přeslazený. První polovina knihy byla skvělá. Od půlky knihy mi přišlo, že se postavy motají v kruhu a opakuje se tam stále to stejné, ale celkově příběh hodnotím pozitivně.

Aaloha
24.06.2022 3 z 5

První knihu co jsem četla od autorky byla Pravda nebo lež a přišla mi výborná. Toto je druhá přečtená kniha, je to jiný žánr, ale žádné wow se nekonalo. Četlo se to hezky, ale nějak mě to nevtáhlo. Graham byl až moc dokonalý a miloval na celý život, Quinn mi nebyla moc sympatická. Asi bych knihu kamarádce ani nedoporučila. Takový průměr.

katerina6763
08.06.2022 3 z 5

Trochu více jsem si touto knihou "odběhla" od mého oblíbeného žánru, a to krimi a thrilleru. Takže asi nemůžu zasvěceně hodnotit tento román pro ženy. Každopádně kniha byla velmi čtivá, nevadily mi ani přesuny z přítomnosti do minulosti, ty byly velmi dobře naplánované a dotvářely ucelenost děje. Nicméně se ani po této knize nestane žánr románu pro ženy mým oblíbeným. Ovšem jsem si jistá, že ti, kteří tento žánr preferují, bude kniha určitě příjemným počtením.

Makůvka
08.06.2022 5 z 5

Krásná, čtivá, romantická, emotivní knížka se smutným a reálným příběhem, kde touha málem zničila "dokonalé" manželství.
Kniha je psána z pohledu Teď a Tehdy. Mě osobně se líbil spíše pohled z přítomnosti, kde Quinn a Graham řešili své problémy. Bylo to uvěřitelné, né tak přeslazené a Graham neměl takovou svatozář. Konec byl dokonalý a musím se přiznat, že i slza ukápla

LusSyNDA
07.06.2022 5 z 5

Kapitoly rozdělené na Tehdy a Teď. Tehdy jsou úplně nádherné kapitoly, plné začínající lásky a romantiky. Kapitoly teď jsou o situaci po 7 letech manželství. Probírané téma - endometrioza mi není nijak blízké, ale bylo přínosné si o něm přečíst. Krásná kniha jako všechno co Colleen kdy napsala.

jitkact
02.06.2022 4 z 5

Typicky ženský román, pěkně se čte.

Sixtínka
30.05.2022 5 z 5

Krásne a smutné zároveň. Tento príbeh je ako jazda na húsenkovej dráhe. Chvíľu výskate od radosti a nadšenia a vzápätí sa vám žalúdok prepadne až kdesi k členkom. Kniha je spracovaná veľmi dobre, napísaná je citlivo a citlivo aj rieši tému neschopnosti mať dieťa, čo je v súčasnosti dosť aktuálne (aspoň v mojom okolí je takých párov viac), a ako nenaplnenie tejto túžby po potomstve negatívne vplýva na manželstvo aj psychiku jednotlivca. Odporúčam.

Kacatko86
24.05.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a už už se poohlížím po dalších knihách. Tohle byla prostě emocionální jízda. Střídání Tehdy a Teď, naprosté euforie v začátcích vztahu a nenaplněné touhy v průběhu let, to jak k sobě dva prostě patří a jak se ti stejní dva odcizí až už možná není cesty zpět. Krátké kapitoly, u kterých jsem se usmívala nad zamilovanou dvojicí a za dvě minuty mi tekly slzy nad bolestí manželského páru. Moc hezky zpracováné prolínání minulosti a přítomnosti, nešlo se odtrhnout. (ekniha)

Edona
22.05.2022 3 z 5

Knihy Colleen Hoover čtu ráda, některé mě chytily za srdíčko hodně, jiné zase méně. A to přesně se stalo u To nejlepší v nás. Je to sice čtivá kniha se smutným, ale reálným příběhem, avšak tentokrát se u mě žádné wow nekonalo. Prostě mě to tolik nechytilo, i tak však knihu doporučím, ale spíše starším čtenářkám.

Pogy
19.05.2022 2 z 5

Knihu jsem četla úplnou náhodou. Není to můj šálek kávy, ale docela mě to bavilo. Mám ráda, když se vyprávění střídá minulost s přítomností. Jako mozkový wellness bezvadný :-)

studentice
15.05.2022 4 z 5

Čtivé, romantické, zároveň velmi bolestné. Po knize jsem sáhnula náhodou, jinak bych si takové téma nevybrala. Pro mě bylo čtení i poučné. Vadil mi ale špatný překlad, chyby v textu

Mentolka78
07.05.2022 3 z 5

Pribeh ze zivota. Kniha se mi libila uvahami nad zivotem, zamyslenimi... Ovsem pribeh jako takovy nic moc. Manzel Quinn by musel mit svatozar, Quinn pusobila jako krehka sebestredna kvetinka, co si nevazi skveleho chlapa...

Jurajovamaka
26.04.2022 5 z 5

Príbeh o dvojici, ktorej manželstvo bolo poznačené smútkom, nakoľko sa im nepodarilo naplniť túžbu mať deti....
Príbeh drží čitateľa v napätí od začiatku po koniec...
Záver príbehu neprezradím, začítajte sa...
ODPORÚČAM