Tisíce planoucích sluncí

Tisíce planoucích sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2292/bmid_tisice-planoucich-sl-2292.jpg 5 1958 391

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Thousand Splendid Suns , 2007

zulanek
03.03.2014 5 z 5

Jedním slovem-úžasné počtení!!! Síla přátelství,lásky a odvahy afghánských žen,navzdory týrání,ponižování a zcela mizivého postavení v rodině a společnosti.
Tak jako mě uchvátil Lovec draků od stejného autora,tak mě dostala i tato kniha.

Ladys
14.02.2014 5 z 5

Silná, lidská, působivá kniha. Těžko hodnotit neutěšené postavení žen v Afghanistanu. Jiná historie, kultura, víra, silné tradice.... To všechno dohromady dává prostředí ženám nepřející, ale to je pohled evropana. Jsem rád, že žiju tady a nemusím se s takovým jednáním k ženám učit sžívat. I když... Kdybych žil tam, tak bych asi takhle nepřemýšlel. Jak už jsem psal. Silná, lidská, působivá kniha

mateska
11.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Velice dobře napsaná. Poutavý příběheh, kdy má každý možnost seznámit se nenásilnou formou s dějinami Afghanistánu a s postavením žen v arabských státech. Příběh mě velice zaujal a silně na mě zapůsobil. Při čtení došlo i na slzy. Tato kniha mě mnohem více oslovila než autorova kniha A hory odpověděly .

MuFick
03.02.2014 5 z 5

Nádherná, smutná, místy beznadějná, jindy optimistická, neuvěřitelná, barvitá, citlivá...jak ještě knihu popsat? Ač tak vzdálená, odlišná společnost, Marjam a Lajla byly po dobu čtení jako mé dvě nejbližší bytosti. I po dočtení si na ně (většinou se smutkem) často vzpomenu.

debe
01.02.2014 4 z 5

Mně to připadá tak strašně neskutečný, že se tohle odehrává v tomto století! Přečetla jsem i ostatní knihy od autora a tak mě nepřekvapilo, že opět výborně podal jeden smutný příběh a přiblížil Afganistán.

flycat
25.01.2014

Neobyčejně dobře píše!

marvitekar
24.01.2014

Příběh Marjam se dobře čte, ale dobře mi z příběhu tedy rozhodně nebylo. každopádně doporučuji přečíst.

Ječmínek
20.01.2014 4 z 5

Hosseiniho knihy jsou opravdu čtivé. Už Lovec draků byl vyšperkovaný. A možná až moc - hranice kýče nebyla tak daleko. Ale chytil jsem se a dal jsem mu 5 hvězdiček. A to jindy s hvězdičkami spíš šetřím! Kniha Tisíce planoucích sluncí stojí přímo na hranici, příběh Lajky a Marjam se mi zdál dost prvoplánový, jako by autor chtěl, aby afghánské ženy čtenáři hodně litovali. Ale četlo se to pěkně - no, autor to s námi čtenáři prostě umí a přímo mě donutil knize dát 4 hvězdičky. Ano, myslím, že jsem na to kápnul: Hosseini nutí čtenáře,aby jeho knihy rádi nadhodnocovali!

hrabenka
18.01.2014 5 z 5

Smutný,silný příběh,který stojí za to přečíst.

martina.riz
16.01.2014 5 z 5

Smutné, smutné, smutné. Co všechno ještě musejí afghánské ženy prožít?

kneslova
10.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, silný příběh, o kterém mě to nutí přemýšlet i po dočtení knihy. Ale zřejmě se k ní už nikdy nevrátím, není to kniha veselá....

Density
09.01.2014 5 z 5

Zajímavá a čtivá kniha, příběh nutící k zamyšlení. Od teď budu zprávy o Afghánistánu vnímat jinýma očima. Doporučuji.

vendulkaa2
08.01.2014 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla.

Andy74
01.01.2014 5 z 5

Přiznávám, že tato kniha mne dostala. Pořád musím o ní přemýšlet, ale hlavně mě to utvrzuje v tom, že se ve svém životě opravdu často zabývám úplnými nesmysly. To jak autor popisuje postavení arabských žen, ta bezmoc, hlad, násilí, bití - šel mi mráz po zádech. Nechápala jsem .......věděla jsem, že to tak v těchto kulturách chodí, ale ........fakt smutný příběh .

Zuzanka93
29.12.2013

Kniha, při jejímž čtení opravdu člověka mrazí. Rozhodně doporučuji přečíst.

pocketka
29.12.2013 5 z 5

Ne tak skvělá jako Lovec draků, ale stále velmi čtivá. Zajímavý silný příběh, vyvolával opakovaně plno vzteku a dojetí nad tím, že i v dnešní době se popisované věci dějí a jsou v některých zemích v pořádku.

marataheja
06.12.2013 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka. Je velmi čtivá, smutná a dojemná. Jsem zvědavá na Lovce draků.

helenkan
26.11.2013 5 z 5

krasna knížka,zanechala ve mě velmi silný zážitek.

celavie
21.11.2013 5 z 5

"Každá sněhová vločka je vzdech zklamané ženy někde na světě. Všechny ty vzdechy stoupají do nebe, utvoří tam mraky a potom se rozpadnou na drobné vločky, které se tiše snášejí na lidi dole."

AnnaE
18.11.2013 5 z 5

Tato knížka mě vzala za srdce... strach, radost, hrůza, dojetí... opravdu dobře popsané jak vnitřní emoce, tak i vnější dějinné okolnosti.

Afghánistán Tálibán uprchlíci migrace

Khaled Hosseini
afghánská, 1965
2007  92%Lovec draků
2013  86%A hory odpověděly
2008  93%Tisíce planoucích sluncí
2018  85%Mořská modlitba

Kniha Tisíce planoucích sluncí je v

Přečtených2 874x