Tisíce planoucích sluncí

Tisíce planoucích sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2292/bmid_tisice-planoucich-sl-2292.jpg 5 1960 1960

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Thousand Splendid Suns , 2007

Melanka
08.02.2013 5 z 5

Opět úžasný Hosseini. Krásné!

de.nissa
06.02.2013 5 z 5

Autor píše opravdu velmi čtivým stylem. Knihu jsem měla přečtenou asi za 4 dny.

Evelína Š
28.12.2012 5 z 5

Knížka, která mě naprosto dostala už od první stránky. Nedalo se od ní odtrhnout, i když mi ne jednou běhal mráz po zádech. Naprosto strhující příběh.

Martin, Vyškov
30.11.2012 5 z 5

Tahle kniha mě vážně dostala, je úžasná!!!

vekune
21.11.2012 2 z 5

Já jsem moc nadšená nebylo. Hodně se mi líbilo pozadí: válka v Afghanistánu, mocenské poměry a jak to vlastně všechno bylo. Příběh ústředních postav se mi zdál poněkud primitivní, prvoplánový, rádobydojemný a snadno předvídatelný

muhli74
04.11.2012

jedním slovem NÁŘEZ! Krásná, smutná a moudrá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Velmi dojemné...nedoporučuji číst při cestování MHD :)

Ronny
24.10.2012 5 z 5

Líbila se mi ještě více než autorova první kniha Lovec draků, asi protože tentokrát hlavně o ženách.Moc doporučuji!!

elli09
14.10.2012 5 z 5

Hosseinové knihy nastavili latku veľmi vysoko! Krásny príbeh i keď podľa mňa neskutočný v pozadí skutočných destivých udalostí. Knihy tohto spisovateľa ma podnietili k študovaniu histórie a života Afgánistánu.

Alma-Nacida
12.10.2012 4 z 5

Celkově mě kniha upoutala míň, než Lovec draků, hlavně závěr na mě působí nějak rozplizle. Ale i tak je to nadprůměrná kniha, která stojí rozhodně za přečtení.

Mišulenka
10.09.2012 5 z 5

Čtení této knihy pro mě bylo literárním orgasmem. Úchvatné vyjadřování, děj měl jiskru, náboj i spád a nebyl přeumělkovaný zbytečnou fantazií, jak tomu někdy bývá... Klobouk dolů!

Paulina
17.08.2012 5 z 5

Obracím stránky.
Raduji se ze vznešenosti krásných slov, pláču nad krutostí. Tolik smutku, tolik lásky.
Pan Hosseini má dar vyprávět.

valentýna
02.07.2012 5 z 5

Začátek knihy není nijak strhující, ale přesto doporučuji ve čtení pokračovat, život obyčejných lidí v Afgánistánu je krutý díky válce se SSSR, poté kmenovým bojům o moc a nakonec fanatismu části obyvatel, přesto se tito lidé dokážou zvednout a žít šťastně svůj obyčejný život, který jim ještě navíc ztěžují geografické podmínky, kdy například v oblasti 3 roky nezaprší a tak je neúroda a hlad, vody je nedostatek a ztvrdlá zem je jako kámen a není kam se schovat před rožhaveným ovzduším. Většina mužských obyvatel je tělesně poznamenaná válkou, ale i bez nohy nebo ruky se snaží žít a uživit sebe i rodinu. Po přečtení takových knih je mi smutno, nejen z tohohle krutého živoření, ale i z vyspělých společností, jako je i ta naše, kde každý druhý trpí depkou, honí se za penězi a ten skutečný život proklouzává, soudržnost rodin se vytrácí, neznáme ani své sousedy a když dosáhneme všech svých cílů a jsme navrcholu tak jsme téměř každý sám....

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Při čtení této knihy mi život v Afgánistánu připadal jaksi absurdní a pro mně evropanku absolutně nepochopitelný. Velmi dobře se to čte.

bosorka
06.04.2012 5 z 5

Khaled Hosseini je pan autor, skvělý vypravěč a pisatel PŘÍBĚHŮ. Tisíce planoucích sluncí mě sebralo stejně jako Lovec draků. I tady jde o přátelství a tentokrát jsou hlavními hrdinkami ženy. Nesmírně pokorné a nesmírně silné. Stejně jako celý příběh, který svou silou až svírá útroby. A já jakožto "člověk ze západu" jsem na základě toho příběhu nutně musela být pokorná. Protože politické pozadí příběhu je pro mě až nepředstavitelné.

Lenka 13
17.03.2012 5 z 5

Nejlepší kniha kterou jsem četla.Velmi silný ,smutný příběh.
Opravdu skvěle napsáno.Myslím že na tuto knihu dlouho nezapomenu.
Doporučuji přečíst.

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Krásná kniha se silným příběhem, která mi dlouho nedala spát!.

zuzana029
26.01.2012 5 z 5

Kdybych těsně před touto knihou nečetla Hosseiniho Lovce draků, pravděpodobně by pro mne byla neuvěřitelnou senzací. Lovec draků bohužel nasadil laťku tak vysoko, že si nejsem jista, zda ji u mě nějaká kniha někdy vůbec dokáže překonat. Tisíce planoucích sluncí se však této laťce opravdu velice blíží - rozdíl je hlavně v tom, že Lovec draků čtenáře pohltí od první stránky, u Tisíce planoucích sluncí si na ten strhující příběh musíte chvilku počkat. I tak si ale nedokážu představit, že bych tuto úžasnou dojemnou knihu mohla ohodnotit jinak než 100 %. Velice doporučuji.

kusma
24.01.2012 5 z 5

Je to krásná kniha, plná neštěstí, ale zároveň naděje, plná lásky (partnerské, mateřské, otcovské), zklamání, pomsty. Člověk jí hltá, brečí, nemůže se odtrhnout a je napnutý. Autor nenásilně a čtivě popisuje politickou situaci, takže mnohé člověk pochopí. Zároveň upozorňuje na pro nás neuvěřitelné postavení žen v této zemi (zejména v době Talibanu).
Musím napsat, že jsem z knihy byla úplně unešená, je krásně čtivá, s velmi silným příběhem, který dojme - zejména osud Marjam, s níž si osud od narození do jejích posledních chvil vůbec nehrál.
Doporučuji přečíst.

Violetti
30.12.2011 5 z 5

Je to bezesporu jedna z nejsilnějších a nejpůsobivějších knih, jaké jsem četla. Chvílemi se mi dělalo špatně z nespravedlnosti, chvílemi se mi tajil dech a draly se slzy do očí... Je to zkrátka příběh, který dokáže vzbudit obrovské emoce. O to je to živější, pokud si uvědomíte, že takhle nějak to v Afghánistánu skutečně funguje. Jsem ráda, že žiji tady a teď.
Cituji knihu: "Každý afghánský příběh je poznamenaný smrtí, ztrátou a nepředstavitelným žalem."

Rampelnik
09.10.2011 5 z 5

Je to prostě super knížka