Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 664 159

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

Blanka586
07.07.2023 5 z 5

Lisu Regan mám moc ráda. Její knihy jsou perfektní detektivky a opět nezklamala. Kniha se dobře četla a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Vřele doporučuji.

Venny345
07.07.2023 5 z 5

Docela punkově jsem si přečetla šestý díl série, aniž bych četla ty předchozí. A jelikož byla kniha dobře a účelně napsána, tak jsem se ihned chytla.
Teď však k příběhu, byla jsem napnutá až do konce, tato detektivka mě opravdu zaujala a myslím, že to není poslední kousek, který od autorky čtu.

berila
30.06.2023 5 z 5

Co mi zbývá jiného než opět chválit autorku a celou sérii, kterou k přečtení mohu jen a jen doporučit.

Terka18
28.06.2023 4 z 5

Další napínavý a skvělý příběh ze série. Kniha se čte sama. Kdybych měla čas tak za den až dva ji mám slupnutou a užívala jsem si každou stránku.

anezur33
26.06.2023 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha.Trochu občas přestřelené,ale asi to tak má být.

martineden
21.06.2023 3 z 5

Čtivý, napínavý to je. Ale ke konci už tedy hodně přehnané. Série je ale návyková, to musím uznat.

alnahu
21.06.2023 4 z 5

Tentokrát se vydáme s rodinou Rossových a jejich sedmiletou dcerkou do městského parku na kolotoče.A přestože je park plný lidí, se malá Lucy ztratí.
Pátrání po holčičce odhalí ,že každý má své tajemství,které postupně vyplouvá napovrch.
Kniha je napínavá a opět plná zvratů.

lucakuca
14.06.2023 4 z 5

Bylo to zajímavé. Hooodně zajímavé. Napínavé, skvělé, odsýpací, zvrat za zvratem, ale...
Zjistila jsem, že mě paní spisovatelka pěkně zmlsala. Je to skvělé, ale není to originální tak, jak jsem u ní zvyklá. Je to JEN další skvělá detektivka o únosu, bez nějaké reganovic pecky, třešničky či nějakém dozvuku. Víte přece, co tím myslím, že jo?
Předchozí díly něčím vyčnívaly, byly vždy výjimečné.

Hania932
14.06.2023 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda! Moje první knížka od autorky a rozhodně nebude poslední. Už od začátku jsem věděla, že to bude skvělá knížka. Po přečtení první kapitoly jsem se nemohla odtrhnout. Pořád jsem musela číst dál a dál, protože jsem potřebovala vědět, jak to bude dál. Případ ztraceného dítěte, to nechce nikdo zažít a celou dobu jsem pociťovala frustraci z toho, že nevím co se s Lucy stalo. Celou knihu přemýšlíte, hledáte vodítka nebo nějaké stopy. Plno tajemství a lží. Krásný konec, kdy se všechno vyjasní. Boží knížka a já jí moc doporučuji!

Aaloha
12.06.2023 4 z 5

Opět případ plný napětí a zvratů. Autorčiny knihy jsou sázka na jistotu, čtivé a napínavé.

stesti.s.knihou
11.06.2023 4 z 5

Lisa Reganová a její série s detektivkou Josie Quinn už je takový evergreen. Na mém profilu najdete recenze na všechny předchozí díly, které mají ve všech případech kladné hodnocení. Ani u Tichého pláče nebudu dělat výjimku - Josie tentokrát pátrá po sedmileté holčičce, kterou navíc někdo unesl přímo před zraky jejích rodičů.
Krom toho opět sledujeme nějaký střípek z Josiina života, ten samozřejmě prozrazovat nebudu, ať vám nespoileruju předchozí díly.
Sečteno podtrženo, pokud máte chuť na napínavou detektivku se sympatickou hlavní hrdinkou, detektivku, která je jednoduchá a snadno se čte, zároveň ale není hloupá a budete hltat každou kapitolu, série s Josie Quinn je výborná volba!
Za mě tedy stále vede díl Matčin hrob, pozitivní ale je, že série nemá klesající tendenci.

studentice
11.06.2023 4 z 5

Tento díl mě bavil, byl napínavý a četl se skvěle

Anya700
11.06.2023 3 z 5

Docela dobrý, ale už jsem od autorky četla lepší, za mne to byl nejslabší díl celé seriie. Navíc mne trochu iritovalo chování matky unesené holčičky, které pro mne bylo nepochopitelné. Taky jsem měla v druhé části dojem, že už jde spíše trochu o natahování děje.

LeSk
11.06.2023 5 z 5

Waaaaaauuuu, přečteno za jeden den. Neskutečná jízda plná zvratů, zahalených tajemstvích a boj o život. Dokonalé čtení. Nemohla jsem přestat číst, jak moc mě to pohltilo. Doporučuji.

Pája699
09.06.2023 3 z 5

Já upřímně zase tak nadšená nejsem jako ostatní.....jako ano, Lisa umí psát, její knihy jsou neskutečně čtivé, příběh zajímavý, ale v tomto příběhu mi jaksi něco chybělo.....asi více napětí, akce......chvilkami se to trochu táhlo, než se začalo něco dít......nic originálního. Více se mi líbila soukromá linka Josie. Agent FBI tomu dal trochu šťávu a náboj.

Únos Lucy mi osobně přišel nevěrohodný......nemůžu si pomoc.

Určitě se ale těším, na další díl této peckové série.

BlaV.
06.06.2023 5 z 5

Ani tentokrát kniha od Lisy Reaganové nezklamala. Nešlo se od příběhu odtrhnout.

JitkaHambi
06.06.2023 3 z 5

Začátek takový rozvleklý, ale pak se to rozjelo.
Jsem zvědavá na další díl, i když tyhle 2 poslední díly patřily k těm slabším podle mně

rumova_kulicka
05.06.2023 5 z 5

Opět pecka, nemám co dodat. Snad jen, aby si i následující knihy udržely laťku a aby je někdo hodně rychle přeložil a vydal :-D
A taky oceňuju, že se tentokrát nedotýkal případ osobně hlavních postav.

Bla80
04.06.2023 5 z 5

precetla jsem jednim dechem, je to ctive, dalsi super pribeh Josie a jejiho tymu

Adinlea
04.06.2023 5 z 5

Klasicky dobra kniha od Lisy Regan, ktera se cte jednim dechem.
Ale porad se opakujici motiv nasili/zlocinu na zene/divce.
Lisa Regan pise dobre, ma zajimavou hlavbi hrdinku, ale cela serie zacina byt ponekud jednotvarna
Patou hvezdu jsem nakonec dala diky tomu, ze se poprve nevysetrovalo v ramci pojicejniho abori