Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 664 159

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

Adris
10.01.2024 5 z 5

Těžké téma - únos dítěte. A to navíc matce v podstatě přímo před očima.
Příběh byl hodně uvěřitelný, hlavně vzhledem k použití reálných faktů, které známe z krimi příběhů (charakteristika únosce). Co mě štvalo, byla matka dítěte, Amy, která si mohla dát dvě a dvě dohromady velice rychle, ale radši si "libovala" v hysterii.
Líbilo se mi, že se našel i prostor pro osobní život Jojo, který byl v tomto dílu zase napínavý.
Knihu mohu doporučit.

Ellkao
09.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Těžké čtení, ty dětská témata jsou vždycky náročné.
Je mi líto Gideona, jako dítě si zasloužil víc.

Belanna
29.12.2023 4 z 5

Opět čtivé, napínavé, se zajímavou zápletkou, která se mimochodem netýká Josie a jejích nejbližších, plné tajemství, které je nutné odhalit.
Místy mi však připadalo zdlouhavé a chování matky hodně přes čáru. Kdyby mně
někdo "ukradl" dítě, tak vyklopím vše, jen abych ho dostala zpět.

kneslova
27.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Dobře napsaná detektivka, ale jak tu už psal někdo přede mnou, je tam dost málo uvěřitelných věcí a krajně nevěrohodná a nesympatická matka

Čmeláček
27.12.2023 5 z 5

Josie Quinnová mi začala být sympatická až trochu pozdějc, ale teď už je to bez debat jedna z nejlepších sérií, které mám momentálně rozečtené. Zrovna tenhle případ je hodně smutný, vždycky, když je ve hře malé dítě, není to zrovna pohodové čtení. Přesto dávám zase pět stars, protože jinak jsem byl s knihou spokojený. A jede se dál! :)

TeaPeter
28.11.2023 4 z 5

Velmi smutná detektivka. Sice princezna byla zachráněna, ale stejně jsem hodně na rozpacích, když se mám rozhodnout, jestli to vlastně dohromady dopadlo dobře. V tom koloběhu krutosti a utrpení se to dobro tak nějak ztratilo.

martineknatasa
23.11.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte, i tento díl jsem přečetla s chutí a brzo. Pokud si chcete u knihy užít, tak se do ní začtěte, stojí to za to.

dikobraz
23.11.2023 5 z 5

Opat tazka kniha pre otca malej dcerky... taketo knihy sa mi velmi zle citaju.
Zaujimave vysetrovanie, Josie spolupracuje s FBI, vyjasnila si svoj vztah s Noahom a niekde tam vonku je unesene male dievcatko.
Nemalo to hluche miesto, dej plynul rychlo. Zahadna Amy a postupne odhalovanie jej minulosti bola najzaujimavejsia cast vysetrovania.
Co dodat, klasicky vyborne citanie. Tak sup-sup na dalsiu cast!

Šárka88
21.11.2023 5 z 5

Audiokniha- Jitka Ježková

Od začátku do konce mi předčítání neskutečně sedlo. Ano, je zde pár blábolů, ale je to příběh. Sice mi z toho bylo smutno , nemám moc ráda příběhy s týráním dětí, ale tento příběh Josie je u mě na prvním místě. Vše jasné, bez nějakých motanic.

SimonaP
19.11.2023 2 z 5

Čtivé to bylo, to ano, SPOILER ale nemyslím si, že prokazovat se cizí identitou někoho, kdo je oficiálně mrtvý,zvlášt při jednání s úřady-sňatek, je takhle jednoduché, a to ani v Americe. A za další, neříct takhle důležitou věc při únosu dcery, to už je hodně přitažené za vlasy. Takže kniha čtivá, ale plná nesmyslů.

85098211
17.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Série s Josie Quinnovou je jedna z mých nejoblíbenějších, proto jsem se na další případ opravdu moc těšila. A opět jsem nebyla zklamaná ;-). Hned na začátku knihy z dětského kolotoče zmizí malá sedmiletá holčička Lucy. Zajímavé a zároveň podezřelé je, že její odchod nikdo nezpozoroval. Ani její matka Amy, ani její otec Collin, přestože oba byli na místě a na dcerku se více či méně dívali. Do vyšetřování se tedy pouští nejen Josie, ale spolu s ní celý vyšetřovatelský tým. A jak se zdá a poměrně brzy i ukáže, Lucyina matka něco tají. Postupně totiž dochází k vraždám různých osob, které s Amy a její dcerou nějakým způsobem souvisí. Josie tedy hraje o čas, aby mrtvých nebylo stále víc. A samozřejmě také, aby Lucy nalezli ještě živou...
Autorka se zase předvedla v tom nejlepším světle, tentokrát v knize mnohem méně vystupuje Noah a další blízcí Josie, což ale vůbec nevadilo. Předpokládám totiž, že si to autorka vynahradí zase příště? ;-)

Marla
15.11.2023 5 z 5

Velmi napínavý, mrazivý a dojemný díl. Bylo mi z něj trochu smutno.

123.Iveetka
10.11.2023 4 z 5

Tohle byla první kniha o detektivce Josie Q, kterou jsem četla. Autorka mě hned vtáhla do děje, žádná zbytečná omáčka okolo, pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. Zápletka byla velmi zajímavá, ale musím uznat, že když se odhalil únosce, přišlo mi to pak celé nějaké rychlé uzavřené. Ale pravděpodobně vyzkouším i jiný díl této série.

kata3529
10.11.2023 5 z 5

jedná se již o šestý díl ze série pojednávající o Josie Quinnové, a upřímně nestačím koukat..kniha je tak skvěle napsána, že si připadáte jako byste na všech místech byli se samotnými postavami i vy

knížka je pojata úplně skvělým způsobem, děj je stále napínavý, a jsou tam i různorodé zápletky, a to zejména v souvislosti s osobními životy jednotlivých postav

někdy je dobré přemýšlet nad tím, zda je potřeba držet si všechna tajemství pro sebe, protože pokud se rozhodnete se někomu svěřit, je možné že to nezachrání pouze vás

s knížkou mám jediný problém..prozatím se jedná o poslední díl u nás přeložený, a to mě mrzí, protože jsem si autorčinu tvorbu opravdu zamilovala

výborné čtení, které doporučuji všem - za mě se jedná o jednu z TOP knížek 2023

putpuda
05.11.2023 5 z 5

Opět mega čtivá záležitost, co víc dodat ;)
Těším se na další díl!

emilieselden
31.10.2023 3 z 5

Další případ Josie Quinnové. V této sérii chci rozhodně pokračovat.

Makůvka
26.10.2023 5 z 5

Opět další skvělé pokračování s mým oblíbeným vyšetřovacím týmem. Musím říct, že po prvních dvou dílech této série, kdy jsem nebyla úplně přesvědčená, že budu ve čtení dále pokračovat, je díl od dílu lepší. Josie už není ta nepřemožitelná superhrdinka, je sympatičtější a lidštější.
Knížka se velice dobře čte, děj je napínavý, zápletka promyšlená a vše do sebe zapadá.

Theresa.2679
20.10.2023 5 z 5

Opět boží, mám tuhle sérii čím dál radši, rozhodně se úroveň knih zlepšuje, těším se na další :)

Kaja1
12.10.2023 4 z 5

Konečně nezemřel nikdo z blízkých Josie. Oč by to bylo jednodušší, kdyby se nic netajilo, ale to by potom nebylo o čem psát :)) Už se se těším na další případ.

krakonos.kraken
07.10.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky.

Docela dobrá detektivka, postavy se chovají logicky (snad až na hlavní zápletku, která je trochu ujetá). Má to spád. Bohužel to nebylo tak dobré abych chtěl číst od autorky další knihy.

P.S. co mě v knize štvalo - snad 20x se někomu "zastavilo srdce" a že policajti zjevně pijou místo vody kafe nehledě na denní dobu :D