Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 664 159

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

eva3992
12.03.2023 5 z 5

Detektiv Josie Quinn bude i tentokrát řešit zapeklitý případ. Malá Lucy je unesena z parku, kde právě byla na dětském kolotoči. Brzy se únosce ozve a s každým vzkazem umře někdo, kdo byl blízký rodině. Vrah se mstí rodičům a Josie tuší, že ti neříkají polici celou pravdu. Podaří se Lucy přivést domů živou?

Toto je už šestý případ Josie Quinnové a musím říci, že je opět skvělý! Po minulém díle Pohřbené kosti, který byl pro mě výrazně slabší, jsem se bála, co mě čeká, ale bála jsem se zbytečně. Tohle je stará dobrá Lisa Regan a je to knížka zajímavá, napínavá a neodložitelná.

Od prvních stránek jsem se okamžitě začetla. Je to čtivé, napínavé, chvílemi jsem ani nedýchala. Mám ráda, když vyšetřování probíhá během pár dní, díky tomu má příběh spád, nejsou tu žádná hluchá místa, policie má stále nové stopy. Kromě vyšetřování tu řešíme i Josiin osobní život, ale nebylo ho tam zbytečně moc, spíše to celý příběh dobře doplnilo.

Při čtení jsem nedokázala odhadnout, kdo je vrah a jak to celé dopadne. To bylo skvělé, protože mě to neustále udržovalo v napětí.

Autorka už má na svém kontě celkem 16 knih z této série a já se moc těším na další z nich.

hana1039

Audiokniha:
Pro mě to byl další skvělý díl,jako pokaždé ... výkon Jitky Ježkové byl perfektní, tleskám!!! Doufám, že budou další díly, abychom věděli kromě jiného, vývoj Josie a Noah v osobním životě,to už bude Noah snad bez sádry :-))

uzivatel42014
12.03.2023 5 z 5

Teď docteno musím říct wow zase super zápletka vůbec jsem to nečekala už aby vyšla další

Nuttelka
11.03.2023 4 z 5

(Audiokniha)
K Josie a jejímu vyšetřovacímu týmu se vždy ráda vracím a nové případy si nenechám ujít... Akorát mi přijde, že to úplné nadšení už není takové, jako u prvních dílů. "Matčin hrob" už asi nic nepřekoná :-) Ale i tak je to opravdu velmi povedená série a v podání Jitky Ježkové naprosto skvělé!

cucik14
08.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento díl mi přišel zpočátku slabší, ale postupně se děj více rozjede a čte se velmi dobře, i když mi (nejen v tomto díle) přijdou některé věci překombinované.
Super je spolupráce s FBI. Líbí se mi i osobní linka okolo Josie a další díl si určitě ráda přečtu.
SPOILER Jako matka musím říct, že bych bez dítěte neodešla a kdyby nebylo zbytí, tak se pro něj vrátím, kór když vím, v jakých podmínkách a s jakým člověkem ho nechávám, takže v tomhle pro Amy pochopení nemám ...

Hope80
08.03.2023 5 z 5

Super, bomba, speciál, to jsou tři slova, když čtu sérii od Lisy Regan, Angely Marsons a Harlana Cobena. Tři spisovatelé, které nikdy nezklamou a prostě úžasný. Tichý pláč jsem hltala od prvních stránek a těším se jak malá na další díl, je to jedna z mých best sérii. Josie a její tým, celý příběh super propracovaný, emotivní, nevím co bych víc napsala, protože pro mě super super čtení po celou dobu.

WaN635
07.03.2023 5 z 5

Josie je zpět a opět ve vrcholné formě. Příběh byl napsán ve strhujícím tempu, opravdu mi vyhovuje styl psaní autorky.
V tomto díle je Noah trošku v pozadí, což mi ze začátku vůbec nevadilo ( v minulém díle mi hrozně lezl na nervy), ale v postupném rozvíjení příběhu mi chyběl.

Co jsem opravdu kvitovala, byla spolupráce Josiina týmu a FBI.

Jo a abych řekla pravdu, líbí se mi i ta recyklovaná obálka Dívky beze jména.

Michelleee
06.03.2023 5 z 5

Možná zatím nejslabší díl, ale pořád skvělý. Josie mám ráda a těším se na všechny knihy. Obálka je krásná, líbí se mi naše české vydání snad i víc. Tentokrát jde o sedmiletou Lucy, která je unesena. Nejvíc se těším na 8 díl , kde půjde o Trinity.

jeny-v
06.03.2023 4 z 5

Fakticky nemohu popřít, že by se kniha četla špatně, ale tentokrát mám dojem, že konflikt zabředl do detektivního standardu. Regan mi nenabídla nic originálního, jen opět jednoho člena rodiny skrývajícího svoji tajemnou minulost a paralelní odhalování motivu únosu sedmileté Lucy. Příznivou změnou byl vstup zvláštního agenta FBI Rubena Oakse, který skvěle zapadl mezi dentonskou policejní partu, kterou mám ráda. Tak snad příště.....

Knižní střípky
05.03.2023 4 z 5

Pojďme si říci, že ani tento díl nepředčil Matčin hrob, ten je pro mě zatím stále nejlepší. Nicméně nenudila jsem se ani minutu, prý to někomu přišlo zdlouhavé, mně ne. Když se nějaký případ motá kolem dítěte, vždy mě to zasáhne více, hltám stránku za stránkou, protože potřebuji vědět, zda to dopadne dobře. A nejinak tomu bylo i zde. Moc jsem se o Lucy bála, měla jsem spoustu různých teorií, které se v průběhu děje měnily. Něco mi vyšlo, něco ne, Lisa Regan to prostě umí.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jana65
04.03.2023 5 z 5

Další díl přečtený za jeden den. Moc se mi líbí, jak spisovatelka píše a případy, které Josie řeší vtáhnou do děje a nepustí, dokud nejste na konci knihy. Nejraději bych si přečetla další díl, tak doufám, že brzy zase nějaký vyjde.

ElikaS
04.03.2023 5 z 5

Josie Quinn jsem si oblíbila a těším se na každý její další příběh. Ze začátku mě bavilo, že každý díl měl vzestupnou tendenci. To už teď neplatí, ale i tak si autorka drží velmi vysoký standard.
Stejně tak oceňuji, že ač se kromě vyšetřování případů, věnujeme i osudu Josie a Noaha. Je to jen opravdu jemná linka, která neruší od vyšetřování, ale příjemně ho doplňuje.
Samotný příběh byl opravdu zajímavý a dramatický. Vzhledem ke kapitolám z minulosti, jsem si od začátku knihy vytvořila nějakou celkem jasnou představu, o tom jak bude knížka probíhat. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se nijak zvlášť netrefila. :-)
Parádní díl a doufám, že se brzy dočkáme dalších vyšetřování.

Martiiiik
03.03.2023 4 z 5

Dobrá kniha, ostatně stejně jako vždy u této autorky :-) Nicméně předchozí díly série se mi líbily malinko více.. Postava Josie je stejně tvrdohlavá, nezastavitelná.. Ale nové postavy byly takové zvláštní.. A u postavy Amy jsem celou knihu nevěděla, co si o ní myslet.. byla trochu překombinovaná, asi s cílem pochopení jejího chování, ale stejně.. I malá Lucy se chovala zvláštně na sedm let.. Ale i přesto stojí kniha za přečtení, přece jen bude další díl a tam by linka osobního života stálých hrdinů chyběla :-)

JustWomen
02.03.2023 4 z 5

Josie Quinn mám načtenou a mám ji ráda, je to složitá postava a to se mi líbí. Tento díl, přes čtivost a výborný konec, ale nebyl z nejlepších, postava Lucy a celá motýlí a kolotočová zápletka mi přišla naprosto nevěrohodná... A postava Amy byla schizofrenní a její obviňující narážky na manžela na pár facek.

Zdenas5
02.03.2023 5 z 5

Velmi čtivé, ostatně jako všechny předchozí díly. Četla jsem hned po novém Carterovi a líbila se mi o trošku víc.

babicka_amalka
28.02.2023 3 z 5

tak dočteno - ale přiznám se, že tenhle díl mi připadal o dost slabší, než díly předchozí;
první třetinou jsem se doslova musela prokousávat a váhala jsem, jestli se trápit dál - byla strašně rozvleklá, vše se pořád dokola opakovalo; a vlastně spád to dostalo teprve ve třetině poslední;
takže ano, dobré, ale s výhradou;

Ajina76
28.02.2023 5 z 5

Opět nemělo chybu. Mám přečteny všechny knihy od této autorky. Nezklamala. Doporučuji. Dávám plný počet hvězdiček.

Jenny46
27.02.2023 5 z 5

Moje oblíbená autorka miluji její styl psaní a Josie Q jako vždy čtivá, napínavá a není předvídatelná...
Psychologická detektivka od které se nemůžete odtrhnout a obracíte stránku za stránkou než je kniha přečtená .o)
Doporučuji!!!

Arsi
27.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem. Ostatně jako všechny předchozí díly.