Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 690 690

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

P3_tis
19.04.2023 5 z 5

Další skvělý díl o Josie. Těším se na další!!!

Silwinka87
18.04.2023 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že určitě ne poslední. Bylo to napínavé a velmi čtivé. Děj krásně plynul a dával smysl. Konec byl překvapivý a povedený. Já rozhodně DOPORUČUJI..

adela3128
17.04.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsme se vrátili k případům, které se netýkají Josie přímo. Jak jsem psala u předchozí knihy na tak malé město se jí toho děje až příliš. Případ bez souvislosti s hlavní hrdinkou sérii podle mě prospěl.

alexis818
10.04.2023 4 z 5

Velmi pěkný příběh ale jen trochu klidnější,než jsou neklidnejsi ani její knihy.

ctenarkaEva
10.04.2023 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Konečně se mi zase dostal do ruky výborný a napínavý příběh, kde netečou potoky krve, ale ze kterého sálá napětí. Krátké kapitoly mi vyhovují, přečetla jsem celou sérii a tento díl u mě patří k těm zdařilejším. Určitě si ho za pár let přečtu ještě jednou.

Evule *
09.04.2023 5 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá a neodložitelná kniha. Moc jsem si příběh s Josie a jejím týmem užila a už teď se těším, až vyjde další.

onyx84
03.04.2023 5 z 5

Josie a její tým opět nezklamali...je dobře,že už nemá Josie žádné extra blízké a kniha už nebyla takto citově omezená...všichni z týmu se chovali po dlouhé době normálně :) za mě opět velká spokojenost...a teď zase čekat...

nada3314
03.04.2023 5 z 5

Parádní jízda. Lisa Regan je jedna z mých oblíbených spisovatelek detektivních sérií. Tentokrát na mě od ní čekal už 6. díl s vyšetřovatelkou Josie Quinn, a já jsem se na něj moc těšila a opět jsem byla moc spokojená. Ponořila jsem se do děje a vyplavala jsem až na konci. Celá tato série je úžasně čtivá. Nenašla jsem žádné hluché místo a díky kratším kapitolám knihu prostě z ruky dříve než po dočtení nedáte. Děj neskutečně ubíhá a nutí číst dál a dál.

Tento díl je zajímavý tím, že se netýká přímo Josie a její rodiny, jak jsme byli zvyklí v minulých dílech.

Josie hlídá syna své kamarádky na dětském hřišti. V tom samém čase se na kolotoči točí sedmiletá holčička Lucy s maminkou, tatínek opodál telefonuje a nikdo neví jak, ale z ničeho nic se holčička ztratí. Aniž by Josie chtěla, tak nějak omylem se k případu přimotala a rozhodne se mu přijít na kloub.

Konec opět skončil napínavě a já jsem strašně šťastná, že vím, že další díly už jsou napsány a bude jich ještě hodně, takže se máme na co těšit, juch :-)

Kekik
02.04.2023 5 z 5

Návrat mezi postavy z oblíbené detektivní série vždy potěší. A i tentokrát autorka napsala velmi čtivý příběh. Líbí se mi, že zde netečou potoky krve. Soudit postavu Amy je nemožné, ale je pravda, že v některých situacích bych ji nejraději propleskla, aby se probrala.
Před knihou Tichý pláč jsem četla Poslední zradu (série s Lottie Parker). Obě knihy končí ve chvíli, kdy je to vážně napínavé. Snad moc neprozradím, když napíšu, že obě ženské postavy mají mnoho společného. Především skvělé partnery, kteří by si zasloužili, aby byli šťastní. Tak proč to obě holky tak komplikují?
Těším se na pokračování. Doufám, že jej vydají brzy.

Sandruš
01.04.2023 5 z 5

Není co dodat, moje oblíbená série, která je naprosto skvělá.

Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a krátké kapitoly jsou u této série velkou výhodou.
Příběhy NEmají těžko uvěřitelný děj přitažený za vlasy a jednu vraždu za druhou.
Je to příjemné čtení, při kterém na konci budete netrpělivě vyhlížet další díly.

evonra
31.03.2023 4 z 5

Výborný kousek, přesto tentokrát jen za 4*, pár věcí mi zde tak úplně nesedly.

zuzana2599
31.03.2023 5 z 5

Tichý pláč - šestý díl skvělé série se sympatickou Josie Quinnovou ! I tentokrát jsem četla téměř se zatajených dechem, neboť sedmiletá Lucy byla unesena z parku u kolotoče. Josie a její tým musí pátrat hluboko v minulosti, aby vypátrali motiv a našli ztracenou dívku...
Opět jsem si vychutnala nekomplikovaný, čtivý a přehledný styl paní autorky a již se těším na další setkání s oblíbenými hrdiny !

annettka1098
31.03.2023 5 z 5

Velmi jsem ocenila, že se tento díl netýká přímo Josie osobně ani žádné její blízké osoby. Autorka opět dokázala, že umí své čtenáře zaujmout a udržet v napětí.

Celý příběh je založen na postupném odhalování různých stop i tajemství. Neustále se něco děje, takže příběh neztrácí na dynamice a napětí. Pořád mi v hlavě přibývaly různé teorie, což mě opravdu hodně bavilo.

Jedinou výtku mám k závěru. S ohledem na gradaci během posledních kapitol jsem od něj asi čekala víc. Ne, že bych byla úplně nespokojená, ale přišel mi takový nemastný, neslaný.

vendy6619
30.03.2023 5 z 5

Pokračujeme v sérii o detektivce Josie Quinn!
Tentokrat Josie nemá lehký úkol. Musí najít sedmiletou Lucy, která zmizela přímo před zraky rodičů. Jedním hovorem začne vše nabírat děsivé obrátky.
Abych pravdu řekla tohle byl fenomenální díl! Tentokrát se Lisa opět překonala. A myslím, že nasadila laťku velmi vysoko!
Knihy o ztracených a unesených dětech jsou za mě jedny z nejlepších a vážně mají pořad co nabídnout.
V téhle knize je opět cítit všechno. Všechny emoce od strachu rodičů až po myšlenky únosců se vám vryjí pod kůži. Josie je opět fenomenální ve svoji práci.
Tentokrat se opět dostáváme trochu víc do jejího života a získáváme odpovědi na otázky z předchozího dílu.
Koho jsem si zamilovala byl Lukeuv pes Blue! Jejich rozhovor je úžasný. Ano opět! Stejně tak i loajalita všech pracovníků k Josie! Vzhledem k předchozím dílům!
A je to ke všemu první díl u kterého jsem byla vážně dojatá! Josie je neuvěřitelná postava. Lidská, milá a úžasná.
Tuhle sérii budu vychvalovat do nebes neustále a pořad. Protože stojí za to. Už od Mizejících dívek mi bylo jasný ze si nesmím nechat ujít ani jeden díl!

Už se nemůžu dočkat jaký případ Josie vyřeší příště!

Lovana
30.03.2023 5 z 5

Další díl s Josií Quinn, na který jsem se neskutečně těšila a už se těším na další. Já tuhle sérii miluji a vždy se velmi těším na další díl.
Po posledních třech dílech, které se hodně dotýkaly hlavních postav (Josie, Gretchen a Noaha) jsem byla ráda, že tentokrát se případ netočil kolem dětství a předchozího života nám známých postav. Příběh mě opět velmi rychle vtáhl, čtení jsem si užívala a přesto, že jsem knihu četla ve společném čtení, tak rozdělení jsem dodržela pouze první den a další už četla svým tempem, protože jsem knihu nechtěla odkládat a chtěla jsem vědět, jak vše bylo. Přestože jsem jednu věc odhadla dost dlouho dopředu, tak mi to vůbec nevadilo. Stejně jako v minulých dílech mě bavily kapitoly z minulosti, které v průběhu čtení něco napoví, aby následně čtenář zjistil, že je to vlastně úplně jinak.
Já jsem se u toho dílu ani chvíli nenudila, i když pro někoho třeba první třetina mohla být pomalejší, já jsem se rychle začetla a nechtěla knihu ani na chvíli odložit. I když pro některé čtenáře byl třeba tento díl slabší než předchozí, tak já ho řadím k mému zatím, nejoblíbenějšímu dílu Matčin hrob. Na rozdíl od předchozího dílu Pohřbené kosti (kde jsem byla malinko zklamaná) se mi tento díl líbil opravdu hodně a nejradši bych hned četla další, ale to si bohužel musím počkat Každopádně jsem ráda, že série už je v originále o dost napřed (momentálně by měl vyjít již 17. díl) a máme se stále na co těšit.

Hodnocení 4,75*/5*

MamaKnihomolka
29.03.2023 3 z 5

Detektivka Josie Quinnová tentokrát řeší případ, kterého se já, vždycky když jdeme mimo domov, ve skrytu duše děsím. Únos dítěte je pro mě nepředstavitelná situace, při které bych se opravdu zbláznila. Jako fakt!

Jelikož v knize není tolik mrtvol, ale pohřešuje se dítě, spíš je vyšetřování "klidnější". Vlastně se čeká až se buď něco najde nebo se únosce ozve. Tudíž příběh hlavně ze začátku grády nemá a pro někoho může být nudný. Ale v knize je moc dobře vymyšlená zápletka a vše kolem ní. I přesto jsem se do knihy nějak nedokázala ponořit. Možná to bylo tím tématem? Nevím...
Výhodou jsou krátké kapitoly, které člověka nutí číst dál.

Tato série je skvělá a i přesto, že jsem nečetla první dva díly, není problém se v příběhu zorientovat. Pokud hledáte detektivku bez potoků krve a morbidními vraždami, ale se skvělou a napínavou zápletkou, neváhejte s touto sérií!

michaela5515
27.03.2023 5 z 5

Příbehy Josie drží laťku pěkně vysoko. Další díl, který mě neskutečně bavil. Promyšlený do posledního detailu. Tápala jsem dlouho a zápletku odhalila těsně před koncem. Těším se na další díly

veruptackova
26.03.2023 4 z 5

Sedmiletá Lucy zmizí z kolotoče plného lidí. Nikdo neví, jestli utekla nebo ji někdo unesl, protože si nikdo ničeho nevšiml. Josie Quinnová byla v blízkosti kolotoče také a proto je jasné, že se do hledání malé Lucy okamžitě vrhne.

Tichý pláč obsahuje zápletku, která zasáhne nejednoho rodiče. Věřím, že si při čtení budete pokládat otázky typu "Co bych udělala v tomto případě já?". Donutí vás se zamyslet, tápat a hltat každou stránku.

Knihy Lisy Regan nevynikají nějakou extrémní brutálností, nemají neuvěřitelně komplikovanou zápletku, ale vždy mě chytnou hned od začátku a neskutečně baví. Tohle je prostě jedna z těch sérií, jejíž díly čtu hned jak vyjdou. A to v dnešní době, kdy na nás nakladatelé chrlí jednu lákavější knihu než druhou je opravdu co říct.

V mých očích se sice stále nevyrování třetímu dílu Matčin hrob, i tak se mi Tichý pláč opravdu líbil a oceňuji, že si tato série drží určitou laťku.

Pokud hledáte čtivé krimi, které není plné potoků krve, rozhodně sáhněte po této sérii.

VeruHoráková
26.03.2023 4 z 5

Sérii případů Josie Quinn jsem znala, ale dosud jsem žádnou knihu ze série nečetla. Důvodem bylo, že mám raději mužské vyšetřovatele, ale musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Když bych to vzala od začátku, tak prvně musím ocenit, že i když jsem předchozí knihy nečetla, tak jsem nebyla mimo ohledně vztahu hlavní vyšetřovatelky. Protože jak už to bývá, hlavní vyšetřoval a jeho život se nějak vyvíjí a s každou další knihou je většinou třeba znát i tu minulost, jinak se čtenář začne ztrácet, ale v tomto případě se mi nestalo. Dále se mi líbilo i téma knihy, protože detektivní příběhy, kde je ústřední téma únos dítěte, mě baví. Tím, že jsem těch knih na toto téma četla už víc, tak jsem měla docela představu, jaký bude mít příběh spád, nicméně příběh udržuje napětí až do konce a celkově jak probíhalo vyšetřování, se mi líbilo. Knihu tak hodnotím pozitivně a můžu ji doporučit.

lena.o.knihach
25.03.2023 4 z 5

Je tomu pár týdnů, co Josie Quinnová vyřešila se svými kolegy případ Pohřbené kosti a už se opět vrhá do práce. Tentokrát musí vypátrat sedmiletou Lucy, která se ztratila všem na očích.

Tichý pláč je šestá kniha série a autorka si svou laťku stále pevně drží. Je to čtivý a poměrně krátký, což ovšem není nevýhoda. Aspoň tu nejsou žádné zbytečnosti nebo zdlouhavé scény, ale furt se něco děje a nechcete přestat číst, dokud nebudete vědět, kdo za vším stojí.

Moc mě bavilo vyšetřování, i když Josie a její tým museli spolupracovat s FBI, tím pádem neměli ostatní postavy (Gretchen nebo Noah) tolik prostoru jako v předchozích dílech.

Tuto detektivní sérii jsem si hodně oblíbila. Žádná jiná mě tolik nechytla, abych měla přečteno už šest knih a stále se těšila na další. Jsou tu velmi sympatické postavy, které řeší zapeklité případy s překvapivými zvraty a správnou dávkou napětí. Moc doporučuji!