Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 664 159

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

katka.oo
04.06.2023 5 z 5

Opět nemůžu jinak než napsat pecka, perfektní pokračování s Josie, čtivé od začátku do konce, napínavé. Já jsem spokojená a těším se na další knížky s ní a jejím týmem.

rodak
04.06.2023 5 z 5

Tichý pláč je další skvělá detektivka mé oblíbené série.

cotaholkacte
30.05.2023 4 z 5

Šestý díl z detektivní série Josie Quinn. Tentokrát oceňuji, že se zápletka netýká bezprostředně Josie nebo někoho z jejich blízkých, ale vlastně se nestane nic nového - únos dítěte, domácí násilí, změna identity - to vše už se objevilo v minulých dílech. Tyhle knížky se mi čtou hrozně dobře, na druhou stranu mě díl od dílu baví méně a méně a upřímně nevím, jestli si koupím další pokračování.
Není to špatné, jen je to furt to samé a pošesté už to prostě tak nebaví. 70%

IG: @cotaholkacte

Mesicnililie
29.05.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Napínavé od začátku až do konce skvělá zápletka velmi citlivě napsáno.

alzbeta4340
27.05.2023 5 z 5

Ačkoliv se jedná o únos dítěte, není Tichý pláč kruté a nepřiměřeně drsné čtení. Spíš citlivé - a konec se mi proto velmi líbil, protože tomuto pocitu odpovídal. Malá Lucy se ztratí z dětského hřiště v parku přímo před očima svých rodičů - přečtěte si , jak to dopadlo. Doporučuji.

Domisek1
20.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno jedním dechem. Nešlo se od toho jen tak odtrhnout. Napínavý příběh, s neustálým přemýšlením a zamýšlením co,kdo,kdy a jak.
Spisovatelka píše skvělé příběhy. Ale přijde mě že tenhle byl snad jeden z nejlepších.(všechny knihy jsou skvělé). Těším se na další skvělí příběh s Josií a jejím výtečným týmem.

Sančez
20.05.2023 5 z 5

Prostě josie ta nikdy nezklame. Reganová je co nová kniha lepší a lepší. Už se těším na další díl.

edith79
17.05.2023 5 z 5

Nedá se jinak. Zase plný počet hvězdiček. Další Josiin případ na velmi smutné téma pohřešování dítěte. Noční můra každého rodiče. Knížka je tentokrát napsaná tak trochu jinak, jakoby citlivěji a víc se věnuje pocitům všech aktérů příběhu. Přesto rukopis autorky zůstává a příběh je napínavý od začátku do konce. Navíc Josie mi víc a víc přirůstá k srdci, možná se stala mojí největší oblíbenkyní. Moc se těším na další knihy autorky. V originále má tato série již sedmnáct dílů, takže s Josií a jejím týmem ještě doufám strávím hodně času.

chrudas
17.05.2023 5 z 5

Tichý pláč se četl dobře jako předchozí díly této série. Tentokrát
to bylo více předvídatelné, ale na čtivosti to neubralo.

oblakaknih
13.05.2023 5 z 5

Další důkaz, že tato série nezklame už opravdu nepotřebuji (ale to neznamená, že se na něj netěším)!
Další setkání s touto autorkou, s touto sérií, se skvělou Josie!
Nový případ, nové záhady, nová tajemství. Užila jsem si opravdu každou stranu.
Nechápejte mě špatně, tohle není primárně thriller, po kterém bych sáhla, když mám chuť na něco opravdu děsivého, plného nepříjemných detailů. Ale to vůbec neznamená, že je kniha špatná. Naopak je to přesně ta, po které sáhnu v rámci odpočinku (čte se fakt sama!), ale zároveň zůstanu u svého oblíbeného žánru.
Samozřejmě zde o napětí a tajemno není nouze, zároveň se příběh ale soustředí na postavy, na minulost, na vztahy.
V tomto díle je jádro případu opravdu děsivé a nepříjemné, zvláště pokud máte malé děti. Příběh byl po této stránce velice dobře zpracován, dokonce na mě přešla i nejistota z toho, jak příběh dopadne.
Oblíbené postavy jsem si opět užila, ty nové jsem měla možnost skvěle poznat.
Ještě jednou bych ráda vyzdvihla čtivost! Věřím, že při lepších okolnostech by mi kniha zabrala maximálně dva dny.
Opravdu si sérii užívám a už teď se těším na další díl!

Karoley
10.05.2023 5 z 5

Zvládne Josie Quinnová rozehnat mlhu lží včas?

Moje šestá kniha od Lisy Regan a opět skvělé čtení!
Případ se tentokrát točí kolem únosu malé holčičky Lucy. Vrah se chce mstít a neváhá vraždit. Jaké tajemství rodiče skrývají? Zvládne Josie vyřešit případ včas?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) Spolu s Matčiným hrobem zatím top. V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

ještěrka38
09.05.2023 4 z 5

Reganová se čte sama. Opět napínavé. Těším se na další.

radus
05.05.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka, která se dobře četla, měla spád i zajímavou zápletku. Příběhy s Josii Quinnovou mě bavi, fandím jí i Noahovi. I když je to už šestý díl, tak na kvalitě rozhodně neztrácí.

Martule44
04.05.2023 5 z 5

Před rozečtením této autorky jsem chtěla prostřídat žánr knih, ale série Josie Quinnové mě pohltila od samého začátku a tak jsem ve čtení pokračovala. Napětí, zápletka i citově propletený děj nechybí v žádném z dílů, takže jsem vše louskla jedním dechem a vřele doporučuji! :-)

mcabr
04.05.2023 5 z 5

Přečteno, opět super a napínavé čtení.

KatyM.
04.05.2023 5 z 5

Již šestý případ Josie Quinnové a opět velmi čtivá a napínavá. Doporučuji.

TaLu
02.05.2023 5 z 5

Josie hlídá kamarádce dítě v parku a stává se svědkem zmizení sedmileté holčičky.
V parku, ve kterém by mělo být bezpečno.
Ale kde je vlastně pro děti bezpečno?
Noční můra rodičů - dítě, které tu teď bylo, najednou nikde není.
Uf. Kdo jsme ty vteřiny hrůzy někdy neprožili? Jenže v tomto příběhu nejde o vteřiny, jde o dny plné zoufalství.
Uspěje tentokráte Josie, vrátí holčičku domů? Nebo je to vše ještě jinak ? Ze stínů se plíží pařáty minulosti....koho se zmocní?
Tahle série je prostě skvělé. Každý díl.

Ajuszka
30.04.2023 5 z 5

V pořadí již 6tý případ s Josie Quinnovou.
Nevím, jak to autorka dělá, ale mám pocit, že každá kniha je lepší a lepší.

V téhle jde o únos sedmileté Lucy z parku plného lidí.
Josie rozjíždí pátrání při kterém zjistí, že se historie opakuje a každý má své kostlivce ve skříni.
A to, že jejich vztah s Noahem je zase tam kde má být, je jen třešnička na dortu.
Opravdu skvěle napsáno, knihu jsem si užila a už teď se těším na další díl.

astra3
29.04.2023 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé a smutné. Nejhorší je začarovaný kruh násilí.

krevetka79
25.04.2023 5 z 5

Naprostá pecka....
Lisa Regan vážně umí příběhem pohltit..
Od samého počátku Vás kniha vtáhne a nepustí, dokud nepřečtěte poslední stránku.
Osobní linka hlavní hrdinky je tentokrát velmi okrajová, ale i tak vám nedá nepřemýšlet nad tím jak to je.
Zmizení malé dívenky je děsivá od začátku, vyšetřování má spád a celý příběh má spoustu děsivých okamžiků.