Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512041/bmid_tichy-plac-vPE-512041.jpg 5 664 159

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře... Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou... Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Her Silent Cry , 2019

Valdora
29.09.2023

Knížky od této autorky se "čtou" samy.

Jana8774
27.09.2023 4 z 5

Prozatím nechávám plný počet hvězdiček jiným autorům stejného žánru. Kniha se čte dobře. Navazuje dějem i na předchozí knihy, tak je dobré číst je postupně. I když jsem čekala větší bombu, ráda budu pokračovat v dalším díle - pokračování.

Timkim
25.09.2023 4 z 5

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Dávám čtyři, jelikož si chci nechat rezervu a nebylo to úplně topové. Co se musí nechat, od prvního dílu se zvedla laťka a Josie je snesitelnější. Co musím kvitovat je, že nyní se příběh přímo nedotýká její rodiny a krátké kapitoly udržují svižné tempo. 90 % knihy je bravurní jízda a bavilo mě to, ale po odhalení kouzlo vyprchalo a zbylo jen plytké vysvětlení. A ten opět otevřený konec? Suma sumárum 90% si zaslouží, ale příští bude muset být na pět hvězd malinko lepší.

Jiparis
25.09.2023 5 z 5

Moc pěkný a napínavý příběh, kde až do konce není jasno, kdo je oběť a kdo pachatel.

INCOGNITOREADER
25.09.2023 5 z 5

KONEČNĚ! Případ, který se netýká Jossie!!! Už jsem snad ani nedoufal. Hurá, sláva! To co jsem začal sérii vytýkat se zde nekoná a je to jedině dobře. Budu doufat, že se toho autorka bude držet i do budoucích dílů. Vyšetřuje se případ zmizení malé holičky přímo před očima rodičů. Jde o únos? Nebo se jen ztratila? Všem je asi jasné o co v podobné knize jde, hlavně pokud se podíváme na klasifikaci knihy zde. Příběh je napínavý a nenechá vás odpočívat nebo se nudit. Rozhodně nemáte šanci přijít na to co se za tím vším skrývá. Za mě velká spokojenost.

gordon13
24.09.2023 4 z 5

Čtivý další díl s policistkou Josie, vyšetřování únosu sedmileté holčičky
je velmi napínavé. Baví mě i soukromý život Josie a jejích blízkých.

janina66
22.09.2023 4 z 5

Konečně kniha, kde se zápletka netýká nejbližších Josie.
Lucy si tedy vytrpěla, no i její máma. Děj knihy velmi zajímavý, i když dost natahovaný. Ale líbila se mi.

vekkr
21.09.2023 4 z 5

Audiokniha.Slušný,napínavý thriller.Vraha nemáte šanci uhodnout,ale zápletka slušná.

Petronela16
21.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Hneď na začiatku musím podotknúť, že som počúvala ako audioknihu , ale vzápätí dodávam, že ako normálnu knihu by som to nedocitala . Toto je pre mňa presne ten typ knihy, že keď mi to bude niekto čítať, tak to zvladnem, inak odkladam, nakoľko nezvladam také rozsiahle čítanie o ničom, keď sa to len naťahuje a naťahuje. Ta matka bola uplne hrozná nesympaticka krava, veď keď mi niekto unesie decko tak vyklopim aj to co neviem a nie ešte všetko zatajujem
Ako vravim, vypočuť sa to dalo, ale hodnotim tak 50:50 .Svoj okruh čitateľov Lisa má, ja však opúšťam tieto vody, mňa nepresvedčila.

kolacky
07.09.2023 5 z 5

Už na čtyřicáté straně mi bylo jasné, po kom pachatel ve skutečnosti jde. To mi nebránilo prožít si ty nervy, než Josie a spol. odhalili všechny souvislosti. Zase hodně dobrý příběh.

Kubajzz
03.09.2023 5 z 5

Tak zase musím dát všechny, za mě super, děkuji a těším se na další díl :-)

harena
29.08.2023 5 z 5

I tento díl je napínavý, nudit se určitě nebudete. Díky krátkým kapitolám se děj posouvá rychle kupředu, sympatické hlavní hrdince Josie musíme od začátku jen fandit, skvěle čtivé, prostě detektivní příběh, jaký čtenáře určitě uspokojí. Navíc krásná obálka.

Becca_books
28.08.2023 4 z 5

Nejnovější kniha, která už přeskakuje 400 stran. Šestý díl s Josie. Tentokrát se hledá sedmiletá Lucy, která zmizela y kolotoče v městském parku. Nemám moc ráda knihy, kde se něco stane dětem, vždy pak musím jít zkontrolovat ty své, zda jim nic není. Nejhorší je, že tak jak je děj popsán, se to vážně může velmi lehce stát.
Velmi brzy mi bylo jasné, že únosce jde jen po jednom z rodičů a je v tom něco osobního. Moc se mi líbila druhá linka, popisující minulost. Josie se svou horkou hlavou, co ví vše nejlépe, protože v místě vyrostla se opět vrhá jako jediná vstříc smrtelnému nebezpečí. Občas mám chuť na ni křičet sakra kam lezeš, máš s sebou 10 ozbrojených členů FBI, vzpamatuj se!

Rosse
22.08.2023 4 z 5

I po tomhle díle hodnotím Matčin hrob jako jeden z nejlepších dílů ze série. Tichý pláč nebyl špatný, ale nepřijde mi, že by se příběh nějak výrazně lišil od běžných detektivek, kde dojde k únosu dítěte.

Co mě ale hodně překvapilo bylo chování Amy, která byla před policií hodně uzavřená a nebyla schopná jim být více nápomocná. Zpočátku to vypadalo, že má snad nějaký výpadek paměti, ale v závěru už si najednou pamatovala vše, což mě přišlo trochu zvláštní.

Nechybí zde ani vývoj Josiineho osobního života, kdy nás autorka mírně šokuje.

Budu se už nesčetněkrát opakovat, ale Lisa Regan je jedna z mých "top" autorek a vždycky se k jejím knihám ráda vracím. :-) Doufám, že na další díl nebudeme muset dlouho čekat!

Kristulda
18.08.2023 5 z 5

Toto bylo fakt super, konečně se děj nemotal jen v okruhu Josie. Dobře vymyšlený děj, mě to teda vůbec nenapadlo. Bylo to napínavé, prostě super.

Petra00
08.08.2023 5 z 5

Lisa Regan je pro mně prostě jistota, která zatím nezklamala. Tento díl byl opět velmi čtivý, bavila mě linka osobního života Josie. Zároveň byl tento díl takový "jednodušší" než ostatní, a to v dobrém slova smyslu. Některé díly už zaváněly překombinovaností, ale tento díl si držel jasnou dějovou linku a nedocházelo k žádným zmatkům. I tak byl ale příběh velmi napínavý a zapletený. Prostě super a doporučuji. Těším se na další díly.

lucky_ideas
08.08.2023 5 z 5

Vše na co jsem byla zvyklá u předešlých autorčiných knih jsem našla i zde - čtivost, tajemnost, napětí, skvělá charakteristika postav a také atmosféra byla vykreslená na jedničku.

Příběh se osobně netýkal Josie nebo samotného týmu, což mi bylo velmi sympatické a ději to tak přidalo na "reálnosti".
Téma únosu dětí mě velice bavilo drželo mě po celou dobu čtení v napětí. Také se mi líbilo, že můžete pozorovat i samotnou psychiku rodičů, jež byla skvěle vykreslená.

Celkově vzato Tichý pláč je čtivý a skvěle promyšlený thriller, který potěší nejen ostřílené mazáky v thrillerové literatuře, ale i ty kteří teprve s tímto žánrem začínají.

mirinda973
07.08.2023 5 z 5

Tak tohle byl asi nejlepší díl ze série.
Prima oddech od Josie a jejích blízkých. Příběh se týká rodičů, kterým se ztratí dcera. Zdánlivě spořádaná a ničím zajímavá rodina, ale skrývá velké tajemství.....

Melodiel27
19.07.2023 5 z 5

Jako vzdy, skvele pocteni. Zapletku jsem ale tentokrat tusila ( i vraha). Skvela serie!

Lenka541
16.07.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Dostala se ke mně náhodou a musím říct, že se mi moc líbila. Ráda si přečtu celou sérii.