Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

NymphMaeve
07.12.2018 4 z 5

Během čtení jsem si neuměla udělat úplně konkrétní názor, zda je to dobré či špatné. Po dočtení už vím - je to skvělé, opravdu velmi propracované. Autorka má daný svět promyšlený do detailů. Ale ten rozsah je neskutečný - přes 600 stran, kdy se polovinu nic neděje, jen popisy a pro mě celkem přebytečné informace. Do konce zbývalo více jak 100 stran a příběh vyřešen, poté opět jen trocha komplikací a okecávání. Kdyby to bylo trochu kratší, určitě by to bylo záživnější. Do dalších dílů se určitě pustím a doufám, že to bude stejně čtivé, jen trochu zkrácené o nezáživné pasáže.

hadris
25.11.2018 5 z 5

Prostě úžasná knížka s překvapivým koncem, jen je mi Emmy lito... Svět podsvetaku, vil a lovců... Proste úžasná...
Už se tesim, az si prectu další díl =)

zinon
05.09.2018 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a jsem spokojená...prostě tato autorka mi umí kápnout do noty. Strašně se těším na pokračování, protože vím, že se mi bude určitě líbit...svět víl + odhalení na konci knihy. Knížka nabízí opět úžasné charaktery postav, sem tam mihnutí oblíbených postav z jiných sérií a velkou spoustu nejrůznějších emocí.

Pavlaj
27.08.2018 5 z 5

Všechny tři série ze světa lovců stínů patří k tomu nejlepšímu v žánru Yoli. Teda aspoň podle mě. Která jsem dospělá. Některé Yoli knihy jsou pro dospělého moc pubertální (všichni kluci mají úzký pas a široká ramena, holky krásné vlasy a hebkou kůži), ale tohle se prostě čte dobře, každá kniha má zajímavý příběh a zápletku. I když i tady mají všichni kluci široká ramena a holky ty nejkrásnější vlasy na světě a všechny lásky jsou na celý život :-).

jerabora
11.08.2018 3 z 5

Je to svět Lovců stínů. Je to Cassandra Clare. Ale podle mě zatím nejslabší, co jsem od ní četla. Rozvleklé, opakující se, poněkud únavné v neustálých popisech (oči, vlasy, moře, denní doba... moc!). A vlastně se i dost opakující model zakázané/odmítané lásky. Nerealistické dialogy, nerealistické reakce postav, nepochopitelné...A pro mě velmi nesypatická hlavní postava - Clary a Tessa byly úžasné, každá jiná, obě skvělé. Emma je protivná namyšlená slepice (když to řeknu hodně otráveně). Budu číst další díly, ale už to není ono, bohužel =(

Lucik100
30.07.2018 5 z 5

Už se mi to začíná trochu motat, ale jinak skvělá knížka.

andrejci
18.07.2018 5 z 5

No prostě super. Ráda jsme se vrátila do světa nefilim. Deka bomba. Konec ještě větší bomba.

Misa25
09.07.2018 4 z 5

Bylo skvělé se vrátit do světa lovců stínů :) jsem zvědavá, zda bude další kniha tak dobře napsaná, jako tato, postavy jsou přijemné, jen hlavní hrdinka někdy moc šílí :D

Anne Leyyd
03.07.2018 5 z 5

Cassandra Clare je PANÍ SPISOVATELKA. Moc a moc jsem si Paní půlnoci užila. A jakkoliv mám ráda Jace, Juliana jsem si zamilovala mnohem víc - sice z něj nepadaly takové perly jako z Jace, ale jeho charakter měl pořádnou hloubku, reálné vystupování a prostě... ACH :-)

MOŽNÝ SPOILER
Co mě ale DOŽRALO, tak konec. Cassandra si opravdu LIBUJE v mučení svých postav - "jsme sourozenci", "zlomím ti srdce, abych tě nezabil" a teď? "Zlomím ti srdce, abych nás zachránila" AAAAGRRR!!! !!! !!!

Příběh + svět skvěle vystavěný. Cassandra svůj vesmír neustále vylepšuje a je to perfektní! Má můj naprostý obdiv. Blackthornova rodina byla bezkonkurenční a hned jsem si je všechny zamilovala. A neskutečně mě potěšilo, že jsme se setkali s TOLIKA starými známými. Povídka na konci byla báječná, Magnus a jeho narážka na vylomeniny předků (:D :D :D).

Vřele doporučuji všem, kteří si tento svět oblíbili, či se s ním hodlají teprve seznámit (ale vám bych doporučovala začít pěkně od začátku - nebudete litovat ;-) )

A co dál? No, moc se těším / děsím pokračování... Je mi už teď jasné, že mi Julian s Emmou zlomí srdce...

Kačkaknihomol
15.06.2018 4 z 5

Vyměnili nám autorku! Takhle nějak jsem si připadala po dočtení knihy, protože Cassandra Clare (nebo osoba, která se za ni vydává) opravdu radikálně změnila svůj styl.

Kniha se odehrává (překvapivě) ve světě Lovcích stínů, pro mě nefungující a neatraktivní místo, mě to prostě připadá jen tak na oko načrtnuté, s obyvateli náhodně vhozenými, z nichž je většina z nich určena jen pro teenagerské publikum (upíři, vlkodlaci, pak víly?). No, přestože tenhle svět si mé srdce asi nikdy nezíská, tahle kniha si mě určitě získala. Svou zápletkou, sympatickými a hezky vykreslenými postavami, tím pádem i z více pohledů, čímž je příběh ještě košatější.

Detektivní zápletka je rozhodně kvalitní. Přestože se jako viník prokáže někdo ze známých, což je v těchto knihách celkem časté, autorka se více zaměřila na postavy, čímž člověk tak trochu zapomene vyšetřovat. Když už se v knize vyšetřuje, je to celkem nic moc, postavy se v tom tak plácají. Do knihy to ale tak nějak patří, a mě se to z blíže nevysvětlitelného důvodu, fakt dost líbilo...

Poslední odstaveček bych chtěla věnovat postavám, jež je opravdu mnoho. Několikero sourozenců, hlavní dvojka, Christina, Mark, víláci, pak Kitova linka... A ještě bych mohla jmenovat. Pozitivní taky shledávám jeden stálý pohled Emmy, který se sice občas mísí s různými poznatky a Juliánovým pohledem. Není v tom proto takový guláš. I autorčiny popisy (a to nejen postav), jsem si užívala.

Avšak trochu mi přijde nadbytečná povídka se staro- novými postavami, je to jeden velký cukrkandl, který má asi nakrmit fanynkovská srdíčka, no mě to ten dojem z celkové knihy zkazilo. Až na tuhle drobnou výtku, se mi kniha líbila, pro svou mírnou táhlost, absolutním protějškem Města z kostí, kde to bylo frr, frr a konec. Určitě si přečtu (až přijde ta pravá chuť na zakázaný vztah parabátai) i další díly.

MaruMarion
01.06.2018 5 z 5

Jako všechny autorčiny knihy, ani tato nezklamala.

InaSeLoki
21.05.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, i přes to že mi to chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla, ale závěr byla pořádná jízda a k tomu povídka Dlouhý rozhovor. Jsem spokojena. Původně jsem se do téhle série vůbec nechtěla pouštět, ale vlastně původně jsem chtěla přečíst jen první tři knihy ze série Nástroje smrti, ale plány se změnily. Lovci stínů se mi za těch několik měsíců dostali pod kůži.

Varování, tato pasáž se nevyhýbá spoilerům.
Opět oceňuji změnu prostředí.
Kniha má detektivní zápletku, jejíž velkou otázkou je, kdo zabil Eminy rodiče? Tahle otázka mě zaujala již v poslední knize Nástrojů smrti.
Kniha se neobešla bez popkulturních odkazů, které mám já tak ráda. Zmínka
o rivalitě Star Wars a Star Treku byla řečena v pěkný moment. (Mimochodem já fandím oběma, ale Star Wars mají mé srdce.) Avengers jsem opravdu nečekala. Jasně, děj se odehrává v roce, kdy měli premiéru a jsme v L.A., ale nečekala jsem to. Proč se o tom rozepisuji? Protože jejich třetí díl měl na konci dubna premiéru a já jsem fanda MCU. Bylo to záludné. Cassandra Clare mi ve svých knihách dává odkazy na věci, které mám tak ráda, až mi to přijde někdy zvláštní.
Během čtení mě velmi zajímalo, co znamená název knihy. Pohádku pro malé lovce stínů bych nečekala. Použití díla Poa také ne.
Kniha mě rozesmála i jednou rozbrečela u vzpomínkové scény, kterou jsem znala, ale nějak jsem se tentokrát neubránila pár slzám. (Teď to vypadá, že u skoro každé knihy brečím. Ne, to nedělám.)
Autorka mě znovu donutila uvěřit někomu, kdo nebyl takový, za jakého jsem ho považovala. Podezření jsem pojala ve chvíli, kdy bylo jasné, že tam mají někoho, kdo vynáší informace. Doufala jsem, že se to nějak vysvětlí, ale byla to pravda. Prý je neškodný, to určitě.
Blackthornovic děti i s Emou jsem si oblíbila již v Městě nebeského ohně. Jsme ráda, že tu je Mark. Oblíbila jsem si i posily z Mexika, ale o nikom z nich zatím nemohu říci, že patří k mým nejoblíbenějším postavám.
Autorka umí dobře pracovat s postavami.
Na začátku jsem okamžitě rozpoznala z popisu svou milovanou dvojici a čekala jsem, kdy zasáhnou do děje. Potěšil mě i výstup mých dalších oblíbených starých známých.

Dlouhý rozhovor:
Nečekala jsem povídku na konci knihy, ale jsem za ní ráda. Bylo krásné se přenést na chvilku za známými tvářemi. Magnus je prostě třída, úplně mě „rozsekal“ svojí průpovídkou o předcích.

Závěrem dodávám, že se moc těším na sérii Poslední hodiny a jdu se vrhnout
na Pána stínů.

Malíček
15.05.2018 5 z 5

Cassandra Clare je pro mě opravdu královna young adult fantasy. Věřím, že série Temné lsti bude světově minimálně tak úspěšná jako Nástroje smrti.
Sice má Paní půlnoci zhruba 600 stran a musím se přiznat, že zhruba prvních 100 stran jsem se moc neorientovala, kdo je kdo a kdo co a proč dělá, příběh byl minimální, autorka se nás spíš snažila dostat do celého světa lovců stínů, ale přesto bych knihu s čistým svědomím doporučila dál. Já osobně jsem si zamilovala celý nápad se světem lovců stínů a upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Na tuhle knihu jsem si ale asi nevybrala ten správný čas, protože jsem víc četla a míň se učila na zkoušky, což může mít fatální následky.
Ihned jsem se vžila do postavy Emmy a záviděla jí celý vztah, který prožívá s Julesem jako jeho parabatai. Během čtení jsem se usmívala i zírala s pusou dokořán. Maličký Tavy mi přirostl k srdci a u scény s cukrem jsem se opravdu bavila.
Pokud jste četli Nástroje smrti, tak neváhejte ani nad touto knižní sérií. A pokud ne... tak asi také neváhejte. Možná budete potřebovat nějaký čas na vstřebání docela dosti postav, ale jakmile se začtete, děj se rozjede a celý tento imaginární svět vás naprosto pohltí.
Za mě 5 hvězdiček bez debat.

Adriana21
05.05.2018 5 z 5

Páni, páni, páni, tak tahle kniha byla naprosto úžasná. Zatím pro mě asi nejlepší série o lovcích stínů a nebo, prostě já nevím, Nástroje smrti jsou top a Pekelné stroje taky, ale tohle byla naprostá pecka. Líbilo se mi, že se tam objevily některé postavy jak z Nástrojů smrti, tak taky z Pekelných strojů, hezky to všechny série provázalo. Emmu s Juliánem jsem si hned od začátku oblíbila, je to naprosto skvělá dvojka, v životě to nemají vůbec jednoduché, ale se vším se perou statečně. A ta zakázaná láska, chjo.

MishelleBlack
21.04.2018 5 z 5

Cassandra Clare opět nezklamala! Kniha byla zábavná, čtivá, zápletka se nepodobala ani jedné z předchozích sérií, čehož jsem se trochu obávala. Na hlavních postavách, které jsme už trošku znaly z Města nebeského ohně, jde vidět jak se vyvíjely a posunuly dopředu. Nové postavy jsou také sympatické. Opět musím ocenit propletení hlavních postav této trilogie s postavami z předchozích sérií a narážky na ně. Taky se mi líbilo nahlédnutí do života postav z Nástrojů smrti, včetně úplně poslední kapitoly.
Blathornovy jsem si neskutečně oblíbila (hlavně Tiba). Nemůžu zapomenou ani na emoce, kterými byla kniha nabitá. Opravdová horská dráha citů a emocí, jinak se to popsat nedá. A Emma a Julián? Ani nevím, co k nim dodat :)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

krausmary
18.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Zábavná, strhující, magická. Svět lovců stínů jsem si zamilovala už u Nástrojů smrti, ale musím přiznat, že série Temné lsti mě dostala víc. Příběh je skvělý od začátku do konce, ani chvilku jsem se nenudila, Emmu i celou rodinu Blackthornových jsem si okamžitě oblíbila a prožívala s nimi každý okamžik. Konec mě vůbec nezklamal, naopak mě navnadil na druhou knihu. A velké plus dávám za to krásné propojení s NS, hrozně mě bavilo přečíst si jak pokračují životy Clary, Jace a ostatních. Tak snad nějaké "nakouknutí" bude i v dalších knihách. :)
PS.: Určitě doporučuji si nejdříve přečíst NS než se pustíte do TL.

simona5843
16.04.2018 4 z 5

Nebolo to zlé ale bohužiaľ ani nič wow z čoho by som padla na zadok.Dokonca som váhala či sa pustiť do ďalšieho dielu ale nakoniec si ho chcem prečítať pretože ten epilóg...dúfam že druhý diel bude super a toto bol len rozbeh na niečo epické....A ešte nemôžem zabudnúť na časti s Magnusom a Alecom,tam som sa škerila ako slniečko na hnoji :D

Simona02
18.03.2018 4 z 5

Nezvyknem vyhľadávať fantasy žáner, no na na druhú stranu som rada, že som dala šancu tejto knižke. Príbeh bol napísaný naozaj pútavo, ľahko a rýchlo sa človek začítal doňho a prežíval dej s postavami. Krásne vykreslený príbeh lásky, odvahy a oddanosti svojmu rodu. Odporúčam!

ufounek173
13.03.2018 5 z 5

Zbožňuji knihy od Judith,nemůžu se dočkat dalšího dílu,je to taková škoda,že netočí podle nich další filmy......

Makaja
09.03.2018 4 z 5

Tak jo, zhltla jsem to jako malinu. A musím říct, že mě to bavilo víc než NS a víc než PS.... Prvních asi sto stran jsem si tedy říkala, tak tohle je trochu nuda, ale pak se to rozjelo a vážně mi to přišlo dobrý. Celkem originální myšlenka, jako jasně opět zakázaná láska, ale když si to člověk odmyslel, tak skoro detektivní příběh. Ovšem, bez znalosti posledního dílu NS si myslím, že člověk musí být poněkud zmaten z toho množství postav a drobných narážek, i když se autorka snaží, aby tomu tak nebylo. Ubírám hvězdu za tu pro mě hodně nepravděpodobnou dokonalou péči dvanáctiletého Juliána o smečku sourozenců, přičemž ještě stíhá utajeně řídit institut ...........