Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

Napůlanděl
30.05.2017 5 z 5

SPOILER!!!

Moc hezký příběh a zápletka němělo to chybu…Postavy se mi moc líbily, měly takové svoje kouzlo…K Markovi se oprvadu hodí někdo jiný a Julian je naprosto nádherný…Konec knihy byl…No, od poslední kapitoly přes Epilog po “Dlouhý rozhovor mezi Clary a Jacem…To byly lahůdky…Zdálo se mi jako kdyby Clary Jace nechtěla, nebo jsem sama, kdo si to myslí….Chci, aby byli spolu!!!!!
Tato kniha (jako všechy knihy Cassandry) ze mě udělala uzlíček zmatených, popletených a zdrcených nervů = prostě trosku...
Cassandra Clare opět nezklamala.
Nutně potřebuju další díly!

kasilka
30.05.2017 5 z 5

Já nemám slov, kniha mě absolutně pohltila a bylo v ní vše, co se dá od C. Clare čekat. Nezklamala a nám nezbývá než čekat, jak to všechno dopadne :)

Nelly
25.05.2017 4 z 5

První půlka kniha mi připadala pomalejší, ale finále, tak poslední třetina knihy už byla jedna velká emoční jízda, která poněkud odsunula do pozadí vlastně celou dějovou linku. Prostě užijete si zde vše - akční děj, pátrání po záhadě, setkání s osobami z minulých sérií a nekonečně hluboké moře lásky, nenávisti, pochopení, odpuštění, tajností, smutku i radosti. Ten citový koktejl byl na knize asi to nejsilnější.

Knoflík28
21.05.2017

Když jsem zjistila, že na obal otiskli čárový kód, kontakty na sociální sítě a hashtagy, myslela jsem, že se pozvracím. Hrůza. Jinak kniha dobrá, však já vím, ale tohle mi pohnulo žlučí.

EliaBooks
21.05.2017 5 z 5

Tak teď opravdu nevím co dál. Jednu chvíli brečím a pak zase skáču štěstím dva metry vysoko. I když u knížky od Cassandry jsem to nejspíš měla očekávat. Už jsem si říkala:,, Konec knížky, už se tady toho moc nestane jen se to nějak dořeší.“ A pak jen COŽE???? Ta chvíle, když se ještě jakž takž držíte a potom to na vás vybalí tak, že si nejste jistí jestli nezešílíte. Asi zhruba takové pocity mě provázeli knihou. Ale vážně co mám teď dělat? Než se dočkám pokračování tak se nejspíš zblázním nejradši bych s ním začala hned.

Ni_kita
19.05.2017 5 z 5

Dobře, takže můžeme se na okamžik pozastavit nad tím, že Cassandra Clare to udělala zase? (Podobně jako se to daří S.J.Mass...)

Donutila mě hystericky se smát, hystericky brečet - občas obojí zároveň - donutila mě začít ji nenávidět a během okamžiku ji zase považovat za anděla, donutila mě zamilovat se - a to hned několikrát - a vzápětí toho litovat.

Jsem naprosto ztracená v novém přběhu, v našem starém světě stínů. A s radostí se v něm ztratím ještě několikrát.

Barča 008
18.05.2017 5 z 5

Hodně jsem Cassandru podcenila - domnívala jsem se, že po těch skvělých sériích už nebude nic, čím by mě překvapila, a ejhle, povedlo se jí to! Opět jsem propadla světu lovců stínů :3

Nikaa1
13.05.2017 5 z 5

Myslím, že každou chvilkou se zhroutím. Tohle byla bomba a já sotva zvládám dýchat.

Cassandra si pro nás připravila pláže, slanou vodu, teplé počasí a úžasnou rodinu Blackthornových. Kterou si okamžitě zamilujete.

Ve Městě nebeského ohně, Cassandra představila Emmu a Juliána jako 12ti leté mladé lovce stínů. Avšak v téhle knize jsou to sedmnáctiletí lovci, kde jsou již parabatáiové. Už na začátku knihy víme, že Emma je odhodlaná zjistit, kdo zavraždil její rodiče.

Do hry přichází nové postavy, *Vynechám svůj oblíbený pár.. Jo doufám, že tyhle dva budou spolu.* které si můžete okamžitě oblíbit nebo je začnete nenávidět.

Kdysi jsem si řekla, že nikdo nedokáže nahradit kluky z rodu Herondaleů. Mýlila jsem se. Julián Blackthorn je nahradil. On je oproti Herondalům nedokonalý - to z něj ale dělá dokonalého a perfektního. Doufám, že lásku mezi Emmou a Juliánem nám Cassandra nezničí. Zlomilo by mi to srdce.

Cassandra Clare se každou knihou zlepšuje a to mám na ni ráda. Stačí snad jediné. Temné lsti vypadají na pořádně úžasnou sérii.

Také děkuji za překlad Evě Maršíkové a Alžbětě Lexové. Doufám, že překlad druhého dílu nebude trvat dlouho, protože se nemohu dočkat.