Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

Neitiri
29.03.2021 4 z 5

Kniha byla skvělá, ostatně jako vždy. Autorka rozhodně umí psát, hezky vykresluje děj i postavy. Zkrátka a dobře to umí a styl psaní se jí hezky vybrušuje. Jediné, co mi vadilo, byly Emminy "vtípky" a podobné řeči "typické" pro teenagery (což se váže i s nespisovným stylem řeči alias slova jako "svýho" místo "svého" a podobně, ale to se dá v přímé řeči odpustit). Na ty už jsem asi starší a sem tam mě to rušilo a chvilku jsem měla pocit, že už jsem možná z podobného typu vyrostla (což mě vyděsilo). Ale zjistila jsem, že ostatní knihy (např. Pekelné stroje) jsou pořád super a problém je čistě v tom, co jsem zmínila, ne v psaní a ději jako takovém, ten mě baví i nadále.
Na světě lovců stínů jsem vyrostla, ale určitě další knihy nečtu jen z čiré nostalgie, i když jsou určené pro young adult kategorii.

nikiss76
15.02.2021 5 z 5

Po sérii Nástrojů smrti je tato série nejvyvedenějším výtvorem z autorčina pera. Emmu i Juliena jsem si zamilovala stejně jako ostatní členy rodiny Blackhornů. Opravdu pěkně propracovaný příběh plný zvratů a shledání. Doufám, že i druhý díl bude nabitý emocemi stejně jako tento.

Terula018
23.01.2021

Protože se nerada loučím s postavami z knih, po této knize jsem sáhla vlastně jen proto, že jsem toužila po pokračování příběhu o Clary a Jacovi. Ale než jsem si stačila všimnout, že tam více nejsou než jsou, zamilovala jsem si příběh neskutečně moc. Emma, Julián i ostatní Blackthornovi sourozenci jsou pro mě srdcová záležitost. A paradoxně v tom, co tu lidem nejvíce vadí, rozsáhlé popisy citů a procházení vnitřním světem postav, jsem se já úplně libě vyžívala. Příběh mě pohltil tak, že jsem nedočkavě sahala po knize oba dny, protože jen tolik mi zabralo jí přečíst.

lucakuca
23.12.2020 3 z 5

Vemte kámen do ruky, hoďte ho po mně! Zažeňte mě ke kraji útesu a zkopněte mě z něj a cestou padavou po mně střílejte ostrýma. Kaju se, drásám si zrak, hrdlo neoblažuji ani vínem či jinou pochutinou. A přiznám se na pokraji smrti, kdy mě zbývá pár chvil, než zhynu, potupnou a postupnou smrtí, vězte "Mně se to zas tak nelíbilo." :( (málo akce, spousta povídání o citech). Toto je první kniha od autorky. Jako bych nečetla ani první díl... Může to být tím?

Nikiny
17.12.2020 5 z 5

Navzdory některým přechozím komentářům jsem nebyla skeptická vůči nové trilogii o Emmě a Juliánovi. Na první pohled skvělé hodnocení a na druhý průměrné hodnocení v komentářích. Jelikož mám styl psaní Cassandry Clare ve velké oblibě, čekala jsem akci, dobrodružství, romantiku i špetku cynismu a humoru. Veškeré mé očekávání se splnilo. Dle mého názoru zde nebyla zbytečná jakákoli část příběhu, ani kousek mě nenudil. Z předchozí série bylo zjevné, o kom kniha bude a částečně i o čem, i autor si musí přece zúrodnit půdů pod nohama, aby na ní něco vypěstoval... Její styl psaní je úžasný a svěží. Doporučuji.

Zanaka
19.11.2020 3 z 5

Asi takhle... Autorka má čtivý styl, to bezpochyby. Ale mě tohle prostě nenadchlo, přijde mi, že něco podobného už jsem četla milionkrát, jen pokaždé od jiného autora. Myslím samozřejmě zápletku. Na mě je to moc předvídatelné, stejně tak vztahy a vlastně i to ostatní. Nebaví mě vztahy, kdy víte, kdo s kým a proč. Na druhou stranu mi nevadí YA, myslím že i to se dá dobře napsat, ovšem tohle bylo spíše šlápnutí vedle. Hodnotím jako průměr, bylo to čtivé a ta obálka je fakt povedená, ale to je tak vše.

Jupijow
12.11.2020 3 z 5

Víte, co byly jediná čmouha na Městu nebeského ohně? Emma a její příběh. Jak se dalo čekat, autorka si tenkrát dělala prostor pro další sérii... Bohužel ta se ani vzdáleně neblíží Pekelným strojům a už vůbec ne Nástrojům smrti. Většina postav je nudná a plochá, místo akce a děje pořád jen někdo vzdychá a mentálně trpí...a nezachrání to ani už nám dobře známé postavy.

FoxieAli
11.10.2020 3 z 5

Upřímně...docela zklamání. Četla jsem Nástroje smrti a Pekelné stroje, které stále patří k mým oblíbeným sériím, ale toto zdaleka nenaplnilo má očekávání. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu scénář jednoho dílu detektivního seriálu. Šli tam, zjistili tohle, šli támhle, zjistili tohleto... Kromě toho se víc jak půlku knihy nic nestalo, žádnej zvrat nebo akce.
Postavy mě taky nijak zvlášť nezaujaly. Půlka z nich tam byla úplně zbytečně, vztahy mezi nimi byly poměrně snadno předvídatelné. A nebyla by to kniha o lovcích stínů bez už klasického "Je mi sedmnáct, ale jsem nejlepší lovec stínů všech dob."
Jinak tato kniha mi opět potvrdila, že Spolek je nejvíc nanic vláda.
Za mě 3* a to jen kvůli druhé polovině a postavám z Nástrojů smrti.

Witness
07.10.2020 4 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se začetl, pak už příběh celkem odsejpal..

kacaaba
06.08.2020 4 z 5

Další série o Lovcích stínů... pro mě asi zatím nejslabší.

luculi
30.07.2020 5 z 5

I po letech je stále co číst. Přestože jde o young adult, našla jsem si své a bavilo mě sledovat staré známé i hromadu nových postav. Jejich postup při hledání pachatele, hledání pravdy z minulosti i zamotané vztahy (jak jinak). Ty byly mnohdy předvídatelné a ke konci už dost zbytečně zamotané, ale i tak to prostě s obsahem pasovalo. Jsem zvědavá na další díly a konečné 'zúčtování'...

Hellrampage
23.07.2020 2 z 5

Túto knihu som si kúpil kvôli vysokému hodnoteniu a kladným recenziám. Až neskoro som si všimol, že je to young adult, takže nič pre mňa, no chcel som zistiť, prečo je táto séria taká dobrá.

Keďže je to pre deti a mládež, celé je to také hlúpučké, hrdinovia sa chovajú natvrdlo a v kuse od začiatku sa riešia vzťahy. Hlavná línia s vyšetrovaním je až na druhej koľaji a fakt by stačilo si prečítať posledných cca 50 strán. Kniha má 600 strán, z toho prvých 400 by som vyškrtal. Zo začiatku ma štvali rozkúskované rozhovory ale bolo to preto, pretože autorka veľa vecí vysvetľovala kvôli predchádzajúcej trilógii, ktorá z tohoto sveta zišla. Preto za každou jednou vetou je polovica strany informácii a dialóg sa nedá čítať. Aj tak je drtivá väčšina rozhovorov o vzťahoch a pocitoch a nič sa nedeje, dej stojí na mieste.

Posledných cca 200 strán mi to už začalo trochu pripomínať Hlídku od Sergeja Lukjaněnka, no potom ma vrátila do reality milostná scénka. Pre mladé dospievajúce dievčatá skvelá kniha, pre ľudí hľadajúcich dobré a normálne fantasy odpad. Ale vedel som, do čoho idem.

Inak vzťah Emmy a Juliána dosť predvídateľný, stačí si prečítať anotáciu a budete vedieť, že sa to bude točiť dokola ako telenovela. A Emma je vraj skúsená lovkyňa patriaca k najlepším lovcom svojej generácie, pritom skoro odpadne pri pohľade na jednu mŕtvolu... Ach jaj...

Lea_41
19.06.2020 5 z 5

Další krásná knížka od Clare. Někdy se mi chtělo brečet a smát zároveň. Na konci jsem jen zírala.. No prostě boží. Jen v některých situacích to nemusela tak protahovat...

zuzana4291
14.06.2020 3 z 5

Od této autorky jsem již několik knih četla a za mě tato kniha byla dost velkým zklamáním. Hodně emocionálně popisná. Děj se díky tomu strašně vlekl. I když má děj své kouzlo, ale působil na mě, že stál v pozadí.

Luigi1
11.06.2020 5 z 5

Do slova a do písmene jsem byl mile potěšen dějem,který mi připomněl,že je to první díl trilogie.Je zajímavé co by se "mohlo"stát s lidstvem jaké pohromy.Doporučuji

Ivka14
07.06.2020 5 z 5

Miluji tenhle svět a zamilovala jsem si i postavy. Děj jako vždy zajímavý a jeho vývoj neočekávaný. Líbilo se mi že tam byli postavy I z předešlé série(Nástroje smrti). Jediné co mi vadil byl konec mezi Emmou a Juliánem a doufám, že ostatní knihy dopadnou tak jak si přeji já. Určitě jsem se do téhle série zamilovala a těším se na další díly.

pazizanka
05.03.2020 4 z 5

Četla jsem od autorky všechny knihy a tato kniha je napsaná opravdu skvěle. Jediné, co mě moc nebavilo byl částečně konec, kde autorka rozepisuje emoční rozložení dvou hlavních postav. Konec mohl být prostě trochu kratší a ne tak natahovaný.

LilyAlex
01.03.2020 5 z 5

Od autorky jsem už před několika lety četla sérii Nástroje smrti, která se stala jednou z mých nejoblíbenějších, takže jsem se nemohla dočkat, až si přečtu další knihu zasazenou do stejného světa. A nebyla jsem zklamaná, příběh je opět napínavý, dobrodružný a plný akce, do všech hlavních i vedlejších postav jsem se okamžitě zamilovala. Postav je sice v knize spousta, ale člověk se v nich neztrácí, protože jsou dobře charakterizované a každá je něčím zajímavá. Objevují se taky některé postavy z Nástrojů smrti, čímž kniha na původní sérii hezky navazuje.

booklovertina
14.02.2020 5 z 5

Do Polnočnej dámy som sa pustila po rokoch odlúčenia od sveta Tieňolovcov a mám pocit, že to bola asi najlepšia kniha z celej série /ságy. Všetky postavy boli svojským spôsobom zaujímavé a dokonca mi na nervy neliezli ani hlavné postavy, hoci Emme to občas ušlo. Teším sa na pokračovanie

EvaSupovic
21.01.2020 5 z 5

Po Clary a Jaceovi jsem myslela, že už nic takového nebude a ejhle, Julian a Emma i všichni Blactornovi mě doslova pohltili....