Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

Malinali
16.01.2020 5 z 5

Děsně čtivé a napínavé, kniha se velmi dobře čte, vše je pochopitelné a děj rychle ubíhá. Objevuje se více postav i z minulosti, ale je to tak skvěle psané, že jsem vůbec neztratila přehled kdo je kdo. Těším se na další dva díly, které mě už v knihovničce čekají.

Calla2002
10.01.2020 5 z 5

Emma je typická prořízlá huba bez pudu sebezáchovy a to já tak nějak naprosto zbožňuju xD celá rodina Blackthornových je naprosto úžasná. Už v Nástrojích smrti bylo jasné, že z Juliana a Emmy bude úžasnej příběh, a rozhodně jsem se nemýlila.

zaandulee
08.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst zejména kvůli tomu, že jsem četla i ostatní knižní série ze světa lovců stínů od Cassandry Clare. Musím říci, že mě nic nezklamalo ba právě naopak. Kniha byla opravdu čtivá, napínavá, dobrodružná a prostě celkově skvělá. Hlavní postavu (Emmu) jsem si ihned zamilovala, její vtipné poznámky plné ironie a sarkasmu knihu naplnily smyslem pro humor a odlehčovaly napjaté části. Jsem velmi spokojená, že se v knize objevily i postavy z ostatních sérií (Nástroje smrti a Pekelné stroje), jelikož mi opravdu chyběly. Přečetla jsem i další díl a moje spokojenost neklesá, jsem velice zvědavá jak bude příběh pokračovat, proto se ihned pustím do posledního dílu.

orangerose
06.01.2020 5 z 5

Božííííí knížka ,i dojala mne - Julián k Emně patří - to jsem zvědavá co autorka napsala 2 díle o nich dvou :)

HoneyMM
04.01.2020 3 z 5

Po přečtení série Nástroje smrti jsem ráda, že je další série a pořád co číst :-) Komu se líbili Nástroje smrti bude se mu líbit i tohle volné pokračování.

Knihomolka7997
01.01.2020 5 z 5

Knížka se mi hrozně líbí. Skvělé je, že se v ní objevují i postavy že série Nástroje smrti. Další skvělá série o lovců stínů od Cassandry Clare.

Lucuschka
27.12.2019 5 z 5

Cassandra a Lovci stínů nezklamali, jako vždy promyšlený a úzasně zpracovaný příběh...

DreamerX9
20.12.2019 4 z 5

Za mě spokojeost. Od autorky jsem četla Nástroje smrti, které mě pohtily. Líbí se mi, že píše pořád stejně a chytlavě i když místy dost ukecaně a možná i zbytečně ale je to její styl. V knize zmiňuje i postavy z minulé série, které to skvěle doplňují a neuškodí dozvědět se co bylo dál. Každopádně kniha jako taková super, četla se rychle i když občas to bylo prokousávání jsem zvědavá na další díl a doporučuji všem, kterým se líbily nástroje smrti

JolankaP
13.11.2019 5 z 5

Dobrá kniha, rychle se četla a má zajímavý příběh. Od spisovatelky jsem již nějaké její knihy četla, takže jsem se rozhodla přečíst i tuhle. Již ze začátku mě knížka zaujala a moji pozornost si udržela až do konce. Za mě 5 hvězdiček.

Petra Ďat
14.10.2019

Dočteno. Po třech měsících, ano přesně tak dlouho mi trvalo knihu přelouskat. Do čtení jsem se musel spíše nutit místo toho abych hltala stránky jak jsem u knih od Cassandry Clare zvyklá.
Už od začátku mi vadilo jak okatý byl vztah mezi Juliánem a Emmou,všimla jsem si toho dřív než sama hrdinka a navíc mi tam chybělo to napětí vždy tak dokonale popsané v prvních dílech nástrojů temnoty mezi Clary a Jacem. Vzpomínám si na propracované popisy pocitů zakázané lásky a fyzické touhy mezi nimi, které byli tak uvěřitelné a hmatatelné že jsem je málem cítila sama, proto mě tahle milenecká linie poněkud zklamala, a to že si Emma na konci vymyslí lži pro Juliana aby ho ochránila, a na pomoc si k tomu vezme Marka mi přišlo opravdu předvídatelné a trošičku trapné. Samotný příběh by mě mnohem víc zaujal kdyby v něm bylo mnohem méně zbytečných sourozenců a mnohem více příběh propojen s básní Annabell lee, báseň je opravdu krásná a mohl z toho vzniknout opravdu krásný příběh, kdyby si s ním autorka více pohrála. Konec mi přišel hrozně odbytý, vycucaný z prstu. Doufam že další dily budou mnohem lepší a těším se že se budou víc motat kolem Annabell. Povídku na konci jsem rovnou vzdala, vratím se k ní až příjde nálada.

msjadepaton
27.07.2019 3 z 5

Nic moc. Pro mě tak 2,5 hvězdy, ale upřímně mě to nepřekvapuje. Cassie má trochu problém s úvody, protože první knihy v sérii pro mě byly nejslabší vždycky (s výjimkou Red Scrolls of Magic, což je pecka, ale taky zatím další nevyšly, tak třeba budou ještě lepší). Taky u mě nemá moc úspěch s hlavními postavami (s výjimkou Tessy). Emmu jsem ještě docela mohla jako vedlejší postavu ve Městě nebeského ohně. Byla možná trochu otravná, ale taky byla ještě dítě, tak jsem to dokázala odpustit. V téhle knize mi ale byla úplně ukradená. Julian na tom byl o malinko lépe. Ve srovnání s Jacem docela ušel, ale to není kdovíjak vysoká laťka.
Jenže v předchozích knihách byly vždycky opravdu dobré vedlejší postavy, kvůli kterým jsem příběh četla s chutí. To se tady nepovedlo a nejspíš to bylo hlavně proto, že tady je těch postav až příliš hned od začátku, takže na žádnou z nich pořádně není čas.
Postavy, které mě docela zaujaly, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Mark je jeden z nich a ten měl náskok z předchozích knih, takže pro něj nebylo těžké zaujmout. Kieran byl taky dobrá postava, i když se tam bohužel moc nevyskytoval. A pak tu je Ty, což je jediný ze sourozenců, který má alespoň nějakou osobnost a já bych si přála, aby ta série byla o něm.
Jenže pak je tu kupa více či méně zapomenutelných postav, které můžete popsat jedním nebo dvěma slovy a víceméně vystihnout veškerou jejich hloubku (nebo spíš její nedostatek): Diana (záhadná učitelka), Arthur (bláznivý strýc), Cristina (kamarádka), Octavius (dítě), Livia (Tyovo dvojče), Dokonalý Diego (to je celá jeho osobnost), Drusilla (fakt nevím, proč tam je; většinou na ní zapomínám)...
Kit má určitý potenciál. Byl tam zatím asi tak ve třech scénách a už je zajímavější než všechny postavy v předchozím odstavci dohromady.
Co se týče ústřední zápletky, ta byla docela dobrá, i když z velké části uzavřená (alespoň ta zajímavá část), takže se na ni nemůžu do budoucna spolehnout. Líbila se mi i politická zápletka a tak trochu doufám, že to bude hlavní téma dalších dílů. Pak tam byl nějaký náznak o Anabel Lee, ale bylo to tak divné a odbyté, že mě to nijak zvlášť nezajímá.
A co se týče té věci s Emmou a Julianem, tak to mě nezajímá už vůbec. I když musím říct, že Julianově geniálnímu plánu "nenechat se chytit" jsem se docela zasmála. Kámo, byli jste spolu asi dvakrát. Jednou vás skoro chytili a podruhý vás někdo viděl a vaše jediný štěstí bylo, že skončil mrtvý. Jenom idiot po tomhle může sebevědomě prohlásit, že se nenechá chytit.
Takže do budoucna doufám ve víc politiky (což zahrnuje i Marka a Kierana), Tye a možná Kita. A pak tak trochu doufám, že na začátku druhého dílu někdo podnikne frontální útok na institut a trochu tam ty davy proseje (tak půlka osazenstva by stačila), aby tam nebylo tak narváno a my se mohli soustředit na ty zajímavé postavy.

Čtenářka602
11.03.2019 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka!!! Jen ten začátek, při něm jsem se lehce nudila... Škoda, že Emma s Juliánem jsou patabátai.. Jen nechápu PROČ mu Em neřekne, co se může stát, když se budou nadále milovat. Zajímalo by mě jak to dopadne s Anabel Lee a jestli si Clary vezme Jacea.; ) Lituji Malcolma, na druhou stranu neměl zabíjet ty lidi... Moc se těším na další díly a VŠEM DOPORUČUJI!!!

EllisBa
07.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst (jako například u předchozích sérií, kde to šlo ihned) a příběh mě tak nepohltil. Ale zhruba v půlce to konečně začalo být zajímavé a velice napínavé. Momentálně začínám číst druhý díl, zatím to vypadá velmi dobře a jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat.

Opět hodnotím knihu velmi kladně.
Knihy od Cassandry Clare patří k těm nejlepším a mým nejoblíbenějším, které jsem kdy v životě četla. Doma mám od autorky skoro všechny série a doplňkové knihy. Naprostá spokojenost.

hurikan123
20.01.2019 5 z 5

velmi povedené dílo, které ladně a logicky přelíná a navazuje na nástroje smrti - pomocí povídky Dlouhý rozhovor.

karolina1733
19.01.2019 5 z 5

Stejně jako každá knížka od Cassandry, i tahle je naprosto dokonalá. Ačkoliv se "pořád" mluví o lovcích stínů, tak je to zase o něčem jiným než Pekelné stroje nebo Nástroje smrti. Jsem hrozná natěšená, jak se všechno vyvrbí, hlavně vztahy mezi hrdiny.
Je sice tlustá, ale je nemožný se od ní odtrhnout. Jsem ráda, že už dlouho mám doma i druhý díl, a tak se můžu rovnou pustit do pokračování.

pavla8658
17.01.2019 5 z 5

Kniha mne vůbec nenadchla. Po předchozích knihách od Cassandry to pro mne bylo těžké zklamání. Třičtvrtě knížky prakticky o ničem.

fa.sci.ko
06.01.2019 5 z 5

Buďme k sobě upřímní Pekelné stroje a úžasného Willa už nic nepřekoná i kdyby se autorka snažila sebevíc. To ovšem neznamená, že jim něco nemůže silně konkurovat, a to se Paní půlnoci rozhodně povedlo.
Velmi jsem si oblíbila tak trochu drzou Emmu, rozkošného Tavvyho, starostlivého Juliána a překvapivě i Dokonalého Diega. Jediná postava, která mi vysloveně vadila byl Kieran. Nevím proč, prostě mi byl nesympatický hned od chvíle, kdy se objevil poprvé.

Petra38
06.01.2019 5 z 5

Jako vzdy jsem spokojena, autorku mam moc rada a tesim se na pokracovani:-)

Peťulka3
26.12.2018 5 z 5

Lovci stínů zase nezklamali. Super! Hned se vrhám na další díl.

Lenka_S
19.12.2018 5 z 5

Volné pokračování Lovců stínů a opět mě naplno vytáhlo do příběhu. Tenhle svět mě tak baví a jsem zvědavá jestli se nakonec najde nějaká způsob jak by Emma a Julián mohli být spolu, nebo jestli nakonec bude s Markem.