Pistolník

Pistolník https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435605/bmid_pistolnik-W5i-435605.png 4 2198 2198

V první knize Pistolník představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí s chlapcem ze Země. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Gunslinger , 1982

dearkiki
15.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha. I když po tom, co jsem začala číst další díl, vím, že je to jen skromný začátek, Pistolník mne bavil. Je to přesně ten typ literatury, který mám ráda. Syrová krajina, poušť, podivní osadníci, tajemný muž v černém,... Moc se toho sice v tomto díle nevyjasní, ale to mi vůbec nevadí. Nějaká vysvětlování by v tuhle chvíli jen kazila atmosféru prvního dílu. Kromě toho, mne kniha náležitě "navnadila" na další díly.

paloma
06.01.2013 2 z 5

Dala jsem pouze dva body, i když si myslím, že by si kniha zasloužila tři. Když opomenu to, že mě kniha nebavila, vadilo mi, že neni dostatečně objasněno kdo je to muž v černém a co je to ta věž a hlavně proč tam pistolník jde. Nemám ráda dohady a nejednoznačně napsané věci. Zase na druhou stranu to byl hlavní důvod proč jsem začala číst druhý díl.

rokofak
05.01.2013 5 z 5

Táhle kniha je něco jiného než jsem do tedka čet,ale musím napsat že mě zaujala a už se těším na druhý díl.

Zdendin
27.12.2012 4 z 5

Tenhle díl je zcela jiný než ostatní díly temné věže, je vidět velký časový odstup mezi ním a dalšími knihami. V příběhu vyvstává spoustu otazníků a je to spíše nástřel k celému putování. Jakýsi styčný bod k celému vyprávění. Nevíte kde je, proč tam je co je temná věž, kdo je muž v černém a téměř nic z toho nebude zodpovězeno. Je třeba sáhnout po dalším dílu. Atmosféra je také jiná, přijde mi jaksi pochmurnější a drsnější. V tomto prvním dílu se mi zdá nejlépe vykreslená drsnost a naturalistická sklíčenost rolandova rozpadajícího se světa.

Jajulle
04.12.2012 3 z 5

Zpočátku jsem se na sérii Temné věže těšila, pak jsem se konečně dostala k prvnímu dílu a s nadšením jsem začala číst, ale... neskutečně mně to zklamalo! Dle komentářů níže jsem čekala něco vyjímečného a úžasného, ale přišlo mi to úplně o ničem, chyběla mi pořádná zápletka a pořád jsem čekala až se to rozjede, ale knihu jsem dočetla a nic. I přesto ale zkusím druhý díl a uvidím, jestli dám Temné věži druhou šanci. Nechápu ten obdiv a chválu plynoucích z ostatní většiny komentářů...

sutek
14.11.2012 5 z 5

Když vezmu nějakou knihu ze série Temné věže, tak beru klíč, který otevírá dveře do rolandova světa. Po přečtení Pistolníka jsem se rozhodl, že se vydám na pouť k temné věži společně s Rolandem.

Ben Nevis
06.11.2012 5 z 5

Mám ráda fantasy, mám ráda Kinga a Pistolník mi sedl. Nebudu komentovat, jak sága pokračuje a co si mohl mistr odpustit a co ne, ale Pistolník zavání Kingovým mládím, je poetický, příslušně temný a tragický.

Alix
20.10.2012 3 z 5

Kniha je opravdu něco jako jeden velký otazník. Pořád jsem uvažovala, kam to směřuje a proč, a nevím to ani po přečtení, což asi tak má být. Tři hlavní postavy, Muž v černém, Pistolník a Jake, vám poskytnou o sobě jen střípky informací, ale na celou skládačku to nestačí. Takže se dám do čtení dalšího dílu a uvidím.

MM_Master
27.09.2012 5 z 5

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách.“

Smolda
13.09.2012 4 z 5

Tato kniha není až tak záživná jak jsem čekal , ale každopádně vás donutí hned sáhnout po dalším dílu. A jak řekl sám King tato sága má to být jeho "Magnum opus". Takže se třesu očekáváním:)

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Ačkoli jsem se celou knihou prokousávala a vpřed mě hnalo pouze skvělé hodnocení a doporučení od přátel, konec mě naprosto uchvátil.
Záplava otázek jako "Je tenhle svět naše budocnost/minulost nebo je to úplně jiný svět?" "Co je to Temná Věž?" "Pro koho je smrt když ne pro tebe, Rolande?" "Sejdeš se ještě s Jakem (třeba v Temné Věži)?" mě donutila jít si hned půjčit další díl..

Komls
15.08.2012 2 z 5

Zacatek celkem zaujal, ale postupne dej upadal do sedi stereotypu. Dle hodnoceni jsem cekal nejake super finale a ono nic...Treba je pokracovani lepsi, ale to uz se bohuzel nedozvim, nechut prevladla nad zvedavosti...

Shimargh
13.08.2012 odpad!

Tak tohle se hodně nepovedlo, neprávem přeceňovaná kniha

Kortexo
02.08.2012 5 z 5

Velkolepý epos.Nejpropracovanější knihy od Stephena Kinga.

hromis666
06.07.2012 4 z 5

Po přečtení bych dal tak 3. vadily mi tam vzpomínky a docela nudné pasáže ale vzhledem že je to nenucený rozjezd výborné série a postupně se to odhaluje, zapadá a rozvíjí tak 4.

doktorking
07.06.2012 4 z 5

nejlepší serie co kdy byla napsaná vrchol kinga

Romčuška
27.05.2012 5 z 5

Musím říct že sem četla prvních dvacet stránek a je to úžasné!! ještě k otmu chyběla ta hudba na harmoničku!!! Prach, poletující tráva, sucho a krákající havran pěkně vylíčeno!!

Sentir
15.05.2012 3 z 5

Nevím, četl sem kladné hodnocení na tuto knihu a asi jsem od ní čekal něco víc nebo mi prostě nesedla. Knihy od Kinga mám rád ale pistolník mě tolik nezaujal. Každopádně několik světlých okamžiků bych našel a proto jsem knihu také dočetl.

Ládja
05.04.2012 5 z 5

Po šesti letech jsem se rozhodl vrátit se k Temné věži. Když jsem celou ságu četl poprvé, Pistolník mi přišel jako nejlepší kniha z všech zbývajících. Teď, po takové době a po takovém množství jiných knih, musím uznat, že to byla pravda. Při pohledu na zbylé knihy ze série je to pro mě určitě ta první a nejlepší. Je to svět sám o sebe, cesta k Temné věži sama o sobě. Mohla by to být klidně i jen tato jediná kniha a bylo by to úžasné. I když je to jen začátek cesty, tak to vždy může být i konec.

SilentWolf
11.03.2012 4 z 5

Ano, je to takový prolog, ale chytlo mě to hned. Roland je přesně ten typ "hrdiny" kterého jsem dlouho hledal. Pistolník má pár skvělých částí - vystřílení Tullu, duel s Cortem a nakonec Jake- pořád jsem čekal ale na ten neuvěřitelný, a těžko představitelný svět kterým tuto sérii popisovali na internetu, který nakonec nepřišel (tuším že přišel až nakonec ve 3 díle s příchodem Blaina). Knihu jsem měl přečtenou za 2 dny, a přišla mi docela natahovaná- jelikož je to ale kniha která mě přivedla ke čtení a vzhledem k tomu že další díly jsou občas ještě natahovanější působí teď jednička jako rychlá jednohubka- což je fajn, prostě takový prolog :)