Tchyně a uzený...

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 731 148

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

medlovice
03.02.2017 5 z 5

Knížka, kterou jsem četla s úsměvem. Ještě že já nemám takového mamánka a takovou semetriku. Velmi výstižný obal a citát před každou kapitolou neodváděl pozornost ale ještě víc ji povzbuzoval. Není známo čí je vina na rozpadu manželství ale dal se předpokládat a otevřený konec si přímo vyžadoval pokračování, kterého už se nedočkáme. Nejlepší od Monyové za mě přečtu si znovu.

Nixa
07.01.2017 3 z 5

Super kniha pokud chcete nějaké oddechové čtení.

Mruskulka
04.01.2017 5 z 5

Knížky od ní zbožňuju. Perfektní relax. U téhle jsem se dokonce zatetelila blahem, jakou mám super tchýni :)

Alaglesia
14.12.2016 3 z 5

Knihy Simony Monyové mě velice baví. Je to oddechové čtení, témata jsou různá a hlavně ze života. Při čtení této knihy jsem byla vděčná, že žádnou tchýni nemusím řešit :-) Očekávala jsem happyend, ale samozřejmě život není samý happyend, tak to skončilo podle reality. Doporučuji. Film jsem neviděla - nemohu porovnat.

padajicidvere
06.11.2016 4 z 5

Kdybych z vlastní zlušenosti neveděla, že se taková věc může stát, myslela bych si, že jde o skvělou fikci. Ale jen fikci. Proto jsem místy nevěděla jestli se mám smát, brečet nebo praštit knihou zlostí o zem. Škoda jen, že se mi kniha nedostala pod ruku o něco dříve..

pomero
22.09.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka na zkrácení dlouhé cesty vlakem.

Tynule
03.09.2016 4 z 5

Maturitní četba. Oddechová, nenáročná

elaine
16.06.2016 4 z 5

Zajimavý příběh, jen ten konec mi tam moc nepasoval...

jana.hud
26.05.2016 3 z 5

Taková oddechová kniha na reálné téma, které bych nerada zažila.

prochajda
22.04.2016 4 z 5

Fakt dost dobré téma.....film skončil myslím trochu jinak, ale v podstatě se s knihou hodně shoduje

decemlineata
23.01.2016

Asi je někde chyba a netvrdím,že v autorce,ale nemohla jsem se prokousat ani přes 10 stran.
Snaha byla,ale asi to není čtení pro mne.

studentice
26.09.2015 4 z 5

Tato knížka mě bavila a chování postav bohužel podle mě uvěřitelné. Určitě nadprůměrná kniha od této autorky.

HDosoudilová
18.09.2015 3 z 5

Chtěla jsem nějakou rychlou oddechovku a tato kniha mé přání naprosto splnila. Bohužel je to i reálný příběh ze života a navíc se příběh dobře četl. I když konec jsem čekala trochu jiný...

cukrovka
11.09.2015 5 z 5

Opět zajímavé čtení. Tragikomický příběh o majetnické lásce matky k synovi a neschopnosti syna vést vlastní život. Monyová opět nezklamala.

Melivie
17.07.2015 5 z 5

Myslela jsem si, že moje tchýně jsou hnusné. Tato kniha předčila mé očekávání :-). Označení ,,hnusné" je v případě této tchýně velmi slaboučký čaj :-). Rozhodně přečtěte a budou se Vám Vaše trápení s tchýní zdát malicherné nebo nedejbože poznáte, že je to ona!. Pak doporučuju utéct nebo poslat na ni psychiatra :-).

Póžislava
08.07.2015 4 z 5

Klasika od Monyové :) některé pasáže jsou vtipné, některé vyloženě ze života a jako oddychovka nakonec proč ne :) filmové zpracování rovněž slušné

Perhonen
29.06.2015 3 z 5

Dějově sice zajímavé, leč stylistické nudné. Škoda, že kniha působí jako by ji Monyová psala v hodně velkém spěchu. Primitivní způsob vyjadřování a předem odhadnutelné situace se hodí akorát tak na odpočinkové čtení u vody nebo na zátop. 3* za nápad

martousek
18.05.2015 4 z 5

Ze zvědavosti jsem si chtěla přečíst některou z knih od Simony Monyové, na internetu přečetla několik hodnocení a vybrala právě Tchýni a uzený...četla se lehce, nic složitého k přemýšlení, možná až krutá realita dnešního světa. Bohužel této autorce věrná nezůstanu, je to pro mě až moc jednoduché čtení.

mishulda
11.03.2015 3 z 5

Tato kniha me vylozene zklamala. Jako by to ani nepsala Simona. Nevim jestli mi nesedlo tema nebo proste jakasi neverohodnost cele situace..?

hannah2000
27.12.2014 3 z 5

Tohle byla moje třetí knížka od Monyové a nevím, co říct. Ty dvě předchozí („Střípky z ložnic“ a „Krotitelka snů“) byly úžasné. Humorné s trochou smutku, vše nadávkované tak, aby si čtenář přišel na své. Tahle knížka byla bohužel úplně jiná. Tragikomická a depresivní. Napsaná byla zase tak, že jste okamžitě příběh prožívali s hlavními postavami, v tom Monyová vyniká. Hlavní postavy jsou zde dvě - jedna, (jiný výraz mě bohužel nenapadá) bláznivá sobecká stará babka a druhá, idealistická mladá žena, která si nechce připustit, že některé věci nebo spíš lidské povahy nejdou změnit. Asi v půlce jsem uvažovala, že knížku zkrátka odložím a nedočtu, že mi to za tu depresi nestojí. No samozřejmě mi to nedalo a nakonec jsem dočetla až do konce. Ale bohužel s tím, že po dočtení jsem podlehla stejné depresi jakou prožívala hlavní postava a trvalo mi chvíli, než jsem ji rozchodila :-(. Rozhodně je to příběh, který může potkat i někoho z nás. Doporučuji číst pouze těm, co od knížky nečekají odreagování od denních starostí. Nižší hodnocení dávám kvůli pocitu, který ve mně knížka vyvolala. Z hlediska podání a schopnosti autorky vtáhnout čtenáře do děje by si zasloužila hvězdiček víc.