Tchyně a uzený...

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 731 148

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

Klára90
11.12.2014 4 z 5

Teda, to byl příběh....od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout Jedna chuděra, dvě intrikánky a zaslepený chlap...Čekala jsem trochu jiný konec, takže jsem byla celkem překvapena, že se to tak utlo...o to více zní příběh přirozeněji a jako ze života.Rozhodně stojí za přečtení. A moc se mi líbily i citáty na začátku každé kapitoly.

amysa
01.12.2014 3 z 5

Další monyovka, další hořkosladký příběh ze života a k smíchu tam nebylo vůbec nic... Tušila jsem o čem příběh je, viděla jsem film, který byl na motivy této knížky natočen a je fakt, že jsem si ho celkem i pamatovala. Při čtení se mi děj velmi dobře vybavil a na papíře a v mých představách vystupovaly úplně stejné osoby jako ve filmu... Možná tam byly nějaké odchylky, tuším, že hlavně v závěru, ale já kovaná romantička stejně tajně doufala v nějaký ten happyend...Tak třeba příště...

Pavlačinka
08.11.2014 4 z 5

Taková pohodová knížka s příběhem ze života. Ještě že já mám (snad) na tchýni štěstí! :-)

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Vtipné, viděla jsem i filmové zpracování. Na to, jaká tchyně byla semetrika, na konci se mi ji i zželelo... Není nad společné bydlení s rodiči jednoho z partnerů, že :-)

Bbrody
14.09.2014 4 z 5

Četla jsem od Monyové i lepší, ale jako taková rychlá oddechovka dobrý. Je vůbec možné, že mi nakonec bylo tchýně i trochu líto??

Šánka
16.08.2014 3 z 5

Ale jo, jako oddechovka - jednotlamka, mamánci musí být strašná odrůda!

matas888
16.02.2014 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Jako odpočinková četba proč ne...

michalka S.
11.01.2014 4 z 5

Viděla jsem z filmovanou verzi, ale stejně sem si ji musela přečíst. Ma skoro tchyni sice není svatá, ale porad lepší než tato !!!!!!

Miila
20.10.2013 4 z 5

Fakt síla. Mám se na co těšit, až budu mít tchýni :-)))

Michaela91
26.09.2013 4 z 5

Tak tato kniha je zatím nejlepší co jsem od paní Monyové četla. Pobavila mě ale i zhrozila co vše dokáže tchýně udělat. Velice dobře napsané příjemně se kniha četla.

Tulenik
28.07.2013 2 z 5

tak jako ostatní knihy této autorky - lehké čtení se zápletkou z běžného života, která se může stát v podstatě komukoli....když bude tak naivní jako hrdinové.

VladkaBU
25.07.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem ani nechtěla číst, neboť jsem příběh viděla zfilmovaný, ale pak jsme se dozvěděla, že knížka končí jinak než film. Hezky se četla, líbila se mi

TerJac
26.06.2013 4 z 5

Lépe než knihu bych doporučila i její filmové zpracování ;-)

Mishka18
14.06.2013 5 z 5

Tato knížka mě celkem zaujala,příběh,který může potkat kohokoliv.Několikrát jsem se u knihy i zasmála. :-)

mariva
03.06.2013 5 z 5

Malá knížečka mi zpříjemnila cestu autobusem. Film jsem viděla, ale i tak jsem si knížku s chutí přečetla. Znovu mi potvrdila, že autorka znala život a dokázala o něm poutavě psát. Škoda, že už další knihy nenapíše.

DariDerek
28.04.2013 5 z 5

Je sranda, jak příběhy píše sám život a potom si něco takového přečtete a řeknete si, sakra, to jsem já nebo sakra, to je kamarádka... Je to perfetkně napsané, procítěné do posledního detailu :))

Katuska001
07.12.2012 5 z 5

Čtivá oddechová knížka, velmi ze života, ukazuje kam až může vést mateřská "láska".

Jajulle
27.11.2012 5 z 5

Čtivá kniha, bohužel až moc ze života. Dávám 4 hvězdičky kvůli tomu jak to skončilo ne zrovna nejlíp.

Arcis2
08.07.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Všem vřele doporučuji.

Blondy29
09.05.2012

Jedna z nejlepších knih od Monyové.