Tchyně a uzený...

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 731 148

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

mourek-veronika
08.09.2018 3 z 5

Do knihy jsem se pustila v rámci Knižní výzvy, ale zároveň jsem byla zvědavá, protože od Simony Monyové jsem zatím nic nečetla. Nečekala jsem, že to bude tak moc reálné a docela mě to vyděsilo. Jednu takovou tchyni a maminčina mazánka mám v blízkém rodinném kruhu, takže na rozdíl od ostatních čtenářů jsem se během čtení ani jednou nezasmála, spíš jsem přemýšlela, jestli víc nesnáším matku nebo jejího synáčka. Litovala jsem Sylvii, která chudák netušila, do čeho se to jediným slůvkem ,,ano" přimotala, a nechápala jsem, jak se k ní její přítel/manžel může takhle chovat. Ale vlastně jsem to chápala až moc dobře, protože něco podobného mám několikrát do roka přímo před sebou.
Knížku můžu určitě doporučit všem, kteří mají rádi rodinná dramata. Já na to moc nejsem, u knížky se radši pobavím, proto jen 3 hvězdy.

Nicol13
12.08.2018 3 z 5

Takové oddychové čtení. Pobavíte se... Někdy z něho ovšem může i lehce mrazit. Obzvlášť ženy, které s tím mají zkušenost.

Jane007
12.08.2018 3 z 5

Knížku jsem četla v rámci Výzvy. Nebýt letmých zmínek, ani bych nevěděla, že se odehrává v Brně. Každopádně přečteno, chvilkama to bylo i vtipné, ale spíš děsivé.

Srni
11.08.2018 4 z 5

Tak tohle byla síla. Tchyně a maminčin mazánek, chvílemi jsem nevěděla kdo se mi protiví víc. Čtivá knížka popisující bohužel realitu v některých domácnostech. Knihu vřele doporučuji na odreagování i když z některých pasáží se mi vařila krev :-D akorát konec jsem pro hlavní hrdinku čekala spíš ve stylu happy end :-(

Zlatinka.Emilly
09.08.2018 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem si přečetla díky Výzvě. Co se týká příběhu samotného, tak místy úsměvný, místy bolestivý pro Sylvii. Čtenář může nahlédnout do zákulisí žárlivě milující matky. Půjde i přes "mrtvoly" jen aby dosáhla svého a že je vychytralá, to potvrdí každý, kdo si knihu přečte. Mě bylo líto Sylvie, která měla plány do budoucna a ty vzaly za své právě díky matčinu zásahu. Nakonec mě bylo líto i Hynkovy mámy. Možná, kdyby byla zasvěcena do vztahu svého syna přinejmenším od té chvíle, co byly zasvěceny i Sylviiny rodiče, nemusela by se cítit jejich vztahem tak ohrožena. Valerie byla proradná a vypočítavá mrcha, které byla její role naservírovaná a ona jen využila příležitosti. Nakonec Hynek, který byl středem všeho a mohl urovnat vztahy všech stran, byl podle mne potrestán ze všech nejvíc. Podveden vlastní matkou i Valérií a opuštěn ženou, kterou před tím tolik miloval …. Co se týká Výzvy, tak nevím jestli je to ta správná kniha pro otázku č. 18: Kniha, jejíž děj se odehrává v Brně. O tom, že snad hlavní postavy žijí v Brně, nastínila kniha opravdu velmi opatrně.

misa8153
09.08.2018 3 z 5

Četla jsem v rámci výzvy. Autorčin styl psaní mi úplně nesedí, zkoušela jsem předtím její knihu Matka v krizi a tu jsem ani nedocetla. Tato kniha má zajimavou zápletku, četla se poměrně dobře, ale knihy teto autorky už vyhledavat nebudu.

prestiggio
07.08.2018 4 z 5

Mám syna, jedináčik. A táto kniha bude pre mňa vzor ako sa nesmiem správať, keď vyrastie a bude chcieť vlastnú rodinu.

Silwinka87
05.08.2018 4 z 5

No jo,Tchýně a uzený..:-)
Příjemná oddychovka..

Jessica007
21.07.2018 4 z 5

Je to už několikátá knížka od autorky, kterou jsem přečetla. Tuto jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Četla se docela dobře, závěr byl zajímavý.

Ishir
21.07.2018 5 z 5

Prostě skvělé.

rode
19.07.2018 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy, ale našla jsem ji u sebe v knihovně. Ani nevím jak se mi tam dostala, ale hodila se mi do čtenářské výzvy, tak proč ji nepřečíst. Těmto knížkám říkám dvouhodinovky, protože jsou přečtené raz dva. Příběh tak trochu ze života, okořeněný trochou fantazie, možná by se to hodilo i do časopisů typu Žena a život, jako příběh na pokračování. Nicméně je to čtivé a člověk se i pobaví nad tím, jak funguje karma.

handulli
18.07.2018 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Po knize jsem šáhla jen kvůli výzvě. Nečekala jsem od ní v podstatě nic, a o to víc jsem byla mile překvapená. Mě to bavilo, takové čtení ze života, ikdyž ... až takovouhle čarodejnici neznám :D

kazecha
13.07.2018 2 z 5

Paní Monyová prostě není šálek mého čaje, ale díky výzvě jsem "po ní šáhla". Takový chlap - notabene doktor - to není k žití ... nicméně věřím, že takové typy lidí včetně manipulátorských tchýní jsou tvrdou realitou dneška. Ještě že ta moje je fajn !!!

Zuziiik
08.07.2018 4 z 5

Mamánky nebrat.....příjemné čtení

rebciatko
25.06.2018 4 z 5

kniha sa rýchlo a sama číta, chválim Simonu za zábavný štýl písania a fakt nezávidím ľuďom, ktorí majú takúto svokru, ako je hrdinka románu... :) zaujímavý nápad pozerať na príbeh z viacerých uhlov pohľadu....
a aké ponaučenie plynie z tejto knihy?? - že žiaden vzťah nedopadne dobre, ak sa doň "montuje" jeden, druhý, tretí alebo štvrtý rodič... :)
neľutujem, že som knihu prečítala a určite siahnem aj po inom diele od tejto autorky... :) rozhodne odporúčam..! ;-)

Sobotikova
06.06.2018 4 z 5

Tchýně a uzený je nejlépe studený...to jediný jsem si z této knihy zapamatovala :)

Kristy78
28.04.2018 3 z 5

Usměvné čtení o tchýně a jejím mamankovi ;) Jako realitu si to snad ani představit neumím ;) Doufám, že tato zkušenost pro mě zůstane jen na papíře :))

mia.com
05.04.2018 4 z 5

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a opět nelituji svého rozhodnutí. Celou dobu se mi teda kvůli babce otvírala kudla v kapse a je hrozné, že takoví lidi existují i v reálu. Nicméně konec byl fajným zadostiučiněním :D

mig20
04.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá, ale celkový dojem mám spíše negativní. Konec se mi moc nelíbil a hlavní postavy disponovaly vlastnostmi, které v běžném životě nemám ráda, takže mě tak trochu po celou dobu čtení iritovaly. Nicméně i přesto jsem nemohla knihu odložit a přečetla jsem ji jedním dechem.

Lejdus
30.03.2018 3 z 5

Očekávala jsem od posledních stránek mnohem víc. Konec nebyl dle mých představ, což mi dává spíše negativní pocit z knížky. Čtení mne ale hodně bavilo, děj byl zajímavý, vtipné situace, někdy jsem netušila, co právě nastane. Jak píší ostatní, docela mě zaráží, že mezi námi žijí i tací lidé, co mohou fyzicky/psychicky ubližovat jiným lidem a dokonce ničit něčí životní lásky. I když nebyla kniha příliš pozitivní, přelouskala jsem ji jedním dechem.