Tajomný neznámy

Tajomný neznámy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393843/bmid_tajomny-neznamy-pRq-393843.jpg 4 356 67

Doktorka Garrett Gibsonová, jediná lekárka v Anglicku, je odvážna a sebestačná žena. Prirovnávajú ju k mužovi, prečo by si teda v živote nedopriala ako muž? Ibaže romániky ju nikdy nelákali. Do jej života však náhodou vstúpi bývalý detektív Scotland Yardu Ethan Ransom. Galantný záhadný bitkár údajne nectí nijaké pravidlá, jeho práca je zahalená rúškom tajomstva. Ich vzájomná príťažlivosť sa však utajiť nedá, a keď prekročí hranice, nemožno sa jej už ubrániť. Ethanovi nie je pochuti spoločnosť na úrovni a obáva sa aj o bezpečnosť Garrett, no napokon neodolá. Napriek odhodlania, že s ňou preruší všetky kontakty, sa krásna doktorka nečakane stane súčasťou jeho najnebezpečnejšieho poverenia. Ethana odhalia a Garrett musí použiť všetky schopnosti a odvahu na jeho záchranu. Spolu čelia zákernému vládnemu sprisahaniu. Ethan bez zaváhania prekonáva všetky nástrahy z lásky k najneobyčajnejšej žene, akú kedy poznal.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Hello Stranger , 2018

Nibiru
30.06.2020 5 z 5

Série Ravenelovi je úžasná. I po přečtení čtvrtého dílu jsem nadmíru spokojená a moje romantická duše na tuto knihu dlouho nezapomene. Autorčiny knihy se mi líbí nejen proto, že vypráví poutavé příběhy, které mají hloubku a jiskru, ale její hrdinové nejsou tuctoví, a hlavně ženské postavy jsou veskrze inteligentní, nekonvenční a používají vlastní mozek, a toho si cením. Tato kniha se navíc inspirovala skutečnými událostmi tehdejšího Londýna a skutečnou postavou ženy -lékařky, první v historii Anglie. Oba hlavní protagonisté, Ethan i Garrett měli těžký osud a museli se s ním poprat, než dosáhli vytouženého cíle. Ethan má charisma a všechno, co má správný přitažlivý muž mít, a je mňam, prostě k sežrání. Líbí se mi vykreslení jeho charakteru a takového milence by si určitě přála každá žena:-)) Garrett statečně bojuje s konzervativními názory té doby, jako např. že usilovné přemýšlení způsobuje ženě "měknutí" mozku:-)), apod. Poctivou prací a svým lékařským umem si však postupně získává respekt a uznání i v nejvyšších kruzích. Moc se mi líbil její "majetnický" vztah, který dává najevo vůči Ethanovi, když je kvůli zranění upoután v horečkách na lůžku: "Ten je můj a jenom můj", říká si v duchu s rukou,položenou na jeho hrudi.
Příběh má detektivní zápletku, je napínavý, příjemně erotický a hodně romantický. Nakonec se ukáže, že Ethan má s bratry Ravenelovými společného mnohem více, než jen spolupráci v rámci svého pátrání po politických spiklencích.

lucie.dc
12.06.2020 5 z 5

Pěkná oddychovka. Garrett, ač je svým způsobem skvělá a vychází ze skutečné postavy, v předchozích dílech mi nepřišla nijak zajímavá, mé sympatie si však získala, bavilo mě to, soucítila jsem s ní, a to se mi často nestává. Chyběla mi tam Pandora, naštěstí tam byl West, který v prvním dílu zpočátku zrovna nezářil , ale jeho vtip byl osvěžující. :-)

lusitta05
03.05.2020 4 z 5

Skvelá oddychovka. Garrett aj Ethan boli fajn.

Irenka8
18.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha.

Han-nah
18.01.2020 5 z 5

I když jsem nečetla sérii, děj knihy mě pohltil. Nic zde nechybí, nebezpečí, spiknutí, politika, nájemné vraždy, boj o moc, se prolínají s životem lepší společnosti, čestnost,zodpovědnost , ale i vzájemná přitažlivost a láska s erotickým nábojem Ethana a Garrett. Autorka na Garrett, která je první lékařkou konce 19.stol. v Anglii popisuje, jak to měly emancipované ženy v této době velice těžké. Do děje se jí podařilo nenásilně dostat, hlavněi to, co tato práce pro ženu znamenala, kolik urážek a povýšenosti zažila. Líbí se mi Garrettino popisování různých částí Ethanova těla, doktorka se v ní nezapře, ale i sociální pomoc, domácí lékařství, popis lékařských nástrojů , které se v této době používaly a vybavení její ordinace. Následně záchran života - transfuze krve a boj o život své lásky z pozice lékařky a milenky.
Vše se nenásilně prolíná.

moudivlacek
03.01.2020 5 z 5

Wou! Romantické, napínavé, poučné z oboru medicíny té doby. Ale hlavně příběh o velké lásce, odvaze, spravedlnosti, cti a dobrého šílenství. Garrett je neobyčejná žena a ještě víc skvělá lékařka, Ethan je sice agent tajné služby, ale rozhodně ví, kdy nehodlá překročit mez cti a morálky, byť ví, že je ohrožen jeho život.
Skvělé, určitě se k této knize a celé sérii někdy vrátím.
Pro odreagování a čtení vtipných scének - doporučuji.

biki
30.12.2019 5 z 5

Každopádně zatím nejzajímavější díl ze série. Garrett se sice může zdát až přehnaně emancipovaná, jenže si myslím, že v té době v tomto pro ženu výjimečném povolání by to prostě jinak nešlo. Dnes si asi nedovedeme dostatečně představit, jak obrovské úsilí musely tyto průkopnice vynaložit, aby dosáhly stejných výsledků jako muži. A přesto Garrett nic neztratila ze své ženskosti a dokázala si po setkání s tím správným mužem přiznat i romantické myšlenky a touhy. Ethan, který přes své ochranitelské sklony zpočátku působil tak trochu jako outsider, se v průběhu děje projevil jako chlap na svém místě. Napínavý děj, okamžiky mezi životem a smrtí … to vše pozvedlo obyčejnou romanťárnu na vyšší úroveň.
V knize mě upoutala ještě informace o tehdejší Temži - pověstnou londýnskou mlhu či spíše smog dobře známe z mnoha jiných děl, ale že Temže ve viktoriánském Londýně byla spíše toxická stoka bez známek života, o tom jsem dosud neměla tušení.
A ještě jedna poznámka: v doslovu se autorka zmiňuje o objeviteli krevních skupin doktoru Landsteinerovi, ale zcela opomíjí přínos českého lékaře dr. Janského, který objevil i čtvrtou krevní skupinu a jako první krevní skupiny správně klasifikoval, tato jeho klasifikace se používá dodnes.

kacenka6144
18.12.2019 5 z 5

Tohle je za mě zatím nejlepší díl celé série. Je nejakčnější, pořád se něco děje. Hlavní hrdinka není žádná naivní husička, a ani se nezmítá mezi touho dál vykonávat své povolání lékařky a láskou k muži. Má všechno srovnané a jde si jasně za svým cílem - chci být lékařkou s chlapem. Nechybí samozřejmě láska a všechno spěje k dobrému konci - zlo je zničeno, ať žije dobro. Navíc se mi na celé téhle sérii líbí, že se dějem pořád nenásilně proplétají všechny předešlé postavy. A jsem hrozně ráda, že autorka objevila slovo "sardonický". Možná si dám v posledním díle tu práci a za každé jeho použití udělám čárku. Jsem sama zvědavá, k jakému číslu dojdu. :-)

prcek19
27.11.2019 4 z 5

Po delší době se ke mně dostalo toto pokračování série Ravenelovi a i tohle mě bavilo..i když nejsem moc fanynka románů z dřívější doby, tak tato série mě baví

liletka_a
25.11.2019 5 z 5

Zatím nejlepší kniha z celé série! Úplně jsem ztrácela pojem o čase, při jejich počátečním sbližování. Už dlouho jsem se tak krásně nezačetla.. Vtip, akce, bojové scény, erotické scény, boj o život - doslova, prolínajícími lékařskými případy. Musím přiznat, že mám chuť si jít do nějakého temného kouta zapískat na píšťalku! ;)

mariva
11.11.2019 4 z 5

To, co obvykle bývá jen příjemné odpočinkové čtení, je tentokrát obohaceno o inspiraci skutečnou historickou postavou, popisované tehdejší lékařské metody i trochu poučí z historie lékařství a pro ženy navíc i malá lekce ze sebeobrany.

ariel platto
10.11.2019 5 z 5

Taky jste při čtení knihy, když ji učil ty chmaty, cítili toho chlapa za zády a měli z toho husí kůži?

JanaSustr
25.10.2019 5 z 5

Hezké čtení. Napínavý díl.

keiko33
15.08.2019 5 z 5

Tento pribeh bol odlisny od ostatnych. Hlavnou hrdinkou bola mlada emancipovana zena, co v tych casoch bolo neobvykle. Pacilo sa mi ako sa autorka inspirovala skutocne existujucou lekarkou a pekne opisala, ako na tom bola vtedy medicina.

malazluta
13.08.2019 3 z 5

Moje očekávání u této knihy bohužel bylo větší. V příběhu mi chybělo "něco", co mě nutí knížku doslova zhltnout, takže jsem ji přečetla jenom ze setrvačnosti. Navíc mi začínají vadit všechny ty emancipované hrdinky... Ale navzdory tomu je Lisa Kleypas skvělá autorka a moc ráda se vrhnu na její další knihu.Tato mi bohužel akorát nesedla.

munka
22.07.2019 4 z 5

Od tohto dielu som čakala viacej. Bolo tam aj romantiky, aj napätia, ale niečo mi tam chýbalo, takže tentokrát len ****. Už sa teším na Westa.

Maruš.D
08.04.2019 5 z 5

Tak tento díl bych z celé série označila za nejpovedenější. Nechyběla akce, napínání, láska, uvědomění, erotika a především vědomosti. To jak nás autorka poučila o lékařských pokrocích a policejních machinací bylo nejen zajímavé ale i poutavé. Já se od knihy nemohla odtrhnout. Námět na skutečnou doktorku v tehdejší době byl opravdu brilantní. Ženy to neměly vůbec lehké a já jsem pyšná za všechny, které se alespoň trochu prosadily a vydobily nám ostatním rovnoprávnost.

marta9094
24.03.2019 5 z 5

Nádherná kniha

cukrovka
23.02.2019 5 z 5

Tento díl byl trochu akčnější oproti minulým dílům. Hlavní hrdinové opět velmi sympatičtí - úžasná Garrett, která se dokázala prosadit v do té doby mužské profesi a tajemný, mužný Ethan. Autorka umí krásně nakombinovat romantiku a napětí.

havrmoni
21.02.2019 5 z 5

Kromě prvního dílu, kde mi nesedla hrdinka, je tato série naprosto úžasná. Spojením Ravenelů s rodinou Sebastiana a Evie mi udělala autorka velkou radost. Opět rodina, která si pomáhá. Postavy jsou sympatické, je to vtipné, hlavně West, na něj se těším. Tím se ještě více obě rodiny spojí. Tenhle díl byl v akčnějším duchu, jako Bow Street. Prostě paráda.