Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1459 405

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Olcab264
16.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem,super oddechovka

Elisebbah
04.04.2022 3 z 5

Oproti prvni knize ze serie tato nebyla tolik ctiva, pribeh byl pomerne predvidatelny a chvilemi az nudny. Napinavych chvil bylo pramalo a ja se tesila, az pribeh skonci, abych mohla sahnout po jine knize.

Nicmene davam velke plus za skvele vykreslovani prostor.

Satyrka
31.03.2022 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor mě pohltilo tak, že jsem nemohla přestat číst. Pořád se něco dělo, v knize nebyla ani jedna nudná pasáž. Hodně lidí si stěžuje, že kniha není moc strašidelná, ale já jsem hrozný strašpytel, takže mi stačí knihy jako je tato nebo Duch domu Ashburnů, aspoň to není jen "bububu", ale má to příběh. Duch domu Ashburnů byl za mě určitě strašidelnější, Tajemství sídla Craven Manor šlo trochu víc do fantasy, ale to mi vůbec nevadilo.
Je hodně vidět, že autorka miluje kočky, což s ní mám společné, takže za to dávám další plusový bod.
MINI SPOILER:
Četla jsem zatím první dva díly této série, co zatím můžu říct je to, že se mi líbí, že duchové nejsou ukazováni jako špatní, naopak.
Brana jsem nepodezřívala, i přesto, co se o něm Daniel dozvěděl od Kylea a paní Kirshnerové, byl mi sympatický.

Shrnuto podtrženo - já jsem zvědavá na další díly a určitě si je hodlám pořídit!

HanulkaK.
29.03.2022 4 z 5

Přečteno za dva dny, výborná oddychovka.

kulakvata
26.03.2022 3 z 5

Slušný příběh. Není tolik strašidelná jako Duch domu Ashburnů.

orangerose
26.03.2022 5 z 5

Pěkně akční a strašidelné, knížka mně bavila, už se chystám na 3 díl této série strašidelných domů :)

GYROTOURBILLON
22.03.2022 5 z 5

Ano, i autorčina druhá kniha mi vyloženě sedla.
Tím, že čtu různé žánry ( nepohrdám biografiemi ani cestopisy ) ,
asi byl čas i na tento druh knih. Čili hurá do trojky.

EvcaM
19.03.2022 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem. Napínavý příběh s prvky tajemna mě naprosto ohromil - hlavně rychlý začátek bez zdlouhavého úvodu do děje. Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla, a rozhodně není poslední.

Michelle.Bee76
18.03.2022 3 z 5

Podlehla jsem Darcy Coates a hltám jednu knihu za druhou. Tajemství sídla Craven Manor měla pěkný rozjezd. Obdivuji jak umí spisovatelka vykreslit atmosféru, máte pocit, že tam jste, že to vidíte, cítíte.. Bohužel hlavní hrdina knihy Daniel mě postupem času velmi iritoval svojí snahou pořád všechny zachraňovat. Poslední kapitoly knihy mi přišly příliš spádovité s touhou dostat se k rychlému ukončení hlavního děje a trochu mi pokazily pocit z celé knihy.

moudivlacek
16.03.2022 4 z 5

Bububu!! Chcete se tak trošku bát? Sáhněte po této knížce, kdo má rád "duchařinu", tak tady dostane své. Daniel se stane novým zahradníkem tajemného sídla Craven Manor, nikdy se nesetkal se zaměstnavatelem, obklopuje ho ponurost a zanedbanost sídla, plno havranů a starý vyhublý kocour, ale vše, co potřebuje k práci, záhy má. Jenže chudák Daniel se nemůže rozhodnout, zda tu zůstat či bleskem prchnout.
A když ještě uvěří historce, která se o sídle povídá, a která se liší rapidně od toho, co si později vyslechl od zaměstnavatele, rozhodne se zasáhnout a vše změnit, otázkou je, jestli je historka pravdivá, nebo jestli to spíš ještě nezhorší. A když do toho všeho zmatku přijde zmetek Danielův bratranec, vše se mění a záleží na tom, komu a čemu uvěří Daniel a kdo si opravdu zaslouží pomoci.
Kniha dle mého nemá žádná "hluchá" místa a děj má spád od začátku do konce.

st18321
13.03.2022 5 z 5

Moje druhé setkání s touto autorkou a znovu trefa do černého. Příběh mě bavil ještě o něco více než v případě Domu Ashburnů. Velmi jsem si oblíbil hlavní postavu Davida, který je sympaťák od začátku do konce. Určitě si ještě něco ze série strašidelných domů přečtu.

Lenyaa
09.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tato kniha se mi líbila víc než Přízraky domu Carrowů, ale i přes to musím dát jen 3*... Nevím proč, ale čekala jsem úplně jiný konec, ale jak to tak vypadá, tak autorka má zkrátka ráda happy-endy.
Příběh nebyl špatný a postupně gradoval, jen ten konec, jak jsem už psala, mě zkrátka zklamal - všechno dobře dopadlo, všichni přežili, zlo bylo poraženo a hlavní hrdina "zdědil" velké panské sídlo a jmění se kterým si ho může krásně opravit....
Začínám se bát, že všechny její knihy dopadnou stejně.... Předvídatelně... To by mě opravdu zklamalo.

Shaxx
07.03.2022 2 z 5

S označením královna hororu bych teda zas tak nespěchala. Po tvorbě Coates sáhnu, když mám chuť na nějakou oddechovku, která se dobře čte a to její knihy splňují. Pár jejich strašidelných domů mám už za sebou a tenhle se klasicky řadí mezi průměr. Příběh má v sobě pár logických děr jak plátek ementálu, ale s přivřením očí se nad tím dá mávnout rukou. Nadpřirozeno bylo trochu překombinované a mě docela mrzelo, že tady nebylo přítomné klišé gradující hrůzy, naopak - duchařská entita si tu nakráčí na scénu docela rychle a nějak s sebou zapomene vzít ten strašidelný prvek. Závěrečné vyústění bylo takové roztomilé.

VMJoze
04.03.2022 4 z 5

Příjemný nenáročný příběh velkého klaďase Daniela, který mi byl sympatický a moc se mi líbilo pohrávat si s myšlenkou, že bych i já klidně takovej job rád třeba přes léto dělal. Relaxoval po večerech v tý chajdě, zatápěl v tom krbu a četl u něho knížky... no ten zbytek bych už samozřejmě zažít nechtěl:) velké plus bych dal velkému grandfinále na konci. Ale jo, celkem fajn.

martineknatasa
12.02.2022 4 z 5

Kniha se čte hezky, jdu na další díl.

Ketrin.TR
01.02.2022 4 z 5

Darcy Coates prostě sází na jistotu, protože strašidelné domy vždycky baví. V tomhle případě se nejedná moc o žádný mega horor kdy máte problém strachy jít ve dvě hodiny ráno přes chodbu na záchod, ale i tak vás děj vtáhne a baví až do samotného konce. Tentokrát se spíš jedná o milý, pohádkový příběh, žádné velké tajemno a hrůzy, i tak jsem si to ale užila, ostatně jako všechny její knížky.

Jessybelle
29.01.2022 4 z 5

Knize nelze upřít, že je čtivá. Daniel mi byl hned sympatický, ale připadal mi i dost naivní, že si nic nezjistil o místě, kde pracuje... No, do hororu bych to asi úplně nehrnula, na to zas až tak strašidelné nebylo... Ale bavilo mě to.

zylla
23.01.2022 3 z 5

Hezká temnější pohádka. Strašidelnost pro dospělé nula, možná někde pod stanem pro děti:-)

martunka
02.01.2022 5 z 5

Jsem naprosto nadšená. Tuhle knihu jsem četla s velkou chutí a určitě si chci přečíst další knihu od této autorky.

knihomolkajanca
21.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Jelikož Duch domu Ashburnů byla příjemná hororová oddechovka, netrvalo to slouho a v rámci SČ jsem se vrhla na druhý díl. Tentokrát už jsem trochu věděla, co od Darcy čekat a těšila jsem se, co vymyslela tentokrát.

Hlavním hrdinou je Daniel, který se nachází v zoufalé životní situaci. Žije v miniaturním pokojíčku u svého známého a nutně potřebuje sehnat práci, která ho uživí. Když dostane podivnou pracovní nabídku starat se o sídlo Craven Manor, chvíli váhá. Zoufalé časy ale volají po zoufalých činech, a tak se nakonec rozhodne ji přijmout.

Daniel mi hned od začátku neskutečně padl do oka. Když píšu recenzi, mám už přečteny téměř všechny díly ze série, a i nyní je Daniel stále mou nejoblíbenější postavou. Je to prostě dobrák od kosti, který se snaží konat to správné, přestože mu neustále osud hází klacky pod nohy. Právě v tom jsem viděla sílu jeho charakteru, protože i přes ty všechny nesnáze se stále snažil jednat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a jeho povaha se promítla i do přístupu ke všem těm nadpřirozeným jevům, co se okolo něj děly.

Oproti Danielovi tady pak máme Kyla, k němuž jsem cítila opravdu silné antipatie. Byl totiž přesně ten typ člověka, který nemohu vystát – sobecký, chamtivý a neustále využíval lidi okolo sebe, aby z toho měl prospěch. Přestože jsem z něj ale měla rudo před očima, dobře díky němu celý příběh fungoval.

Od Tajemství sídla Craven Manor ale rozhodně nečekejte čistokrevný horor. Darcy zde velmi silně zabrouzdala do vod fantasy, což mně osobně vyhovovalo. Pokud ale očekáváte něco klasičtějšího, budete nejspíš trochu zklamaní. Na rozdíl od předchozího dílu má tento mnohem rychlejší rozjezd a gradaci. Závěr je poměrně velkolepý (nebo alespoň v mých představách byl), ale celý tento příběh mi skvěle sedl.

*SPOILER* Samotný závěr byl pro mě jako pohlazení na duši. Darcy má zjevně sklony své knihy ukončovat dobře, což mi v této sérii naprosto vyhovuje a Danielovi jsem dobrý konec z celého srdce přála. A scéna s laserem? Prostě výborná! :D

Hodnocení: 85%