Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1466 408

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

JerryDexter
02.10.2022 3 z 5

(SPOILER) V prvé řadě bych rád zdůraznil, že Darcy Coates píše velice čtivě. Což je ale asi jediné plus druhého románu ze série strašidelných domů. Objektivně vzato byl příběh neuvěřitelná kravina. Musím přiznat, že v první půlce to bylo fakt strašidelné a koukal z toho solidní horor. Jenže ve chvíli, kdy se dozvíme, kdo je onou tajemnou bytosti obcházející v noci zahradní domek, a kdo je majitelem domu, a v neposlední řadě kdo "straší" ve věži, veškeré napětí jde do kopru. A co se týče ztraceného městečka, ve kterém dvě stě let hnijí ostatky jeho obyvatel, aniž by to někomu připadalo divné... WTF???
A konec to zabil úplně. Nicméně autorka mě baví a dám ji ještě šanci s dalším dílem.

Leník95
27.09.2022 3 z 5

Už jsem pár knih od autorky četla a tuhle knihu dávám do škatulky těch méně povedených. Rozhodně napsala lepší knihy v sérii, ale úplná hrůza to nebyla. Kdyby mě zaměstnával nemrtvý a u dveří mi stál duch, tak bych utekla a na nic nečekala. Závěr a celková časová linka za mě spíše pokulhávala. Z knihy jsem rozhodně nebyla nadšená tak jako z knih Duch domu Asburnů, nebo Strašení v Rookwardu.

kacenka0239
20.09.2022 5 z 5

Čtu tady komentáře, že je kniha nejslabší z celé série, ale mě se teda naopak líbila hodně. Uznávám ale, že jak byl našláplý začátek, tak konec trochu pokulhával a místy se zbytečně vlekl a kecával.
Mě se ale hrozně líbila postava Brana. Ale třeba honička s příšerou po zahradě už mi přišla dost mimo.

LivN
04.09.2022 4 z 5

Kniha mi přišla jako fantasy pro mládež do duchařiny měla hodně daleko. Ale i tak jsem si ji užila. Konec se už vlekl a bylo tam zbytečně omáčky kolem. Kdyby to tam nebylo a spisovatelka udělala stručný závěr bylo by to o moc lepší.

Timkim
31.08.2022 3 z 5

Jedinou hrůzu a děs jsem zažíval při přednesu Tomáše Lísala. To byl vážně horror.
Jinak je knize. Začátek byl dost povedený a říkal jsem si, že to bude stát za to, jenže postupem času to měklo, měklo, až z toho zbylo jen bláto. Čekal jsem že duch po něm skočí, že mu ukousne hlavu, nebo aspoň ruku, ale oni na sebe jen ťukali... bože. Pak už to byla předělaná spatlanina Popelky, Krásky a zvířete a nakonec krotitelé duchu. Tři hvězdy dávám za nápad a první polovinu knihy. Zbytek je jen s odpuštěním děsná blbost.

marti7729
29.08.2022 5 z 5

Ctu tady, ze tato kniha je udajne jako jedna z nejslabsich, ale za me muzu rict, ze je skvela. Darcy Coates ma dar psat poutave, ctive knizky, ktere mate chut prelousknout za jednu noc. Jsou napinave. Ja osobne bych konec rada videla trochu jinak, urcite by ji linie s nakazou slusela, ale i tak to byla skvela a napinava kniha. Libil se mi pribeh Daniela. Za me urcite bude mit cestne misto v knihovne.

Andělla
24.08.2022 3 z 5

Knížka mě neoslovila tolik jako další knihy ze série o strašidelných domech od autorky. Přesto jsem ji přečetla za necelé dva dny, strašidelné to bylo, ale někde v půlce pro mě napětí vyprchalo a byla jsem jen zvědavá co se tedy vlastně v minulosti stalo a jak to celé dopadne.

kaka
18.08.2022 3 z 5

Kniha celkem čtivá, ale pro mě z celé série bohužel nejslabší....

Pavlina1987
14.08.2022 2 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Už mi to chvilkami přišlo jako sci-fi, zvětšující se příšery se zuby mi přišly už přitažené za vlasy. Hlavní postava mi přišla jako mužská kopie prvního dílu ze série. Pokorný kluk, který je rád za pracovní nabídku, jelikož se potýká s chudobou a je vůbec rád, že má kam složit hlavu.
Každopádně i tak se mi kniha velice dobře četla, nebyla nudná a byla i napínavá. Určitě si přečtu celou sérii.

BlueTer
08.08.2022 5 z 5

Mě se kniha zatím líbila ze všech strašidelných domu nejvíce. Líbil se mi příběh, postavy a to, že to bylo něco jiného. Nesetkáváme se jenom s duchy ale i s nákazou a jinými nadpřirozenými bytostmi,a to byla příjemná změna. Zápletky byly zajímavé a ten konec byl jen třešnička na dortu.

mirek93
07.08.2022 3 z 5

Kniha je dobře a čtivě napsána. Jsem příjemně překvapený, jakou zápletku autorka vymyslela pro druhy díl, protože jsem nečekal nic jiného než bylo v prvním díle. Během děje se stane několik zajímavých a překvapivých zvratů, ale strašidelně kniha moc nepůsobí.
Knihu bych doporučil a určitě si přečtu další díl.

sarkafarka1900
30.07.2022 2 z 5

Oddechovka na dovolenou, na které jsem knihu také za dva dny přečetl. Celkem zajímavý začátek s "dobrou atmosférou", ale jak je zmíněno i v jiných komentářích, nečekaně brzy napětí opadne odtajněním některých skutečností. Sice se to pak ještě trochu "rozjede", ale není to už ono. To, že je někde staletí opuštěný dům, čtenářova fantazie v pohodě vezme, ale že je za křovím po staletí bez interakce s okolím celé opuštěné město i s kostrami, to radši bez komentáře. Ale že jsem knihu četl na pohodové dovolené, tak 2,5 hvězdičky :-).

marky2558
27.07.2022 3 z 5

Pořád si stojím za tím, že si při Darcy Coates skvěle odpočinu a že mě její knihy o strašidelných domech baví. Tahle bohužel byla jedna z těch slabších. Přitom zezačátku měla velký potenciál. Do půlky knihy jsem byla napjatá ale pak záhada vyšla napovrch a už mě to až tak nebralo. Kyla bych nejradši sama nakopala.

IreneP
13.07.2022 3 z 5

Knížky Darcy Coates čtu jako oddychovku, neočekávám vysokou uměleckou hodnotu, spíš jen další více nebo méně strašidelný příběh ve strašidelném domě. A jak knížek přibývá, jsem vždycky zvědavá, s čím novým přijde. A toto bylo neotřelé, zajímavé, takže jsem se nenudila a bavila jsem se tak, jak jsem očekávala.

zdendula31
11.07.2022 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.Perfektní strašidelná oddechovka.

LintuShelly
07.07.2022 3 z 5

Děj je psaný čtivě. Hlavní postava mne občas štve ve své naivitě a uvěření "každému žvástu". V každé knize je vždy postava, která čtenáři nepadne - zde je to Kyle. Vždy se do příběhu napasuje, když to člověk nejméně čeká. V příběhu je duchovno, ale jako vždy je to v určitých částech "přitažené za vlasy". Neoznačila bych knihu za horor, ale spíše živější thriller pro puberťáky. Neomrzí, dá se zhltnout, ale ne každému sedne. U autorky mne baví její fantazie, co se týče vymýšlení historie rodiny a popisu.

Emma27
04.07.2022 5 z 5

Druhá kniha - líbil se mi příbeh,kyle mě taky neuveřitelne štval.Jako horor bych to nebrala,spíše lehky thriller.

Šárka88
19.06.2022 4 z 5

První stránky této knížky mě okamžitě vtáhly do děje a Kyle mi lezl neskutečně na nervy :D , ale Danielova naivita snad ještě mnohem víc. Napínavý děj od samého začátku. Dům Craven Manor mi připomínal dům ve filmu Střihoruký Edward a zbytek, jak Daniel popisoval nákazu, jako videohru The Last of Us a představa toho všeho dohromady byla pro mě snazší . Knížku bych přirovnala spíše k fantasy pro náctileté, než horor pro dospělé. A za mě lepší díl byl tenhle, oproti Přízrakům v rodině Carrowů . Konec klasický happyend, malá oddechovka, která stojí za víkendové přečtení.

drakamena
01.06.2022 2 z 5

Celkem zajímavá zápletka zabitá neomluvitelnou hloupostí hlavního hrdiny. Od autorky mám ještě jednu knihu, ale jestli je tohle její MO - postrkovat zápletku kupředu pitomostí hlavních hrdinů - pak její díla skutečně nebudou nic pro mě. Hrdina, kterým mám chuť každých pár stránek zatřást, aby se přestal chovat jako totální ňouma, ve mně sympatie skutečně nevzbuzuje.

Olous1
23.05.2022 5 z 5

Přiznám se, že mě překvapilo malé hodnocení knihy. Já jsem si to opět užila, opět mráz po zádech. Perfektní počteníčko, já tuto sérii mám ráda a začíná se mi čím dál víc líbit duchovno. Za mě 100%.