Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2683 2683

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Alienn
07.04.2020 5 z 5

Tak toto byl opravdu hodně dobrý psychologický thriller. Žádná slabá místa, vše do sebe v ten správný čas zapadá, napínavé až do konce. Doslova jsem ho zhltla a vřele doporučuji.

mysak518
04.04.2020 4 z 5

Velmi zajímavá knížka pěkně se četla

Ennie
02.04.2020 2 z 5

Mám to tak s většinou bestsellerů, že se mi zdají jako podprůměr...s tímhle to není jinak. Jak už bylo vzpomenuto, má to nádech 50 odstínů šedi. Dům a pravidla vypadají jako super téma, chtěla bych takový dům aspoň navštívit. Minimálně jedna hlavní postava mi byla značně nesympatická (představuje přesně to, co na lidech nemám ráda a nechápu). I když vlastně nemůžu říct, že bych si nějakou postavu oblíbila. A žádnou větší akci od knihy nečekejte (krom té postelové).

kvetržůt
01.04.2020 3 z 5

Celkem se mi líbilo střídání tehdy a teď, což knize sedělo. Mezi thrillery bych knihu nezařadila, spíš mi to dost připomínalo 50 odstínů. Z konce knihy jsem byla zklamaná. Takový béčkový konec jako z knihovničky pod lampou;)

Coucouha
31.03.2020 4 z 5

Čtení mě OPRAVDU bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Konec jsem fakt nečekala a ani nevím, jestli mě zklamal nebo ne. Prostě nesplnil má očekávání. Kniha mě fakt bavila a už teď vím, že od tohoto autora si chci přečíst i jeho další 2 knihy :)

Lucie_1986
30.03.2020 5 z 5

Kniha se vazne cetla jednim dechem. Domaci prace sly stranou, dokud jsem knihu nedocetla :-D Pro me konec prekvapivy, ale kdo cte knihy tohoto zanru casto, vraha jiste odhalit dokaze. Za me tedy kniha super, jen si myslim, ze prace policie byla dosti nedostatecna pri hledani vraha.

Majkl12
25.03.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ALE....Tak trochu 50 odstínů s temným podtextem. Myslím, že potenciál knihy nebyl zcela využitý mezi vším tím...víte čím :-)))
Moc se mi ale líbilo přepínání postav a vykreslené prostředí supermoderního domu, kde tomu všemu rozhodně nevelíte vy. Klidně bych si takové bydlení vyzkoušel na vlastní kůži.

Autorovi dám ale asi ještě šanci :-)

enymey
19.03.2020 4 z 5

Nechci prozrazovat děj, takže jen krátce a obecně. Je to takový mix mezi thrillerem a románem pro ženy. Ženské romány nemám zrovna v oblibě, takže mi trochu vadil sex na každé desáté straně, ale říkám si, že to k žánru asi patří. Zápletka výborná, napínavá až do konce. Pokud máte ženské čtení rádi, tak bych vám to doporučila. Já se ale, i když se mi to četlo pěkně, už ke knize nevrátím.

Dominika_a
17.03.2020 5 z 5

První kniha od tohoto autora, a já jsem nadšená! Skvěle napsáno , příběh byl velmi napínavý a napjatá jsem byla do poslední chvíle! Za mě geniální! :)

Peyka
10.03.2020 4 z 5

Neříká se nadarmo, že si nemáte začínat s lidmi, se kterými pracujete, bydlíte, se svými přáteli či dokonce se svým domácím. V drtivé většině případů to neskončí dobře. Autor vytvořil precizně promyšlený příběh s hlavní postavou nejtemnějšího rázu - masivním chladným domem ovládaným nejmodernější technikou, kde když nedodržíte pravidla, končíte. Už od začátku jsem si říkala, že nikdo normální se do toho nemůže nastěhovat. V příběhu najdeme dvě naprosto zmanipulované hloupé nanynky a jednoho alfa samce. Žádná rozumná ženská by do toho nešla. Jenže jak kniha plyne, dozvídáte se, že nikdo v knize není rozumný! Ani ten barák.

Jazykově je kniha povedená, děj svižným střídáním kapitol odsýpá, střídání postav je přehledné, neztrácíte se v ději, autor používá neformální jazyk. Zajímavá je také forma. U jedné postavy jsou použity uvozovky v přímé řeči, u druhé ne. Naznačení minulost vs. přítomnost, vnitřní myšlenky vs. verbální komunikace?! Kdo ví :) nicméně, pro mě zůstává pár nezodpovězených otázek, ale to je kouzlo knihy a otázka čtenářovi fantazie.

Za mě rozhodně neobvyklý psychothriller s prvky detektivky a postavami vyšinutými všemi směry. Dávejte bacha, koho si stěhujete do baráku ;)

maličkán
06.03.2020 5 z 5

Knihu jsem hltala od první stránky, velice čtivé, líbilo se mi i skákání tehdy a dnes. Krátké kapitolky, které vás nutí číst dál a dál, protože jsou useklé v tom nejnapínavějším.

Teri_P
06.03.2020 5 z 5

Z Té přede mnou jsem nadšená. U málo knih mi sedí všechny aspekty, které dle mého potřebuje mít dobrý příběh, tenhle je splnil.
Napínavý thriller, kde téměř nikdo není úplně psychicky v pořádku a asi proto mě taky všechny postavy svým způsobem bavily a fascinovaly.
Zároveň ovšem (tohle bude možná jenom můj pocit), není jejich vyšinutost vtírává a přehnaně vykreslená, takže toho na Vás nebude příliš ani když půjde do tuhého.
Nemám co dodat, skvělá práce.

zluvicka
05.03.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, chvílemi jsem se ztrácela, ve které době zrovna jsem. Knížka se celkem dobře četla,ale není to můj šálek kávy.

Krchnaida
03.03.2020 4 z 5

Zajímavá, líbila se mi

Efesus
27.02.2020 3 z 5

Kniha byla zajímavě napsána. To dodávalo knize říz. To je za mě plus. Příběh nebyl špatný má pomalejší rozjezd. Konec celkem překvapil, ale nenadchnul. Knížka se čte celkem dobře, ale čekal jsem víc. Za mě průměr, nebyl to úplně můj styl, ale věřím, že někomu se může opravdu líbit. Záleží na vkusu.

andrea7191
24.02.2020 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale jakmile jsem chytla nit, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Styl psaní je trochu odlišný od toho, na co jsem zvyklá, ale vůbec to není na škodu. Misím se tedy přiznat, že ani jedna z postav mi nebyla plně sympatická, naopak, ale právě proto mě to tolik bavilo. Napětí od začátku až do konce.

mirka71
23.02.2020 5 z 5

Nemám ráda knížky, kde jsou mi všechny postavy nesympatické, tahle nebyla vyjímkou. Nějak nevím, kdo je divnější...a nejdivnější je ten dům...
Nějak mi není jasné, jak může někdo obětovat v podstatě celé své ,,já" a nechat si diktovat stovku pravidel jen proto, aby bydlel v hypermoderním neútulném domě, kde se nemůže ani jako doma cítit.Přesto jsem knížku doposlechla, ale nejsem si jistá, jestli mě oslovila natolik, abych se k ní někdy vůbec vrátila.Přesto mě nemrzí, že jsem do toho šla.

iveta6676
19.02.2020 5 z 5

Ze začátku mne kniha moc nebavil,ale časem čtení jsem se přistihla,tě se od knížky nemůžu odtrhnout,abych dočetla jak to všechno dopadne.A světě víc se,nebyla jsem zklamaná, konec mne překvapil.Bylo vidět,jak snadné je manipulace žen s muži, tak aby to muži nepoznali na první pohled .

Ver1982
14.02.2020 1 z 5

U knihy jsem se docela trápila a musela se nutit do čtení. Nakonec jsem jí dočetla, ale za mě teda od začátku do konce nic moc.

Kočička911
11.02.2020 4 z 5

Libilo se mi to.
Styl psaní, krátké kapitoly, střídání 2 podobných osudů 2 žen.
Přečetla jsem skoro jedním dechem.