Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2688 2688

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Kočička911
11.02.2020 4 z 5

Libilo se mi to.
Styl psaní, krátké kapitoly, střídání 2 podobných osudů 2 žen.
Přečetla jsem skoro jedním dechem.

Jessica007
10.02.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá. Nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavý nápad s domem.

p.pavlina
09.02.2020 5 z 5

Kniha byla fascinující. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl napínavý a poutavý. Skvělý nápad a skvělé provedení příběhu.

simona6335
09.02.2020 5 z 5

Tahle knížka me nadchla. Z počátku nic moc, ale pak? Nemohla jsem se odtrhnout. Život se sociopatem, který hledá porad tu samou ženu a vždycky ji zabije nebo to je vlastně vsechno jinak ?

marieke
01.02.2020 3 z 5

Nějak mě v poslední době přestávají ty současné bestsellerové thrillery bavit. Nápad s domem dobrý, ale čekala jsem, že to bude děsivější, nesympatické postavy, opakování v kapitolách (ale to chápu, že to zrovna bylo účelem). Jinak se to ale četlo dobře a rychle.

swixl
01.02.2020 5 z 5

Knihu jsem v počátku chtěla odložit. Rušila mě nepřítomnost citací v příběhu Emmy, ale jsem ráda, že jsem to překonala a knihu neodložila. Nakonec jsem ji dočetla během týdne, což se mi již dlouho při mé vytíženosti nestalo. Kniha je psaná jednoduchým, čtivým a poutavým stylem. A závěr jsem tedy nečekala. Vyrazil mi doslova dech.

Anyzz
27.01.2020 5 z 5

Tak tohle se vážně povedlo! Knížku jsem zhltla během tří dnů, což je u mě vzhledem k vytíženosti poslední dobou doslova oříšek. USA Today o knize napsali: "Na Folgate Street se zrodilo dokonale děsivé a fascinující místo. Prolínají se tu příběhy dvou žen, když nejprve Emma a poté i Jane začínají pochybovat, že by mohly mít tak nepravděpodobné štěstí, a to vše se děje v mistrovsky zvládnuté struktuře. Nutí vás to číst pořád dál." Nemohu jinak, než s nimi souhlasit. Navíc se mi náramně zamlouvaly krátké kapitoly střídající pohled Emmy a pohled Jane.

Pianistka
25.01.2020 5 z 5

Knihu jsem doslova zhltla. Líbila se mi myšlenka, autorův styl i to, jak čtenáře udržuje v napětí. Souhlasím s níže napsanými komentáři, že rozuzlení bylo převratné, ale samotný závěr, onen dozvuk knihy, nedotažený a fádní .

pavlucha
19.01.2020

Velmi napínavé čtení.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

Styl, jakým je kniha psaná se mi velmi líbil. Příběh se mi líbil od první stránky a i když závěr byl takový na můj vkus odfláknutý, tak mě i tak překvapil. Hezké

LucaR8
15.01.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

BarboraZ
10.01.2020 4 z 5

Velmi čtivý thriller, přečetla jsem ho za 2dny. Líbil se mi detailní popis chytrého domu v Londýně a minimalistický styl jeho majitele. Také střídání vyprávění z pohledu Emmy a Jane a opakování stejných vzorců chování bylo zajímavé. Rozuzlení knihy mě docela zklamalo, přesto knihu doporučuju.

Domisek1
09.01.2020 5 z 5

Knížku jsem hltala jak maliny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Skvěle napsaná,napínavá,čtivá.

Scheril89
09.01.2020 3 z 5

Zajímavé a napínavé, dva příběhy žen a hodně domněnek. knížka se četla dobře.

Aneta13
06.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila a chtěla jsem hned vědět jak dopadne. Popravdě jsem čekala mnohem brutálnější spád příběhů.
Emma mě tedy na konci opravdu štvala a vadila mi.

Laduš94
03.01.2020 3 z 5

Mám trochu rozporuplné pocity. Plus za krátké kapitoly a dvě vypravěčky, plot twist a celkové napětí na jedničku (vždycky jsem ráda, když se opravdu snažím na všechno přijít a i tak se mi to nepodaří). Jen ten úplný konec s dítětem byl dost brak a trochu mi to zkazilo celkový dojem z celé knížky. 3,5*

kackahracka
03.01.2020 3 z 5

Styl vedení příběhu mi přišel dokonalý. Vše z pohledu dvou žen, stejné místo, jiný časový úsek. Kapitoly byly krátké, děj tak rychle ubíhal a já nadšeně přeskakovala z vyprávění od jedné, ke druhé. Námět výborný. Jenže, i přes to všechno to drhne. Postavy se chovají nelogicky, tajemný pan majitel až příliš připomíná bohatého, všehoschopného a oslnivého hrdinu z 50 odstínů. A velká obliba v mrtvých dětech a utýraných zvířatech nemohla být ani v případě tohoto bestselleru opominuta. Opravdu jsou popisy těchto scén zapotřebí? Poslední kapitola týkající se Downa mi přišla jak z nejlevnějšího braku. Přitom jinak takový perfektní zážitek. Ani nevím, jestli knížku doporučit, ach jo.

knihomolka27
30.12.2019 4 z 5

Za mě určitě super. Od půlky to začalo být strašně napínavé a nemohla jsem se odtrhnout. Opravdu velké plus dávám za čtivost. Kdyby existovalo pokračování s Astrid, tak bych si ho určitě přečetla. Úplně vidím jak by se to dalo zfilmovat. Pár chyb se tam našlo, ale celkově to knížce neublížilo.....třeba ten konec byl takový rozporuplný...ale jinak spokojenost

moriero
22.12.2019 2 z 5

SPOLER. SPOILER. SPOILER. Kniha je nesmírně čtivá, zhlt jsem ji za 2 dny. Celou dobu byla tak za 4 hvězdy. Na přebalu mě navnadila recenze autorky temných krimi thrillerů Lisy Gardner, která byla paf z konce a finálního zvratu. Jako že cože? Naopak tuctové finále poslalo celou knihu do kopru. A hraničilo až s odpadem. Příběh měl našlápnuto na pět hvězd, kdyby se vydal pouze dvěma směry: kdyby byl Architekt posedlý rituálnímu oběťmi pro blaho domu... anebo kdyby Emmu zavraždil samotný chytrý dům. Ale toto? Proč? Proč? Pro mě zklamání roku.

Opatov
18.12.2019 4 z 5

Audiokniha. Postava Emmy a Jane je načtena různými hlasy, což při částem střídání postav a časových rovin usnadňuje orientaci v ději.
Z hlediska architektury bydlení určitě zajímavé téma, ale asi bych v takovém neosobním a elektronický řízeném domě nechtěla bydlet, protože pokud dojde v počítačovém systému k chybě, stává se dům nebezpečný. Ale asi jednou v budoucnu budu tohle bydlení úplně normální. Postavy v knize jsou vesměs nějakým způsobem divné, zvrácené nebo zoufalé. Ale jako celek se mi docela líbilo. Až na ten úplný konec, asi by se mi líbil trochu optimističtější výsledek pro Jane. Konec prostě zkazil můj dojem z knihy. Ale námět opravdu dobrý a střídání postav a časových rovin perfektní.