Ta přede mnou

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2689 2689

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Janaves
15.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, promyšlený děj,konec mě překvapil.Jo, tohle je můj šálek kávy.

Lelaqu
15.12.2019 5 z 5

Ta přede mnou se mi moc líbila. Námět a podání velmi zajímavé. Ze začátku mi problémy dělal styl psaní neboli spíš přímá řeč. Z pohledu Jane, byla označena uvozovkami jako to bývá ve většině knih, ale z pohledu Emmy nebyla označena nijak. Bylo to jen o zvyku, po dvaceti stránkách nepocítíte rozdíl, ale ze začátku to docela odrazuje od čtení. Co se postav týče, Jane mi byla sympatická, s jejími názory a rozhodnutími jsem ve většině souhlasila, dokázala jsem se do ní velmi rychle vcítit. Emma byla trochu opak, od začátku mi na ní něco nesedělo, byla mi tak trochu proti srsti, ale během čtení se to ztratilo, protože její příběh byl zajímavý. Časem se mi v knize vše osvětlilo, proč mi Emma byla svým způsobem nesympatická a musím říct že autor si s tím poradil levou zadní. J.P.Delaney, na to že to je chlap, dokázal ženské postavy vykreslit velmi reálně, zapracoval i na detailech. Konec knihy byl překvapivý, měl zajímavý zvrat a upřímně jsem to nečekala. Knihu doporučuji, vrhám se na čtení Věř mi od stejného autora

lafy1355
12.12.2019 5 z 5

Super kniha! Člověk si myslí, jak to má prokoukli, že ví, co, kdo, jak a proč. Ale opak je pravdou. Byla jsem překvapená tím, jak to skončilo!

kudrdlinka
07.12.2019 4 z 5

Knížka nakonec nebyla až tak špatná, jak se mi v půlce zdálo. Slibně se to rozjelo, pak mi to začalo připomínat "odstíny šedi", ale ke konci zase začalo vzrůstat napětí a moje zvědavost. Konec a hlavně pachatel byl pro mě překvapivý. Jako psychothriller to určitě není špatný, i když trochu zvláštní, až šílený.
Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou dvěmi ženami, a to mi možná pomohlo neplést si příběhy Emmy a Jane, které si byly podobné.

Lavender756
28.11.2019 2 z 5

Ježíš marja! Číst, celkem s chutí, prvních cca 100 stran, abych se pak opět dostala k povrchnímu priběhu o přitažlivém zbohatlíkovi, který je kapitola sama pro sebe, a od toho se odvozující zajetá témata: sex, sex..., drahé dary, chytré řeči, večeře, místa a pod., sex, sex....a totální změna chování hrdinek pod vlivem tohoto perfekcionisty, tak padám do mdlob! Od té chvíle už mě absolutně nezajímalo,jak to bude dál, protože kniha padla na své dno!

ElaMi
26.11.2019 4 z 5

Kniha sa mi páčila, hlavne to ako bola písaná, že sa striedali pohlady jednej ženy a druhej, bavila od začiatku až po koniec

maryska09
23.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Napínavá od začátku do konce, bez hluchých míst. Doporučuji

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Dobrá knížka, líbila se mi..

martina7276
21.11.2019 4 z 5

Bylo to prima cteni, nemohla jsem se odtrhnout. Mam moc rada udrzovani napeti preskakovanim k jinym postavam. Za me moc povedene.

Nunynka
18.11.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla a zápletka se mi taky líbila. Jen to prolínání času mě občas mátlo a vadilo mi nepoužívání uvozovek u přímé řeči. Nevěděla jsem, jestli ten dotyčný si to,co řekne, myslí,nebo to vysloví.

VIPmag
17.11.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, přečetla jsem s chutí od začátku do konce. Ten mě sice maličko zklamal ale stále hodnotím vysoko a knihu bych doporučila k přečtení.

evik_svistik
15.11.2019 4 z 5

Netypické a originální pojetí, tleskám, kniha se četla moc dobře, jen Emma mě štvala tak strašně moc, že nemůžu dát 5*. A to se mi vlastně moc nestává, aby mě nějaká postava vytáčela, svým způsobem je to vlastně kvalitně napsané, když to ve čtenáři rozbouří emoce...

HYPNOS88
13.11.2019 4 z 5

Po prvních kapitolách mi to přišlo trochu jako 50 odstínů. Čekal jsem větší propojení s inteligentním domem a nějaké zápletky týkající se právě toho. Ale to už by bylo kapku na hraně jinaho žánru. Tak či tak se to lehce a svižně četlo a konec rozhodně překvapil.

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Líbilo se mi, že v knize není příliš postav a tak se seznamujeme podrobněji s jejich příběhy, především jde o dvě hlavní postavy Emmu a Jane. Děj utíká hrozně rychle, kapitolky jsou krátké a tak chcete číst dál a dál. Jediné co bych vytkla je to, že mi nepřišlo, že je kniha thrillerem, ale spíše jen psychologická. Konec jsem vůbec nepředvídala a hlavně se mi líbilo, že téma bylo originální a nechyběl nejeden psychopat.
Můžu jenom doporučit!

michelle47
12.11.2019

Výborný psychothriller, za sebe doporučuji :-)

Andynka
07.11.2019 4 z 5

Super thriller, ale když už jich máte pár načtených, tak vás až tolik nepřekvapí.
Každopádně si rozhodně udrží vaší pozornost. A vy čtete napnutí, jestli je váš odhad správný, nebo ne. :) Za mě super jednodušší počtení.

georginaa
01.11.2019 5 z 5

Mě se tento psychologický thriller líbil. Zvláštní popis dříve a nyní, ale krásně se to propojovalo, že to nebylo chaotické, ani to nemělo narušující příběh. Byt byl velice zvláštní, docela vymakaný, akorát by mě štvalo, že bych tam nemohla mít knihy :-) Ale asi bych nevydýchala tak despotický chlapy....jo každý život je zvláštní něčím, co ten druhý nepochopí. Zkoumání myšlení každého jedince a při stejných otázkách rozdílné názory, to je hlavní podnět tohoto příběhu. Knihu doporučuji.

Zlatinka.Emilly
28.10.2019 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila a musím říct, že mně dost zklamala. Možná začátek navodil případný dobrý námět na sepsání zajímavého thrilleru, ale … NE. Protože jsem poslouchala jako audio a přitom si dělala svoje práce, moc jsem neuvažovala nad tím, že čtení dvěma ženami má svůj smysl. Mě to zpočátku splývalo dohromady a nechápala jsem to. Ale i tak to bylo dost zvláštní. Ten divný dům a divný stavitel.. Jsme zvědavá na další knihu od Delaneye-Věř mi.

misa1110
22.10.2019 2 z 5

Popravdě jsem byla celkem zklamaná, začátek byl zajímavý. Nicméně konec se dost vlekl, asi jsem zhýčkaná co se thrillerů týče a čekala jsem, že závěrečné scény budou o dost napínavější.

HanaNov
21.10.2019 5 z 5

Jako... Šla jsem do toho a vůbec jsem si podle anotace nedokázala představit, o čem to asi tak bude... A překvapení!!
Tahle knížka je totiž úplně jiná, netuctová, řekla bych. Moc se mi líbilo spojení s dotazníkovými otázkami a především pak paralelní vyprávění dvou hlavních hrdinek, čímž jsou vlastně dva příběhy krásně propojené. Je zajímavé sledovat stejné scény, ale rozdílné reakce a odlišné směřování postav, jejich myšlení a vztahů. Srovnání s 50 odstíny šedi nedokážu posoudit, nečetla jsem. Z mého pohledu toto není kniha primárně o sexu, takže nemám problém, to, co tam bylo popsáno, je dnes už v každé druhé knížce, takže bych to asi vůbec neřešila.

Autorův styl je svěží, moc dobře se čte a pro mě skoro každá kapitolka přinesla nějaké překvapení. Ale hlavně poslední třetina knihy mě dostala do kolen!! V okamžiku, kdy se vše postupně rozplete a odhalí se motivy a činy, příčiny a důsledky, tak až teprve pak čtenář konečně pochopí, o čem kniha doopravdy je.

Ta přede mnou je kniha o LŽI a jejích důsledcích a já mohu jen doporučit.