Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2681 822

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

barack
04.07.2020 3 z 5

Podivná kniha... Není špatná, velmi dobře se čte. Ale příběhem je vysoce nepravděpodobná. A co mi na příběhu vadilo úplně nejvíc? Tolik narušených lidí na jednom místě nenaleznete ani v psychiatrické léčebně. Ale tady se všichni vystřídají v jednom malém domě. Zvláštní.

Sasenka09
04.07.2020 5 z 5

Super kniha!

Mickey103
03.07.2020 5 z 5

Kniha plná zvratů. Myslela jsem, že jsem je uhodla, ale kdepak . Kousek části bych vynechala, ale jinak bezva čtení. Zátah za jeden den.

Linqva
02.07.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od začátku.
"Přečteno jedním dechem"

sarzapletalova
01.07.2020 3 z 5

Upřímně jsem čekala víc. Pořádně mě začalo bavit posledních 50 stran. Do té doby skoro vůbec nic. Některé stránky jsem musela přeskočit nebo mi přišly naprosto zbytečné. Špatná knížka to ale určitě není. Hodnotím ji jako takový průměr.

PetraDD
27.06.2020 5 z 5

Skvele napsane - diky kratkym kapitolam se cte opravdu lehce.

pavlinka0250
19.06.2020 4 z 5

Výborný námět a výborné zpracování.
Děj plyne opravdu rychle díky krátkým, výstižným kapitolám.
Tato kniha mě opravdu nenudila.
****

Bakana
17.06.2020 4 z 5

Škoda toho závěru, za ten dávám hvězdičku dolů. Jaksi jsem ho čekala vzhledem z celkové kvalitě knížky lepší. Ale až na něj měla knížka našlápnuto na opravdu slušný psychothriller. Člověk opravdu netušil, co se z toho všeho vyvine, kdo z protagonistů je vlastně ten cvok a jestli se nakonec nezblázní i ten dům sám (tedy ve smyslu někdo mu někdy zadal nějaký příkaz typu "když se stane xy, tak tady své obyvatele zamkneš a už nikdy je nepustíš ven").
No... mohlo to být holt ještě o kapánek lepší...

cca
09.06.2020 4 z 5

Rozhodně to není špatné čtení. Kniha mě celou dobu udržovala v napětí. Vykreslení postav bylo rovněž dobré, během krátkého příběhu mě přimělo vytvořit si k nim vztah (ať už kladný nebo záporný). Musím ale přiznat, že na konci se žádné velké šokující odhalení bohužel nekonalo.

Lucifer2010
09.06.2020 5 z 5

Pro me uslo.....

jankaander
02.06.2020 5 z 5

Oukej, ale nenadchla me.....

Janík61
02.06.2020 3 z 5

Knihu můžu doporučit, četla se dobře, hlavně super byly krátké kapitoly. Zajímavé, čtivé, oddychové čtení.

mag097
29.05.2020 3 z 5

Thriller ala 50 odstínů šedi. Knížka nebyla napsaná špatně a střídání úhlů dvou hlavních postav v krátkých kapitolách ji přídává na čtivost, ale samotný příběh je až moc přitažený za vlasy (doslova). Nejvíce ze všeho mi ale vadilo, že kapitoly vyprávěné Emmou nemají uvozovky u přímé řeči.

Petia.38
29.05.2020 5 z 5

čtivé a napínavé

yvett239
28.05.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, moc se mi líbila a vtáhla mě do děje snad hned. O tom, co k ní napíšu, už přemýšlím asi týden.
Bavily mě rozdílné sympatie k jednotlivým postavám. Emu jsem zpočátku brala nějak neutrálně, čím víc jsem o ní však věděla, tím víc mi vadila. Jane jsem měla od začátku ráda a tím koncem si mě získala ještě víc, frajerka. O Edwardovi pořád úplně nevím, co si myslet. Možná docela rajcovní, nicméně v jiných knihách jsem byla muži okouzlena víc, Edward nic tak extra.
Dvě časové roviny vyprávění mě moc bavily, styl mi vyhovoval, děj měl spád i díky dost krátkým kapitolám. Napětí dle mého názoru dávkováno velmi dobře. Oceňuji také zajímavé dotazníkové otázky mezi kapitolami. Asi si je ještě prolistuji a zamyslím se nad nimi - kniha mě pořád nutila číst dál, takže jsem jim moc času nevěnovala, což je škoda. A konec, ten mě dostal. Překvapivý, ani ne slaďák, ani ne tragický, zkrátka uvěřitelný.
Jedinou výhradu bych měla k žánru horor, tento štítek bych zde smazala.
Doporučuji jako velmi čtivý psychothriller.

Doubravka1975
27.05.2020 5 z 5

Moc pěkný psychothriller o krásném, moderním domě, postaveném v minimalistickém stylu a jeho pravidlech.
Jane mi byla jako jediná sympatická ze všech zúčastněných a nejvíc jak se zachovala nakonec. Úžasný a překvapivý konec

sgjoli
25.05.2020

Knihu nehodnotím, neboť jsem ji nedočetla. Asi tím tak půjdu proti proudu, ale já se za boha nemohla vůbec začíst. :-( Neseděl mi autorův styl psaní, postavy mi splývaly, vůbec mne to nevtáhlo do sebe. Začátek velmi rozvláčný, pomalý, nebavilo mne to. Kniha dostala šanci, ale po sto stranách jsem odložila, protože jsem za celou tu dobu nenašla nic, co by mne u knihy dokázalo udržet a dočíst ji do konce.

AnnaR.
20.05.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, sice co se týče postavy architekla silně mi připomínal hlavního hrdinu z 50 odstínů šedi, což mi trochu vadilo, ale jinak není co vytknout

Surikata369
20.05.2020 4 z 5

Takový něžnější psychothriller, ale jak je tu již zmiňováno, tak díky krátkým kapitolám velmi čtivý. Nápad na příběh opravdu dobrý, zpracování a styl psaní mi také sedlo. Snad jen malá výhrada a to, že to mohlo být ještě trochu temnější :))

zimolka
17.05.2020 5 z 5

Také mě vyhovovaly krátké kapitoly.Příběh je zajímavý a nedá se odtrhnout.