Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2336 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

hlenicka
13.06.2022 2 z 5

Tohle je za mě asi nejvetsi zklamaní od autorky. Zatím jsem cetla 4 duchariny a tahle byla za me nejhorší. Děj uplně na nule. Teprve neco zajímavého se začalo dít asi 100stran pred koncem,ALE zadné napětí,strach,horor už vůbec. Jakože tech 100 str.pred koncem tam jen napsala,že videla nejaké stvorení,ale pak zase nic. A grádovat to začalo pár stran před koncem knihy. Za mě veliká škoda,předchozí knihy mě bavily hrozně moc a proto jsem si koupila všechny 4 :) Inu nevadí,i mistr tesař se někdy utne. Od autorky si rozhodně zase něco přečtu,toho se nebojím.

katallinka
08.06.2022 3 z 5

Rozhodně to není kniha po které bych běžně sáhla, ale slyšela jsem tolik pozitivních ohlasů, takže jsem neodolala. I když to asi není úplně horor dost jsem se bála! Jinak se kniha četla moc dobře a hodně mě bavil mazlíček hlavní hrdinky. Hodnotím jako průměr, ale po čase chci zkusit i nějaký další díl této série.

adela2230
20.05.2022 4 z 5

Není to úplně můj šálek kavy. Ale kniha je čtivá. Příběh začíná byt hodně chytlavý az tak po půlce, ze začátku je to takové klidné a nezáživné. Nakonec je zápletka překvapivá.

mirek93
09.05.2022 4 z 5

Knížka je poměrně čtivá. Příběh není nijak super sofistikovaný, ale byl zajímavý a na konci rozuzlení bylo překvapivé. Doporučil bych k přečtení.

Daenerys
30.04.2022 2 z 5

Já nevím, mně to přišlo jako trochu blbina... Po dočtení dlouho dumám, kde se tu vzalo to moře nadšených hodnocení a jestli mám vůbec vytahovat to své, příliš nevalné... Mám moc ráda tématiku strašidelných domů - ale tohle teda byla bída a zklamání. Ukázkově béčkový horor, navíc z celého počinu celkem čpí snaha o co nejvyšší ziskovost, což se ale zjevně daří, budiš, nicméně já rozhodně do dalšího dílu nejdu a jsem dost ráda, že tenhle byl z knihovny.

DomiFia
29.04.2022 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás nenechá chladnými. Autorka má jedinečný dar dokonale popsat danou situaci. Příběh mě vtáhl do děje, který jsem prožívala zároveň s hlavní hrdinkou až do poslední chvíle rozuzlení celé knihy.

stojinek
29.04.2022 3 z 5

Správná duchařina jak má být...čteno v originále a nezklamalo, protože jsem od toho nečekala žádný extra čtenářský zážitek...ale svůj účel tato kniha splnila

Milik
26.04.2022 5 z 5

První kniha od této spisovatelky se četla úplně sama.. za dopoledne přečtené.

patricia8137
22.04.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů je prvou knihou zo série Strašidelné domy. Štýl autorkinho písania ma pohltil a do knihy som sa začítala pomerne rýchlo. Páčilo sa mi, ako autorka opisovala detaily domu, postavy, prostredie a dokázala navodiť tajomnú atmosféru, a ja ako čitateľ som mala pocit, akoby som sa v knihe sama ocitla. Túto knihu som si vybrala preto, že som si chcela prečítať iný žáner knihy, a preto som nemala od knihy žiadne očakávania. Mojim zámerom nebolo vybrať si knihu, pri ktorej sa chcem báť. Príbeh sa mi páčil a čítanie som si užila, aj napriek tomu, že som sa u čítania nebála. Pre mňa to bola príjemná, oddychová kniha s napínavými časťami a nadprirodzenými prvkami. Určite si od autorky prečítam aj ďalšie knihy zo série.

Timkim
20.04.2022 4 z 5

Jako není to King, ale pitomý to vážně není. Takový horrurek na pohodu. Pěkně vymyšlené, dobře propracované, bez přehršle postav. Děj se dal lehce odhadnout, ale aspoň u toho člověk nemusí moc přemýšlet. Kupodivu to předčilo mé očekávání.

hungryreader00
13.04.2022 3 z 5

Jakožto milovník duchařin jsem nemohla odolat a musela jsem si tuto knihu přečíst. Od začátku do konce jsem měla takové hlodání v hlavě, že to asi nebude úplně "kvalitní čtení." Kromě závěru jsem vývoj děje vcelku přepokládala. Zkrátka klasika. Někdo se nastěhuje do strašidelného domu a nemůže se odstěhovat, protože nemá peníze. Potom tam vidí a slýchá divné věci. Přiznejme si není to Božská komedie. Zkrátka nás to nijak neobohatí. Ale za tohle všechno jsem zkrátka nemohla srazit víc než jednu hvězdu. Knihu jsem totiž hltala. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je opravdu extrémně čtivá, napínavá a konec mě překvapil. Musím říct, že příjemně. Po dočtení má člověk takový ten uspokojivý pocit. U knihy jsem si krásně odpočala. Negativa psaná výše mě neodradí od přečtení celé série.

marti7729
31.03.2022 5 z 5

Skvela kniha s ducharskou tematikou. Nic extremniho, Darcy ma skvely talent na popis scenerii, ma extra ctive knizky. Mohu doporucit vsem.

pavel9410
31.03.2022 4 z 5

Fajn knizka, kdyz ma clovek chut se trochu pobat. Nektere veci mi tam prisly lehce naivni, ale to tak nejak patri k zanru.

Šajler
28.03.2022 1 z 5

Příběh mě nepohltil, při čtení jsem byla myšlenkami jinde, což se mi moc často nestává. Zajímavější to bylo až ke konci ale i tak jsem byla ráda, že jsem to dočetla. Do dalších příběhů nejdu.

LaBobule
27.03.2022 5 z 5

Ducharinu nectu, ale po tolika pozitivnich ohlasech jsem udelala vyjimku. Byla jsem nadsena.. Bylo to akorat dlouhe, dej pekne plynul, zadna divocina, nic z ceho bych v noci nemohla usnout. Urcite si prectu i dalsi dily.

kulakvata
26.03.2022 5 z 5

Tento díl z duchařské série považuji za nejlepší a nejpropracovanější.

orangerose
22.03.2022 5 z 5

Knížka byla akční, strašidelná, od této spisovatelky je to první knížka ze strašidelných domů, super čtení :)

Elisebbah
22.03.2022 5 z 5

Precteno za tri dny. Styl psani a napinavy pribeh vam nedovoli se od knihy odtrhnout. Jsem zvedava na dalsi knihy ze série.

GYROTOURBILLON
20.03.2022 5 z 5

Moje první a ne poslední setkání s DC. a očekávání kniha splnila maximálně. Jdu do další jeji knihy duchařiny.

martinaandulka
17.03.2022 5 z 5

Přečteno za 2 dní,četla jsem v tramvaji a večer a nemohla se odtrhnout hlavně ke konci. Za mě hodně napínavé a čtivé.