Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2336 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Leník95
03.09.2022 5 z 5

Knihy ze série "Strašidelné domy" nečtu popořadě. Tohle je třetí knížka, kterou jsem od autorky četla. A jednoduše jsem se do stylu psaní autorky zamilovala. Všechny knížky jsem vždycky přelouskala za pár dní. Bála jsem se i za bílého dne. Darcy umí vždy skvěle popsat situaci a to vám zrychlí tep. Kapitoly jsou krátké, takže vás příběh pohltí a musíte číst dál. Já prostě sérii doporučuji všem, kteří mají rádi duchařské příběhy a rádi se bojí.

cube6
26.08.2022 odpad!

Jako kdyby vzali šimpanze, zarazili mu stovkovej hřebík do hlavy, položili před něj psací stroj a řekli mu : "Piš!"
Asi tak nějak na mě tahle kniha působí.
Duch domu Ashburnů má zhruba stejnou literární hodnotu a kvalitu, jako toaletní papír.

Hodnocení : 0/10

Andělla
23.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Nevěděla jsem, jak mi tenhle žánr sedne, bála jsem se, že se budu bát - a taky, že ano :D. Od začátku to bylo napínavé, strašidelné a vzrušující. Četla jsem večer sama doma - nedoporučuji, ale knihu doporučuji :D. Zajímavý příběh.

Ája373
22.08.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem si Darcy Coates docela oblíbila. Některé knížky jsou slabší, některé lepší, a i když píše o notorických klišé, tak z nich umí vykouzlit i kus originality. Ze série o strašidelných domech, se mi tenhle líbil asi nejvíc. Bylo to napínavé a docela i strašidelné. A hlavní hrdinka byla opravdu symaptická, líbily se mi její sarkastické poznámky, kdy šlo opravdu do tuhého. Sice to trochu bořilo atmosféru, ale sedlo to tam.

_Knihomolka_
20.08.2022 2 z 5

Jméno Darcy Coates zelo na mém seznamu autorů, od nichž si chci něco přečíst, už dobrých pár měsíců, a tak už jsem ani nevěřila, že se k ní tento rok dostanu. Ke knize jsem se naštěstí dokopala dnes a zhltla jí jako malinu (díky deštivému počasí, což je doba pro horory jako stvořená, se četla sama). No na to, že to měla být četba, u které mě nejednou zamrazí, jsem byla až podezřele klidná, což mě občas děsilo i víc, než samotný příběh :D.
Jinak od autorky se chystám ještě na Kořist, ale mám takové neblahé tušení, že mě Strašidelné domy budou zase nějakou dobu míjet.

gretl74
20.08.2022 3 z 5

Tak nakonec to vůbec nebylo špatné. Je to prostě strašidelná pohádka a jako k takové se k tomu musí přistupovat. Velmi kladně hodnotím čtivost i budování atmosféry, zápletka i řešení očekávané, přesto fajn. Nemám ráda popisy násilných činů, takže jsem těch pár stránek s hnusnymi detaily jen přelétla. A pobavil mě klasický "překladatelský oříšek", kdy si jde hlavní hrdinka do města "vyzvednout maily".
Prima prázdninové čtení 3,5*

nikikostadinova
20.08.2022 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě (kterou doháním). Příběh se mi líbil a Addy byla vcelku fajn postava. Mám ráda knihy, kde se zjišťuje tajemná historie domu nebo člověka, a tohle bylo vcelku napínavé. ( ačkoliv některé motivy jsem zvládla rozluštit, už mám za sebou pár těch knih Agathy Christie). Konec se dal možná očekávat, ale úplný závěrečný obraz byl.....dost zvláštní a mrazivý

marky2558
11.08.2022 4 z 5

Další z knih, které bez mrknutí oka přečtete za jeden den. Opět čtivá záležitost, líbil se mi celý příběh, hlavní hrdinka mi byla sympatická a vlastně celý příběh byl zajímavý.

Ronnie68
08.08.2022 4 z 5

Skvělé a plné děsivých prvků... V druhé polovině to začalo být.. Tedy pro mě... Už docela dost děsivý.... Ale konec se mi líbil...

katerina3633
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) To jsem tak jednoho dne dostala chuť na něco duchařského, ale zase ne takového, aby jsem se bála jít i do koupelny. Přesně to jsem i od autorky dostala. Určitě to zarytým milovníkům hororů nebude dost, ale pro strašpytele jako jsem já, kteří ovšem chtějí trošku toho strachu pocítit, je kniha to pravé. Vyprávění mě vtáhlo tak, že jsem jí dočetla za jeden den. Atmosféra domu, jeho okolí i městečka byla krásná ve svém tajemnu. Hlavní postava byla sympatická a vcelku jednala logicky, ačkoliv její reakce, když zjistila, že v domě opravdu straší, pro mě byla trošku nepochopitelná, určitě bych takto s chladnou hlavou nejednala (ale chápu, kdyby se zhroutila, asi těžko by došla k happy endu :).

brunettlibrary
01.08.2022 2 z 5

Kniha je zvláštní. Začátek knihy je skvělý, střed jde pojmenovat jako “pejsek a kočička vařili dort” a vy jen nevěřícně kroutíte hlavou (autorka tam nacpala úplně všechno co šlo) a konec vám vykouzlí úsměv na tváři. Kniha je psaná velmi čtivě. Hlavní postava je sympatická, ale autorka ji napsala až moc racionální. Na autorku jsem nezanevřela, ale tohle už bylo moc i na mě. Kniha mi přišla spíš úsměvná než strašidelná.

Veve721
01.08.2022 5 z 5

Za jednoduchou zápletkou se skrývá dobře napsaný příběh, který je radost číst. Stránky se otáčí vyloženě samy a nechybí ani pořádná nálož akce na závěr. Autorka se nijak nesnaží o originalitu, jede si pěkně v kolejnicích žánru a nijak z něj nevybočuje. Chápu, že náročnějším fanouškům hororů tohle nemusí stačit, protože přeci jen jde o námět, jaký už tu byl snad milionkrát. Navíc ten pohádkový konec! Nejednomu mužně chlapáckému milovníku násilí určitě chyběly potoky krve a vyhřezlé orgány. Neříkám, že si to tam neumím představit, ale někdy je fajn spočinout u oddechovky s pořádně mrazivou atmosférou a nemuset hned po dočtení volat svému oblíbenému psychiatrovi o nové prášky...

Za mě byla knížka skvělá. Čtivá, nekomplikovaná, na nic si nehrála. Byla přesně tím, čím se tvářila - soft hororovkou o strašidelném domu. Jako velké pozitivum vnímám také sympatickou hlavní hrdinku, která nebyla klasickým prototipem tupé oběti - její reakce byly vcelku logické a dávaly smysl. A kocourek Wolfgang? Pro kočičáky mám slabost, takže hvězdička navíc byla jistá. Předpokládám, že čtením všech dílů série hned po sobě by se mi jednoduchá zápletka mohla trochu zajíst, ale jako mrazivý bonbónek mezi jinou četbou? Dokonalé.

sloncekhk
01.08.2022 5 z 5

Za mě dobře čtená kniha se zajímavým rozuzlením

Vladísek
31.07.2022 5 z 5

Znáte to. Sáhnete po knize takřka s nulovým očekáváním a ejhle… ona je dobrá! Tak to přesně se stalo mně při čtení této knihy. Napínavý příběh, sympatická hrdinka, na kterou se všechno sype a když už si myslí, že bude lépe, zjistí, že nebude. Dávám zasloužených 5 hvězdiček a ač nemám ráda kočky, tak jednu pomyslnou i statečnému Wolfgangovi.

-knihomolka-
26.07.2022 5 z 5

Miluju Darcy Coates a její Strašidelné domy. Miluju vlastně všechny její knihy. Ačkoliv je děj lehce předvídatelný, tak dokáže popsat děj tak poutavě, že by mě bavilo číst i její nákupní seznam. Sice jsem se nebála, ale atmosféru umí navodit suprovou a doufám, že napíše ještě hodně knížek.

Emma27
04.07.2022 3 z 5

Přečteno jedním dechem.

Eliska.ctenarka
27.06.2022 5 z 5

Duchařská odpočinková kniha, která se čte jedním dechem. Autorka umí skvěle navodit atmosféru

katerina6763
26.06.2022 2 z 5

Kniha je řazena do hororového žánru, před čtením knihy jsem se nad tím pousmála. Ale je teda pravda, že tam toho tajemna a nadpřirozena bylo... celý příběh byl zajímavý, měl trochu pomalejší spád a styl psaní mi spíše připomínal příběh pro náctileté. Ale to při čtení vůbec nevadilo, byla to taková příjemná kniha na dvě odpoledne. Byla to moje první kniha tohoto žánru, nic jsem neočekávala, tak možná i proto mě kniha ničím nepřekvapila. Možná ještě sáhnu po dalším díle ze série... uvidíme.

janina66
16.06.2022 4 z 5

Výborná duchařská oddychovka. Docela jsem byla zvědavá, jak se Adriana toho ducha zbaví. A kocour byl super.

pastelka53
14.06.2022 4 z 5

Když jsem před čtením procházela zdejší hodnocení bála jsem se, že z této knihy budu zklamaná ... Co se týče hororových příběhů asi je moje laťka až příliš nízko. Příběh se mi líbil, rozbíhal se sice velmi pomalu, ale účel byl dle mého splněn.
Strašidelný dům, tajemná stará žena, která nekomunikuje s nikým z okolí a rodinná minulost, která musí být odhalena.