Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2336 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

veronika0382
13.03.2019 5 z 5

Z příběhu sálá tajemno, záhady, napětí, duch je na každém kroku. Navíc ten starý strašidelný dům (které jsou mimochodem prostě moje úchylka), pak napřirozené bytosti, záhadné nápisy a vzkazy… Tohle všechno dělá knihu absolutně dokonalou. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Disinka
12.03.2019 5 z 5

Vazeni pratele, tak Vam mohu rict, ze jsem po docteni teto knihy malem ani nesosla na zachod jak mi brnkaly kolena... pro me osobne to byl naprosto dokonaly hororovy pribeh, ktery mel perfektni popis postav, mista i celkoveho deje... behwm cteni jsem se so toho tak zazrala, ze jsem se i malem s prominutim podelala kdyz nas pes zacal delat rachot na dvore s petflaskou...
Urcite si sezenu dalsi dila autorky a budu doufat ze i dalsi knihy mi privodi naproste infarktove stavy :-D

Mona-Lisa
11.03.2019 4 z 5

První půlku knížky jsem si musela zvykat na styl psaní jako vyšitý ze seriálu Věřte nevěřte nebo laciných sešitových duchařských povídek ze série Stopy hrůzy. Hlavní hrdinku bych proliskala za každé její stupidní nelogické rozhodnutí od začátku až dokonce ale s podivem jsem jí držela palce, i když jí podobným holčinám v hororových filmech přeji rychlou smrt. Posledních sto stránek příběh dost dobře gradoval a u žádné knížky se u mě strach a smích (vyvolaný komentáři hlavní postavy) nestřídal v takovém rychlém sledu. Za hlavní hrdinku v první půlce knihy strhávám hvězdičku.

Amisha
11.03.2019 4 z 5

Povedená duchařinka, která na vás kor velmi zapůsobí, když jste doma samotní, venku je tma a skučí vítr. Kniha se četla skoro sama a děj má poměrně plynulý ráz, takže vás nenechá ani chvilku vydechnout. Plusovým prvkem je sympatická hrdinka, která není žádná Lara Croft, ale úplně obyčejná holka, co má pro strach uděláno a vlastní drsného kocoura. Určitě existují i propracovanější příběhy, přesto knihu mohu jen a jen doporučit.

Nikusscha
09.03.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbila. Dějová linie mě trošku překvapila nicméně nezklamala. Místy jsem se u knížky opravdu bála. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Kocour byl nej. Určitě si ještě někdy od této autorky něco přečtu. Takže za mě ***** :-)

rajcatko
08.03.2019 5 z 5

Bála jsem se! A o to šlo. Jen je potřeba číst za temné, tiché noci. V denním světle se duchové neobjevují. Nebo snad ano?

Áňa 998
06.03.2019 5 z 5

Parádní kniha, přečteno za několik málo hodin! Čtivá, promyšlená a taky sympatická hlavní postava :-)

a.k
04.03.2019 5 z 5

Ačkoliv je celá zápletka dobře vymyšlená, neměla jsem pocit, že jsem v knize objevila něco nového, převratného, co by tematicky zcela vybočovalo obvyklým hororovým nápadům. Na druhou stranu to vlastně ani nevadí. Hororová duchařina je dobrá, pokud dokáže vzbudit strach a napětí, které ve vás přetrvá ještě po zavření knihy. A to se autorce určitě podařilo.

kanitsuj
04.03.2019 5 z 5

V rámci svého žánru je to slušný duchařský horor, a proto se dá obsahu leccos odpustit. Postava Eleanor, ač dosti za hranicí chápání:-), byla vskutku děsivá a celé to dávalo překvapivě smysl. Jen ten kocour "záchranář"... byl pro mne momentem pro shovívavé pousmání se:-))

magdalena2377
03.03.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Dokonce tak moc, že jsem vynechala oběd a zjistila to až ve 4 odpoledne. Určitě si ji přečtu znova. Doufám, že budou další knihy podobného stylu psaní.

michalka6030
03.03.2019 5 z 5

Vyborna kniha. Cetla se mi sama, precteno za jeden vecer, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Nic podobneho jsem jeste necetla. Skoda, ze autor nenapsal vice knih (zatim)
Urcite zustane v knihovne a po letech si ji rada prectu znovu =)

ptoček
02.03.2019 4 z 5

Mám ráda příběhy, u kterých se mi občas svírá hrudník a při čtení večer nedokážu zhasnout. A tohle je přesně ten příběh, kdy mi mráz běhal po zádech. Jednu * srážím za občasné přehánění, které tam díky navození dokonale tajemné atmosféry být nemuselo. Moc se mi líbil konec a podle mě by vůbec nebylo špatné filmové zpracování.

Cherryel
01.03.2019 5 z 5

Kniha začíná pomalejším tempem, chvilku jsem si myslela,že to bude asi takové oddychové čtení,ale jak jsem se dostala do půlky knihy,tak to nabralo pořádný tempo!Akce, napětí,strach a nebezpečí,nic nechybělo.Do čtení jsem se zakousla stejně ,jako Eleanor do hrdinky!Kniha mi nešla odložit a nakonec pěknej happyend,tak že za mě dobrý.Škoda že od téhle spisovatelky,je u nás zatím vydána, jen jedna kniha.Chtela bych si od ní přečíst i jiné.

ladyajva
01.03.2019 3 z 5

První polovina knihy je spíše seznamovací, zas tak moc se tam neděje. Poté přijde na řadu druhá polovina, kde se toho naopak děje až moc. Nevím, něco mi na tom nesedělo. Nelíbil se mi vstup El na scénu, i když vyobrazena byla až moc přesvědčivě. :) Na konci mi to dalo všechno smysl a hezky to do sebe zapadlo. Závěr byl fajn, taková idylka. Celkově hodnotím 3 hvězdami, nelíbil se mi přerod od ničeho k mega akci. Přečteno za jeden večer a při cestě na záchod mě docela mrazí, takže něco to ve mě zanechalo.

lenuskav
01.03.2019 4 z 5

po dlouhe dobe kniha s ducharskym zamerenim,kde sem vse videla presne tak,jak to bylo popsano a byl to fajn zazitek ????

Sajmonik
28.02.2019 4 z 5

Byla velice zajímavá, občas i trochu strašidelná. Mě osobně velice bavila.

Renatecka
27.02.2019 3 z 5

Ale jo, celkem dobrý příběh, ale čekala jsem, že se budu víc bát. Kocour Wolfgang byl stejně největší borec :-D

Trustty
25.02.2019 4 z 5

Celkem fajn duchařinka. Když se v příběhu objevila Eleanor, tak jsem si říkala co to jako má znamenat.....zombie? Vysvětlení se mi naštěstí dostalo během chvilky a mohla jsem v poklidu knihu dočíst:)). Kniha se četla poměrně dobře.